Помощ - как се изтребват ВЪШКИ ?

  • 9 558
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 277
Здравейте,
извинявам се предварително, ако темата не е за тук или пък вече е обсъждана. Детенцето на колежката ми е хванало въшки от детската градина и тя от една седмица се бори с тях. Резултатът - днес и на нея и открихме гниди над слепоочията   Sick и в офиса всичи се почесваме и там, където не ни сърби  ooooh! Каза, че е купувала някави скъпи специални шампоани от аптеката, но мутантите са си живи и здрави и се множат успешно.
Едно време си спомням, че имаше нещо много гадно - купрол май се казваше и действаше...Другото, което ми хрумна беше газ, оцет и мас/олио, но пък за жалост не си спомням какви бяха пропорциите  newsm78 .(дано някоя мама се присети). Колежката ми му е сложила само газ и направо му е обелила кожата на главата.  ooooh!
Моля, ако има успешно преборили се с гадините, да споделят рецептата.
Благодарности  Hug

# 1
  • Мнения: 2 152
Maс, газ и оцет - това е.Равни пропорции, намазва се хубаво и после спи така цяла нощ.С наелон и кърпа на главата. После със ситен гребен решиш и чистиш гнидите.Много е неприятно знам.Успех Peace

# 2
  • Мнения: 1 666
Maс, газ и оцет - това е.Равни пропорции,

За точност - по една супена лъжица.
Има също и един шампоан - Хигия, той си се продава с едно ситно гребенче в него и беше евтин, но ефикасен.

Аз докато ходех на работа имахме такъв случай - точно с колежка, чията дъщеря ходеше на градина. И да не ти разправям какъв срам брахме един ден по време на обедната почивка - ние си се чоплим, а в стаята влита шефа (решил , че в тоя сняг (беше зима) най-вероятно не сме излезли в почивка)... сраааам, сраааам Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 1 476
Мисля, че купрол все още се продава в аптеките, наскоро една приятелка маза детето си, което беше въшлясало в детската градина.  От друга страна, бабешката рецепта газ, мас и оцет, била много полезна за косата  Rolling Eyes  Успех, и дано не сте се опаразитили, защото е доста досадно и гадно!

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
Има в аптеките един препарат NIX, също е с гребенче, мирише добре и действа безотказно. 10 лв горе-долу струва. 100% ефикасен, препоръчвам го горещо от личен опит. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 277
Мисля, че купрол все още се продава в аптеките, наскоро една приятелка маза детето си, което беше въшлясало в детската градина.  От друга страна, бабешката рецепта газ, мас и оцет, била много полезна за косата  Rolling Eyes  Успех, и дано не сте се опаразитили, защото е доста досадно и гадно!

Много ви благодаря, мами за бързата реакция  Hug Дано да изгинат гадините от газта. Тук колежките с боядисана коса се успокояват, че въшките си падали само по натуралните коси (каквато е моята  ooooh!), ама дано не ме стига тая напаст, че не знам  Sick Като дете през ваканциите ми се случваше честичко  Embarassed
А за купрола пък съм чувала, че бил канцерогенен и по-добре да се използват бабешките рецепти.

# 6
  • Мнения: 1 488
Газ мас и оцет е най-доброто! и не се притеснявай за чистенето майката му е да умрът гадините  bash

# 7
  • Мнения: 5 178
Nix или Хигия.. намазваш и после чинно сресваш

# 8
  • Мнения: X
Едно боядисване или изрусяване ги изтребва до крак, а после майката му е само да ги изчистиш, но това за съжаление при деца е неприложимо. Nix-а при децата върши чудеса.

# 9
# 10
  • Мнения: 152
Защо не пробва с добрия стар лосион против въшки???

Общи условия

Активация на акаунт