Може ли направо пюрета?

  • 1 110
  • 20
  •   1
Отговори
  • Марс
  • Мнения: 439
Значи проблема е следния досега давах сокче, но ной-много 20гр. първия път почнах, но тя се сдра от рев и спрях, втория път почнах и давах една седмица пак плака, но по скоро си мисля, че сега е от зъбките. Та въпроса ми е мога ли да захраня направо с плодово пюре и колко се започва 1ден-с една лъжичка ли?

# 1
  • Мнения: X
Можеш, дори по-добре. Соковете са твърде агресивни за детското стомахче, но най-добре е да започнеш захранването с оризова каша - тя е най-щадяща и не дава алергични реакции.

# 2
  • Марс
  • Мнения: 439
Мерси мила, сега сигурно ще задам много "рус" въпрос, но тя купува ли се -оризовата каша или се прави вкъщи. Embarassed

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Купува се Peace!Има безмлечна и безглутенова,има ориз ,ориз и царевица каквито се сетиш такива има.

# 4
  • Марс
  • Мнения: 439
Сиска, ти каква ще ми препоръчаш, ние сме вече на 3 месеца и 10дни, коя е подходяща заа нас.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз мога да ти препоръчам на Blevit Plus. Аз започнах с такава оризова( безглутенова)  и съм много доволна Wink
п.с: Защо не изчакаш до 4мес.  и тогава да захраниш? Има много теми за захранването и откога се почва, ако искаш провери Peace

# 6
  • Мнения: 4 915
На 3 месеца няма подходяща каша за вас. Изобщо няма никаква каша, дори пюрета. Най-рано се въвеждат храни на 4 навършени месеца. Спокойно можеш да спреш и соковете.

Детенцето ти само подсказва, че стомахчето му не е готово за друга храна, освен за мляко. За зъбки принципно ви е рано още, че да плаче - обикновено се показват 5-6ти месец първите зъбки.  Rolling Eyes

В този форум и в съседния - Кърмаческия, има посочени статии за захранването - в темите "Библиотека", разгледай ги.  Peace

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,също мисля,че на 3 месеца детето е много малко за каквото и да било освен кърма или АМ Peace!Аз,купувам кашите на Фризокрем-ориз и царевица и само царевица.Божидара ги яде с апетит Peace!

# 8
  • Мнения: 5 362
И аз те съветвам да изчакаш още малко преди да го захраниш с каквото и да е.Но спроред мен започни с плодовото пюре.

# 9
  • Мнения: 3 499
Изчакай бебо да навърши 4 месеца и тогава започни да захранваш, можеш да започнеш направо с плодово пюре /сок не е много препоръчителен, защото предизвиква колики и може би затова е плачело бебчето/, но най-добре започни със зеленчуково пюре или каша, не за друго, а защото рискуваш после да ти откаже зеленчуковото след като си въвела плодово, т.к. плодовото е по-сладко, а зеленчуковото си е направо безвкусно.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 973
Мое мнение, но ви е мноооооооооооого рано за захранване. Аз започнах със зеленчуково пюре и още нищо друго не съм й предложила, но скоро ще давам и плодово.

# 11
  • Мнения: 1 030
Аз захраних на 6 навършени месеца /дотогава бяхме само на кърма и акаше по няколко пъти на ден и то редичко/. Захраних с оризова на Хип - бебка се запече, сега смесвам кашата с плодово пюре - сливи, тиква с ябълка, круша - и пак ака твърдо и по малко. Внимавай със захранването, стомахчетата в тази възраст са доста деликатни.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 807
Аз захраних първо със зеленчукови пюрета,после с плодови и накрая с каша,но Дани беше на 5 навършени месеца,когато го направих.
На вас ви е още много,много рано за каквото и да е захранване.

# 13
  • Мнения: 2 897
И аз мисля,че ви е рано.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 3 месеца няма подходяща каша за вас. Изобщо няма никаква каша, дори пюрета. Най-рано се въвеждат храни на 4 навършени месеца. Спокойно можеш да спреш и соковете.

Детенцето ти само подсказва, че стомахчето му не е готово за друга храна, освен за мляко. За зъбки принципно ви е рано още, че да плаче - обикновено се показват 5-6ти месец първите зъбки.  Rolling Eyes

В този форум и в съседния - Кърмаческия, има посочени статии за захранването - в темите "Библиотека", разгледай ги.  Peace



 Peace


На 3 месеца бебето има нужда само от мляко

Общи условия

Активация на акаунт