Безсимптомна бактериурия

  • 1 691
  • 3
  •   1
Отговори
Може ли някой да ми каже как бактериите в урината могат да навредят на бебето? Аз съм в 8-мия месец, имам бактерии от една година и ги лекуваха с какви ли не антибиотици преди, че и след бременността. Досега не са мръднали като количество >10 на 5-та, само си променят вида и нямам никакви симптоми. Вече трети гинеколог ми казва, че са вредни за плода, а урологът, при който ходих, наистина добър уролог, ми каза, че няма никаква опасност. Та не знам какво да мисля.

# 1
  • Мнения: 83
А ти в една и съща лаборатория ли си пускаш всеки път изследването?
Доколкото съм запозната проблем за бебето има наистина и навсякъде пише, че такава бактериурия налага антибиотично лечение. Бих направила трикратна проба на стерилна урина.....

# 2
  • Мнения: 1 273
до миналата седмица и аз имах такъв проблем.От 4 месец все бактерии в урината, и нямаха лекуване. Преди седмица обаче ме сви яко единия бъбрек и каналите--получих някакво възпаление. Лекарката ми изписа "Аугоментин"  пих го една седмица и при последните изследвания нямам бактерии. Дано не се появат пак.
Честно казано незнам да ли от антибиотика изчезнаха. Ти стерилна урина ли носиш( това е много важно), тъй като изследванията на бременната винаги дават някакви отклонения и е важно всичко.
Успех и пиши какво е станало

# 3
  • Мнения: 4 915
Рискът при напреднала бременност е от преждевременно раждане.
При по-ранна бременност - аномалии в развитието на плода и аборт.

И аз да ти пиша, да пускаш стерилна урина.
Обикновено се изписва огментин (Augmentin) за бактерии в урината, твърди се, че не вреди на бебето.
Налага се антибиотично лечение при степен по-висока от 10
(5).

Нали ти правят и антибиограма на урината - там се посочват към кой антибиотик е чувствителна бактерията. Да не би от лабораторията нещо да те моткат?  Rolling Eyes Чувала съм и съм чела за такива случаи за 2-3 лаборатории...[/color]

Общи условия

Активация на акаунт