Ха така...тра ла ла ла

  • 577
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Та значи бяхме със Стелчето на лекция за захранването. Препоръчват да започна около 6-ия месец, но ако искаш може дори още от петия-бананова, оризова каша...пюре от моркови...Дотук добре!
И се почва:

1. Сокчета-настъргани и изстискани плодове -не, защото са много концентрирани

2. Пюрета от картофи-да, но да не се започва с тях, защото са много лепкави, по-добре от моркови

3. Като се почне със захранването да не се спира за почивка от няколко дена, а да се дава храна всеки ден

4. В една "супер" книга имаше бебешко и детски меню за всеки ден до 1 год и там имаше от 4 месец за всеки обяд по нещо ново. Е аз ще полудея ако трябва да готвя всеки ден толкова изчанчени неща  

5. Една от майките на лекцията беше дала на щерчето си /6 месечно/......шоколадов пудинг  Е за бебета де, но после що всички са тлъсти...

6. Мисля,че хелките са много компетентни и обичат работата си. Не се съмнявам в това, но нещо не ми се ще да насилвам малката пупа всике ден в такива изкилиферчени храни, не трябва ли да го карам по -спокойно като му дойде времето  

7. Не препоръчват никаква сол или захар в бебешките манджи  А онзи ден в последния он-лайн 9 месеца /списанието/ четох рецепта за приготвяне на картофено пюре , в която имаше от двете и пишеше,че бебета твърдо се хранят на 3 чеса иначе са недоносени. Е аджеба, мойто е доносено до 2 дена преди термина и се храним смесено /ту кърма, ту адап.мляко/ средно на 3 и половина до 4 часа  


Ха сега....вече нищо не ща да знам, щото тотално омешах инфото и нищо не знам

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами аз сега се образовам от библиотеката и там пише същото, не че ми се спори, но по-скоро се говори за пасиране, а не за някакво готвене в количество и вид като за големи хора.
Не е ли така?
Говори се за количества от три лъжички и пр., така че не е някакво робуване на готвенето, поне в началото.

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
това хората ти го казват и дават като инфо мисля
не се страхуваи изглехда стра6но само от страни Simple Smile  ти като запо4не6 ше види6 какво е добре за бебето , какво му харесва и какво не и така  6те си направите едно собствено меню .
по повод картофите например тук съвсем ги отри4ат , като се замисля 4е то няма много полезни съставки . какъв е смисъла да захранва6 с тях . не съм оба4е съгласна и с това което правят тук  де . букет от зеленчуци като за на4ало .аз добавях един по един зеленцуците макар и не толкова страхливо като плодовете . тук се захранва с фасул основно   Rolling Eyes  например ,много си го та4ат  Wink

# 3
  • Мнения: 3 394
АААААААААААААА след като сте ми отговорили толкова окуражително-МОЖЕ!!! Е но има време де. Обаче твърдо не смятам да давам шоколадов пудинг на моя бонбон,че ще стане много сладък и ще трябва да го....схрускам Stuck Out Tongue

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Не знам какви точно рецепти са ти дали.
Но захранването съвсем не е сложно. В началото действително става дума за малки порции.
Като се даде нова храна, можеш и да не правиш 1-2-3 дена почивка (особено ако нямате фамилно обременяване с алергии), просто НЕ въвеждаш още една храна, а даваш тази. Примерно, ден 1 - 1 ч.л. тиква; ден 2 - 2 ч.л. тиква, ден 3 - 3-4 ч.л. тиква; ден 4 - 3-4 ч.л. тиква + 1 ч.л. картоф...И така.
За плодовете - давах настъргани - ябълка най-вече, по 30-50 гр. Не знам за концентрираността, но пулпът е полезен за храносмилателния тракт...След 6м може да е суров плодът, съответно по-полезен.
Картофът сам по себе си наистина е лепкав, нали си правила картофено пюре домашно... Картоф+морков или картоф+тиква е друго.
Чак пък всеки ден нещо ново... Аз редувах няколко манджи, като от време навреме добавях към тях нещо ново. Мисля, че беше добре. Нито съм се счупила от много готвене, нито пък е било всеки ден различно и неповторимо.
Шоколадов пудинг за бебета или не не бих дала; както и каквито и да е подобни "прелести".
Карай по усет - следиш бебето и всичко ще е наред.
В детската храна до 1 година НЕ СЕ СЛАГА СОЛ, НИТО ЗАХАР. Не се учудвам, че си прочела подобни "рецепти" в това списание... (кавичките са, защото това не са разумни рецепти за бебе). Също вероятно си видяла да се добавя прясно мляко, и всякакви подобни щуротии. За съжаление културата на здравословното хранене у нас все още не е много висока сред възрастните, също и сред децата. Със сигурност обаче солта и захарта не са добри за незрелия детски организъм. Натоварват го излишно, без да му дават нищо полезно. В плодовете има достатъчно плодова захар, в зеленчуците - минерални соли. Те са съвсем достатъчни за нуждите на детето.
Като дойде време, ще се ориентираш по детето - то добре показва какво му трябва Wink

# 5
  • Мнения: 3 394
Ей Бу,мерси за всичко Stuck Out Tongue Значи по 1 ч.л един ден и така постепенно до цялата порциика...Ще го усетя значи... Thinking Просто ме е малко шубе в приготвянето, ами ако нещо не дочета както трябва на тоя английски #Crazy Да си призная доста ми е притеснено, понякога чета по сто пъти и пак ме е шубе. Кой ме кара да завършвам френска езикова гимназия и да идвам в Англия Shocked Но ще питам де, това е ясно!
Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт