За домашното кисело мляко

  • 1 690
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 887
 На каква възраст започнахте да давате домашно кисело мляко на вашите деца?Скоро разбрах,че педиатрите го препоръчват след 3 год.възраст,защото е много богато на белтъчини.Моето бебе е на 8 месеца и от 7-ия месец му давах домашно подквасено кисело мляко.Първоначално нямаше никакви проблеми,но преди 2 дни получи обрив по бузките и коремчето.Сега по съвет на нашата педиатърка ще давам кис.мл.Верея 2%,защото не се препоръчва домашното мляко.Моля ви кажете ми имали ли сте подобен проблем и какво кисело мляко давате на вашите бебета? 

# 1
  • Мнения: 1 446
Купешко кисело мляко съм дала на 10,5м. за първи път , а домашно все още не съм давала. Според мен спир всякакви кисели млека и давай адаптирано щом детето ти прави алергия. До къде си стигнала със захранването?

# 2
  • Мнения: 4 586
то ако има проблем от мляко още  при първите приеми ще се разбере , възможно ли е да е от друга храна обрива? или от самата партида на млякото в момента?
при всички случаи ако не е проверен източника дом мляко не се припоръчва
иначе за купено роса 2% е добре

# 3
  • София
  • Мнения: 15 219
Домашно квасено мляко не съм давала още.
Поначало, кисело мляко на възрастта на твоето бебче бих дала само ако то по някаква причина отказва да пие адаптирано.

Аз давам Елена 3,6%. За бебетата е по-добре млякото да е пълномаслено.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз знам, че е по-добре пълномаслено мляко.
Купено дадох след 1г. Домашно Crazy, свеки в Чепеларе, му даде на 2 г, щото имало всичко, пък купеното било нишесте.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По принцип дадох кисело мляко на година и 1 месец, започнах с 2%, дадох две кофички за 4-5 дни и после минах на домашно. Не сме имали проблеми досега, но аз давам кисело мляко 2 пъти седмично.

# 6
  • Мнения: 5 362
Все още не съм давала домашно мляко.На купешко кисело сме от 10-я месец насам.Ядем 2% на Боженци.

Общи условия

Активация на акаунт