Поръчка в StawberryNet - помощ

  • 943
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 057
Направих една поръчка в Ягодката, но вече трета седмица статуса на поръчката, когато го проверявам в страницата им е "Payment confirmation is pending". Писах им едно писмо на order e-mail-a, но отговор не получих. Тази сутрин писах писмо и на info е-mail-a и ми отговориха, че трябва да им изпратя security номера на кредитната си карта и billing адреса си, за да ми потвърдят поръчката. Малко ме притесни това, но го направих. Доколкото зная, обаче, не би трябвало да ми искат такава информация. Изглежда ми странно.

Моля, тези които имат повече "стаж" в поръчките с Ягодката за мнения!

# 1
  • Мнения: 13 512
Направих една поръчка в Ягодката, но вече трета седмица статуса на поръчката, когато го проверявам в страницата им е "Payment confirmation is pending". Писах им едно писмо на order e-mail-a, но отговор не получих. Тази сутрин писах писмо и на info е-mail-a и ми отговориха, че трябва да им изпратя security номера на кредитната си карта и billing адреса си, за да ми потвърдят поръчката. Малко ме притесни това, но го направих. Доколкото зная, обаче, не би трябвало да ми искат такава информация. Изглежда ми странно.

Моля, тези които имат повече "стаж" в поръчките с Ягодката за мнения!


Нали правиш разлика между секюрити номер и пин код? Секюрити кода ти е написан на обратната страна на картата. Дано не си изпратила ПИН кода си.

# 2
  • Мнения: 2 575
Аз от Ягодката все се каня, но не съм поръчвала, само че имам доста опит с плащания в нет-а и е съвсем нормално - даже задължително почти да ти искат Security number-a на картата.

Не знам каква е практиката точно в Ягодката.

Както ти е писала по-горе monda - Security number-a е отзад на картата и е от 3 цифри само.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 057
Разбира се, че правя разлика между секюрити номер и пин код. И друг път съм поръчала разни неща от и-нет и съм плащала он-лайн, но не съм имала случай да ми искат секюрити номер три седмици след поръчката и то в e-mail. Това доста ме озадачи. Надявам се, че всичко ще бъде ОК и ще си получа кремчето, без допълнителни изненади!!! Simple Smile

Благодаря ви!

# 4
  • Мнения: 13 512
На мен за всяка поръчка са ми искали секюрити код, не знам...От ягодката не съм поръчвала.

# 5
  • Мнения: 2 152
Aз не съм поръчвала, но все се каня и знам, че можеш да поръчаш чрез бг посредника - списание Фема. Тогава не ти трябва карта, а плащаш при доставката.Така според мен е по-добре, защото не даваш информация относно картата и плащаш тогава, когато продукта е вече при теб...

Това е за следващата поръчка, да знаеш Peace

# 6
  • Мнения: 1 290
Някой може ли да ми каже как се изкарва кредитна карта,има ли такси някакви от банката и изисквания  bouquet?

# 7
  • Мнения: 167
Aз не съм поръчвала, но все се каня и знам, че можеш да поръчаш чрез бг посредника - списание Фема. Тогава не ти трябва карта, а плащаш при доставката.Така според мен е по-добре, защото не даваш информация относно картата и плащаш тогава, когато продукта е вече при теб...

Това е за следващата поръчка, да знаеш Peace
Би ли споделила по-подробно как става номера, защото и аз все си харесвам разни неща от там, но предпочитам да плащам при пристигане на поръчката.
 Мерси  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
нЕ плащаш при доставката обаче,ами при поръчката.Вкарваш паричките на банкова сметка.След седем дни някъде поръчката ти идва на вратата.

# 9
  • Мнения: 6 607
[[/quote]
Би ли споделила по-подробно как става номера, защото и аз все си харесвам разни неща от там, но предпочитам да плащам при пристигане на поръчката.
 Мерси  bouquet
[/quote] 


 посети http://www.fema-bg.com/ и ще получиш най-точна информация как се поръчва.
От скоро май може да получиш доставката по куриер и с наложен платеж.

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Ясно.Защото,когато аз поръчвах преди около месец,не можеше с наложен платеж.
И все пак няма значение,защото са доста коректни!

# 12
  • Мнения: 167
Сега и аз схванах. Мерси много Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 057
Aз не съм поръчвала, но все се каня и знам, че можеш да поръчаш чрез бг посредника - списание Фема. Тогава не ти трябва карта, а плащаш при доставката.Така според мен е по-добре, защото не даваш информация относно картата и плащаш тогава, когато продукта е вече при теб...

Това е за следващата поръчка, да знаеш Peace

Мерси за съвета, но аз често пазарувам по този начин и не мисля, че е потенциално опасно /за картите де/. Може все пак да пробва и чрез Фема Peace

Някой може ли да ми каже как се изкарва кредитна карта,има ли такси някакви от банката и изисквания  bouquet?

Тристания, трябва да знаеш, че има годишни такси за поддържане на картите и естествено - лихви върху ползваните средства от картата. За да можеш  да правиш поръчки по Интернет, картата трябва да е международна - Mastercard, Visa, JCB, DinnersClub или AmericanExpress. Те са най-популярните. В момента поне няколко български банки имат промоции на такива карти със сравнително изгодни условия. Само годишните им такси са високи. Т.е. заблуждават те, че плащаш ниски лихви, а всъщност ти прилагат висока такса и по този начин печелят. Аз лично имам английска кредитна карта и JCB - международна, но издадена в България - тя е на мъжа ми. Не съм имала проблеми с плащания досега.

 Simple Smile

Смятам,че вече е необходимост човек да има кредитна карта. Скоро бях в един от американските щати и там с друго почти не се плащаше. Особено за по-големи покупки, за хотели, ресторанти и пр. Вече и в БГ става така. А и честно казано, дори като ходя по магазините се чувствам по-удобно да плащам с дебитна или кредитна карта, отколкото да нося в себи си значителни суми пари в брой.
 Peace

# 14
  • Мнения: 9 095
май ми е време и на мен за такава карта, не че поръчвам по интернет, ама като реша ще си направя Peace, а на варианта с плащане при доставката има ли му нещо лошо, щото аз я поръчам веднъж дваж, пък да плащам такси newsm78

Общи условия

Активация на акаунт