Питане за месните пюрета

  • 440
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
От няколко дни давам месно пюре - пуйка с картофи и домати на Ганчев. За доматите ми е питането - навсякъде в пюретата на Ганчев има домати - това проблем ли е? Не бих искала да я уча на по-скъпи пюрета, че няма да ми излезе баланса Wink
Ама нещо от месните не е във възторг, зеленчуковите ги яде с апетит, но тези нещо не са й по вкуса

# 1
  • София
  • Мнения: 3 609
когато са в готови пюрета доматите нямат проблем.Ако си правиш ти пюрета с домати може да направи алергия.Големия ми син получаваше разтройство от домати в дом.пюрета а от готовите му нямаше нищо Peace

# 2
  • Мнения: 393
Избягвах да давам пюрета с домат до 1 год.По принцип се води алерген.Пюретата му ги приготвях предимно аз, само инцидентно съм купувала Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Отначало и бебка не хареса месните пюрета, но сега ги хапва с удоволствие. Първите месни пюрета, които давах бяха домашно приготвени. И сега ги предпочитам, но понякога давама и купешки. На Ганчев не съм давала (избрах да ги избягвам по ред причини). Цената им е привлекателна в сравнение с други пюрета, но домашно приготвените излизат повече на сметка.
За доматите, разбрах, че  е добре да се въведат към 10-12 месец (водят се за алерген). Аз вече няколко пъти съм и слагала по една лъжичка домати в пюрето. Винаги приготвям на пара или варя зеленчуците. Нямаше да бързам толкова с доматите, но от следващия месец, започвам да взимам детска кухня.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Не всички пюрета на Ганчев съдържат домати! Naughty Аз също ги избягвам, но само защото бебко се мръщи упорито, като надуши  домати или капия (явно му киселее  Laughing). А е захранен на 5м. и половина (много внимателно, без никакво бързане), но аз съм на принципа, да не се вманиачавам толкова на тема захранване, още повече, че нямаме фамилна обремененост откъм  хранителни алергии, а и останалите ни условия на живот не предполагат чак такава педантичност и качество (имам предвид мръсотията, "истинските" съставки на това, което ядем и пр.)
Друг плюс на евтините и бъкани с какво ли не пюрета на Ганчев Mr. Green е това, че най - често от всички други биват изземвани от търг. мрежа, подлагани на проверки по контрол на качеството и изследвани в лаборатории. От личен опит говоря.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 236
Ние сме още малки- на 4 мес. и 20 дни, но аз съм я захранила по Бг схемата. Месни пюрета не сме яли, но от зеленчуковите най-обича на Ганчев (дето са пълни с "вредни" неща). Опитах с Хип, но само я измъчих. Вземала съм и картофи, домати и капия и си го хапва с удоволствие- от него ака 2-3 пъти на ден, а преди имахме проблем с изхождането. В една книжка, която ни дадоха още в родилния дом пишеше за сок от домати (който дейтсва разхлабващо) още след 2-я мес. За доматите не бях чувала че са алерген, но е възможно.....те вече толкова алергени станаха.......

# 6
  • Мнения: 6 461
На голямото ми дете съм приготвяла домашни пюрета   feeding,понеже ми отказваше купените.Не съм знаела тогава ,че доматките са алерген и винаги му слагах в яденето .Добре че всичко е нормално.Не съм имала проблем.
Малкия ми син точно на обратно.Обожаваше и още папка пюренцата на Ганчев с охота feedingте също съдържат домати ,но не съм имала проблем.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт