Отговори
  • Мнения: 791
Имам една рецепта за  лешникови тортички във формички, който нямам Simple Smile, а искам да пробвам сладките, дали могат да станат и дали да увелича количеството брашно?
А ето и рецептата:


Лешникови тортички

175гр. масло
125гр.захар
2пак. ванилия
2яйца
50гр. смлени лешници
настъргана кора на един портокал, измит с гореща вода
4с.л. портокалов сок
100гр.брашно
метални/хартиени формички за печене


Загрявате фурната на 200 градуса.
Разбъркавате добра маслото, захарта и ванилията. Добавяте едно по едно яйцата и бъркате. Прибавяте лешниците, кората и сока от портокал. Разбърквате хубаво. Постепенно прибавяте брашното и бъркате, до получаване на гладко тесто. Изсипвате във формичките,който ако са метални ги помазвате с мазнина и печете, на средното ниво във вече загрятата фурна. Печете  около 10-15 мин.

# 1
  • Мнения: 6 243
Струва ми се, че можеш да оформиш с лъжичка сладките и така да ги опечеш.

Аз не бих добавяла още брашно. Вярно е, че ще станат по-твърди, но със сигурност ще се отрази на крайния резултат и вкусът ще се промени.

# 2
  • Мнения: 791
  bouquet  Ще видим какво ще се получи, след като се на обядва ме и ги подхващам, та да видим кой ще ги яде - ние или кучето Laughing

# 3
  • Мнения: 56
а формичките какви трябва да са за кошнички ли?  newsm12

# 4
  • Мнения: 6 243
а формичките какви трябва да са за кошнички ли?  newsm12
За тази рецепта аз бих използвала тези формички, друг е въпросът, че ги нямам  Grinning

# 5
  • Мнения: 791
Да попринцип кошнички, но мисля че и други биха свършили работа!

# 6
  • Мнения: 791
СТАНАХА!!! newsm47

Пробвах първата тава без да добавям много брашно - само 2-3с.л. с калпаче, но се разляха и станаха много тънки - около 1мм дебели, за следващата тава сложих повечко брашно и с лъжицата оформих нещо като топчета, но при печенето се разтлаха и станаха едни хубави кръгли и не до там кръгли   Laughing бисквитки. Страхотни са на вкус. Половината ги слепих със сладко, а другата половина оставих така. За напред ще ги правя само под формата бисквитки, е като си купя формички мога да се пробвам и на формички да ги направя.  Laughing Може да пробвате вкусни са , а и с този портокал направо замириса на Коледа в къщи  People Santa

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 15:43 от contesa

Общи условия

Активация на акаунт