Джинджифил - какво да го правя?

  • 2 563
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Вчера мъжът ми се прибра с джинджифил в торбата и каза да го готвя...
В готварските книги ня намерих нищо свястно. Дайте, моля, рецепти на манджи с джинджифил.

# 1
  • Мнения: 901
манджа трудно но ето да прочетеш за подправката  Simple Smile

Джинджифил

а и може да го настържеш ..да го сложиш в бурканче и да залееш с олио .. и така в хладилник и да ползваш

# 2
  • Мнения: 119
Хех, аз ще правя тази вечер сладки, благодаря на Зори, за което   bouquet
Рецептата е в Коледната тема, ако ти е интересно. Иначе джинджифил слагам, когато готвя а ла китайско  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 35 817
Аз на пилешко слагам джинджифил

# 4
  • Мнения: 1 436
Хех, аз ще правя тази вечер сладки, благодаря на Зори, за което   bouquet

Подкрепям  Peace. На Зори джинджифиловите сладки са много ароматни   chef

# 5
  • Мнения: 1 382
То не е за готвене, но е много полезен като чай, против кашлица

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Джинджифил слагам на ориз, на пилешки манджи, като цяло на китайската кухня пасва много.

# 7
  • Мнения: 9 894
освен в китайско, сложих онзи ден и в ябълков сладкиш - комбинация ябълки, орехи, джинджифил, лимонова кора.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз правя едни пилешки жулиени с джинджифил и соев сос - пържа ги в тиган. Стават много вкусни.

То не е за готвене, но е много полезен като чай, против кашлица

Я кажи нещо повече за този чай, става ли със сух джинджифил?

# 9
  • Мнения: 1 382


Я кажи нещо повече за този чай, става ли със сух джинджифил?
То ще стане ако е сух, но да не е на прах. Ако е на прах ще е хубаво да се филтрира, може с памук и цедка, може и с тези еднократните филтри за кафе.
Правила съм си чай от пресен, като режа едно парче, без да го беля, около един сантиметър и го пускам за 2-3 мин във вряла вода, после го оставям да покисне и подслаждам.

# 10
  • Мнения: 820
Можеш да си правиш черен чай с подправки и пресен джинджифил. В Индия му казват "масалати" от масала - подправка. Това се прави така: в съд се поставя 1 пръст вода, когато водата заври се слага черния чай (1 супена лъжица без връх за една порция чай), 1 кардамон, 1-2 карамфила може и малко парче канелена кора и 0,5 см дебело парче джинджифил наразано на ситно. След като поври 1-2 минути се слага мляко за колкото чаши ще бъде чая. Маха се от котлона след като поври млякото 3-4 мин., за да изври водата. Слага се захар и се прецежда. Става много вкусно.

Джинджифил може да се слага и във всички зеленчукови и пилешки ястия нарязан на ситно самостоятелно или в комбинация с чесън.  chef

# 11
  • Мнения: 525
Разбърквам една препълнена чаена лъжичка настърган сух джинджифил в едно пюряно бурканче мед и ползвам против кашлица.Особено за децата.

Общи условия

Активация на акаунт