СПОРТ под 3 год???

  • 1 561
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Рових в търсачката, не особено успешно. Извинявам се, ако дублирам тема Blush
Все по-натрапчива ми е мисълта, че е време да запиша Иво на спорт. Вечер е кошмар вкъщи-адски много незиразходвана енергия, обикаля на нисък старт цялата къща, крещи, заспива много късно-след 23ч и то със зор, понякога се налага да прибягваме до "фалшиви авторитети", което хич не ми допада, но от безсилие го правим (има си един измислен полицай Петров Embarassed), който му е авторитет-не го е страх,но се съобразява..
Мога да кажа, че двигателната му култура е добра-миналата година само за проба го качихме на ски- много му хареса, правилна стойка и пр. При първото размрънкване веднага му свалихме екипа и се преместихме на шейна, за да не го свърже с неприятни усещания. Във вода се чувства перфектно...
Има ли място, където мога да го запиша на спорт за 1-2 пъти седмично? Естествено, че не професионално-просто като на игра да се калява и да изразходва енергия?
За информация- ходи на ясла, следобяд баба му го взима и ходят пеша поне по 30-40 минути, ако не е много студено-води го на площадката или на разходка...В смисъл-не е проблема, че е затворен вкъщи примерно..

# 1
  • Мнения: 2 013
Не знам къде, но се сещам, че моите започнаха да плуват на тази възраст и вече са много добри. Плуваха с нас, не са имали учител. На 3 децата не са много съзнателни, че да изпълняват указания на треньори, струва ми се, но вероятно има група за плуване и на малки деца нейде. 

# 2
  • Мнения: 1 403
Ще следя темата с интерес  Peace И аз имам голямо желание да запиша малката на нещо

# 3
  • Мнения: 377
Аз също си мисля за плуване, но май тази година няма да стане. Доколкото знам плуване за деца над 2 години има във Варна в Дом Младост, а също и в х-л Св. Елена в к.к. Св. Константин и Елена.

# 4
  • Мнения: 549
Ще следя темата и аз

# 5
  • Мнения: 2 125
Абонамент Peace
В градината при сина ми имаше басейн с треньор, но тази година го затвориха, защото вентилацията не работела, а и нямали пари... Tired
Така моите надежди да спортува зверчето се изпариха Confused
Ще следя с надежда Hug

# 6
  • Мнения: 239
Много ясно, че трябва да спортува. Александър например спортува откакто се е родил. Карам жена ми да му прави масажи всяка сутрин и вечер и лично следя дали изпълнява заръките ми. Масажите развиват и укрепват мускулатурата. Диетата е важна - много протеин. Синът ми в момента е доста по-едър от останалите си връстници.

Нека поговорим за спорт. Като за начало едно дете трябва да развие добра база рефлекси, издръжливост и експлозивност. За рефлексите е хубаво да играете на шамарчета - да се учи как да гардира, как да избягва ръцете ти и как да ти вкарва шамари на теб. Като стане на 4-5 почнете с леки тупаници.

Издръжливост - да тича в парка. Отидете в парка, седни на пейка с хронометър и го карай да прави един и същи крос за време. Всяка седмица увеличавай темпото. Същото важи и за експлозивността - скокове, набирания, лицеви... Карай го след всяка тренировка да прави здрав стречинг и нека яде много.

Не те съветвам да го записваш на треньори още защото ще го държат на едно ниво с другите деца нарочно. Направи го мутант, а после го пусни да ги млати. Хубаво е когато тръгва на училище в класа му да има предимно момчета за да сменя спаринг партньорите често.

Това е моята методика за моя син. Надявам се да ти помогне с нещо или поне да ти даде идея каква е конкуренцията навън. Успех!

# 7
  • Мнения: 811
Еми  Hug
Детската енергия е неизчерпаема  Mr. Green и доста уморителна за родителското тяло  ooooh!
Калин ходи на танци 2 пъти седмично в градината,вечер се прибираме пеша,ок 30-40 мин и пак не се изморява това дете!
Май ние трябва да тренираме за издръжливост  Mr. Green

# 8
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Жоре  Peace

# 9
  • Мнения: 2 237
И ниеу се чудим на какво да я запишем,при това нашият тати е професионален спортист.Вероятно за тази възрас най-подходящи са някакви танци,балет и т.н.Плуване също.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
Абе Жоре, аз се чудя какво си им толкова на тез жени в устите нон стоп, ма ти си бил шедьовър бе душко!! Кво ли пускам теми с въпроси, трябваше едно ЛС на теб направо и всичките ми терзания щяха да се решат Joy Joy Пууу какъв хубав ден за сефте комуникация с такъв експерт. Машала!

# 11
  • Мнения: 2 220
Жоро  Sick Sick Sick и тук ли налази!
Извинявай се на авторката за спама, не мога да дам съвет, но съм напълно съгласна, че е хубаво децата да се запознаят със спортка още като малки.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Еми, доколкото зная в басейна "Спартак" има плуване за малки деца.

# 13
  • Мнения: 3 861
Еми, ще следя темата заради Калоян  Crazy
Пък може заедно да ходят  Flutter

# 14
  • Мнения: 1 455
И аз се записвам в темата.Чувала съм ,че и в София взимат след 3 годинки,ще попитам тези дни един приятел.

Общи условия

Активация на акаунт