Адаптирано мляко-концентрирано или на прах?

  • 670
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравеите, аз съм в Канада и бих искала да ви попитам дали някоя мама сред вас е имала проблем с адаптираните млека, тоест аз започнах да давам на моето бебе само концентрирано което се разрежда 50:50. Преди два дена реших да ми дам от сухото, първият път тои го отказа и след няколко глътки се появиха червени петна с бели пъпчици по лицето около устата.  Днес купих ново мляко на прах, биологично, тои го прие и изпи 120мл, но след като приключи, пак имаше 2-3 петна, същите като предният път и пак около устата. Петната бързо изчезват, без да оставят никакви следи.
Чудя се как да си го обясня, да му давам само концентрирано или да не обръщам внимание на тези петна. Моля даите ми съвет и бих желала да чуя и вашият опит. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 093
lasalle, заповядай в канадската тема. За млеката, аз давам на моя бебок President Choice, концентрат. ( предполагам че и ти имаш предвид сьщата марка, защото само те имат органично). Не сьм имала проблеми с пьпки, когато давах от това на прах, но Криси не искаше да го пие. Трябваше да го смесвам с кьрма 50:50 и тогава го приемаше. Вероятно има по остьр вкус. Концентрата го харесва и нямаме проблем с него. Аз му давам от сините консерви, с омега 3 и 6, за от 0-12 месеца. За сьжеление те са по скьпи от тези на прах, ама какво да се прави, примирих се.

# 2
  • Мнения: 636
Същият обрив се получи и при моята дъщеря от мляко на прах - Енфамил или нещо такова. Тя отказва да приема АМ и я пробвам с различни марки. Досега без успех. Не приема както сухи, така и готови. Предполагам ще отхвърли и концентрат.

# 3
  • Мнения: 163
Даже момичета, моята дъщетеря отказваже повече концентрата отколкото другото на прах. А на Нестле пробвахте ли?
Еми те, дечицата знаят измама като я надушат  Grinning Друго си е на мама млякото Hug

# 4
  • Мнения: 11
В началото започнах с концентрирано на Enfamil A+, което приемаше много добре, също пробвах и концентрирано на Nestlé Bon départ, което също прие.
Дадох  Enfamil A+ на прах , първият път го отказа , дадох President Choice на прах и си го изпи като добро дете. Днес дадох пак Enfamil A+ на прах , прие го и си го изпи. Общо вече 3 пъти давам на прах и 3-те пъти все обриви около устата. Тази вечер съм решила да му дам от концентрираното на Enfamil A+.
От поликлиниката ми казаха че това не е алергия и че не разбивам достатъчно добре водата със сухото мляко. Днес като приготвях биберона, водата беше доста топла (то пък ако е гореща нищо няма да се получи) и бих, та свят ми се зави. Резултата - пак обрив.
В началото и тои не приемаше тези млека, но мъжа ми започна да му дава биберон. И така тои прие, сега дори приема и от мен.
 

# 5
  • Мнения: 11
Да ви известя че всичко се оправи, оказа се че обривите са от биберона. Направо ги изхвърлих, от няколко дена вече никакви проблеми и грам обрив около устата. Благодаря ви за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт