отвара от овесени ядки

  • 1 213
  • 2
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Понеже прочетох разни страхотии за глутен в овесените ядки бих искала да чуя няколко мнения по темата.
Аз правя млякото на Мартин с отвара от овесени ядки понеже има страхотен запек. Педиатърката приветства това решение, така че аз смело варя всяка вечер овесени ядки от близо месец.  Преди време прочетох за чайовете на блевит и пробвах да махна отварата и да давам чайче вместо вода обаче първо се запече и второ му започнаха зверски колики така че минахме пак на схемата мляко с отвара.
Познавам още две майки които така си хранят децата и засега никой няма проблеми. Как мислите дали е възможно да се появят проблеми но-натам или ако имаше някаква алергия към глутена досега щеше да се е проявила? Освен това дали наистина има глутен в овесените ядки, понеже мисля че и този въпрос е спорен?

# 1
  • Мнения: 684
Здрасти!
НЕзнам дали има глутен в овеса това тр.да с епровери някъде, но моето дете по същия начин пиеше млякото с отвара от овес.ядки и нищто и нямаше-беше на 3 м.А ние сме доста чувствителни и пост.се изриваме от нещо,но от отварата никаква реакция не е имало, а и щом досега си нямала проблем давай си му на бебо и не се притеснявай.Ако е щял да реагира организма му,то е шяло да стане в началото.Доста са редки изключенията при които децата реагират с месеци закъснение.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, овесът действително съдържа глутен и да, алергията може да се прояви след време, в резултат на натрупването на алергена в организма на детето.Оттук нататък си решаваш сама.

Общи условия

Активация на акаунт