За първия цикъл след раждане със секцио

  • 28 890
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте момичета  Hug

Родих преди 40 дни чрез секцио. Преди 2 дена ми дойде първия цикъл, който е доста обилен и днес забелязвам нещо подобно на съсиреци. Тревожа се това дали е нормално, т.к. до преди забременяването цикълът ми беше оскъден. Лохиите ми почти напълно се бяха изчистили до 40-тия ден. Кърмех само през първите 2 седмици.Моля да споделите как беше при вас- колко време продължи кръвотечението и кога е започнало да намалява?

Поздрави   bouquet

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 15:15 от Elimira

# 1
  • Мнения: 592
Лохиите ми бяха много оскъдни и много кратки(не си спомням обаче до кой ден).Кърмих до 40 ден и на 50 ден след секциото ми дойде първия цикъл.Това със съсиреците може да е още изчистването(т.е. лохиите).Не съм много компетентна,но така си мисля.Относно цикъла моят преди да родя беше по продължителен,а след раждането стана по кратък( 4 дни) и обилен само първите 2 дни.
Сега не знам след това раждане какъв ще стане.

# 2
  • Мнения: 215
Нормално е да ти е по-обилен цикъла след раждане първите няколко пъти докато се регулира . На мен ми дойде за първи път чак 9 месеца след раждането , може би защото се кърмим още , и ми беше направо кръвоизлив .

# 3
  • Мнения: 1 416
И моят мензис стана по-обилен и продължителен след секциоto. Неприятно е, но май - неизбежно...  Peace

# 4
  • Мнения: 2 498
Нормално е-не се притеснявай и при мен беше доста обилен, но само първите 2-3 цикъла след секциото-после всичко се оправи и съм както преди........

# 5
  • Мнения: 992
на мен първия цикъл ми трая 10 дена при това мноооого оболно със съсиреци, но като цяло нямам промяна от преди да родя, това че съм секцио не ми се е отразило на цикъла, единственото което май се е променило че ме боли по малко корема, което ме прави много доволна

# 6
  • Мнения: 2 197
Няма нищо общо с кърменето. На мен ми дойде точно след като се изчистиха лохиите, на 40-тия ден. Няма никаква разлика от преди да забременея - нито като продължителност нито като количество. Иначе кърмих 4 месеца и половина.

# 7
  • софия
  • Мнения: 495
На мене ми дойде 4 месеца след като родих.Беше страшно обилен,с много съсиреци SickПродължи около 8 дена.Вторият път вече си беше нормален PeaceРазликата от преди да родя е ,че сега ми идва без грам болка Laughing

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Дойде ми 3 месеца и половина след секциото! Лохиите след ражданто ми бяха много оскъдни, да не кажа че почти липсваха! Първият ми цикъл не беше много обилен, но втория  Crazy

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Пет месеца след секциото ми дойде напълно нормален цикъл,както преди да забременея.Не вярвам да има връзка с това,че все още кърмя newsm78!

# 10
  • Мнения: 3 089
лохиите бяха за кратко време - може би 25-30 дни. цикъл дойде на 8-я месец след като драстично намалих броя на кърменията. за 2-та цикъла, които имах след секциото (сега пак съм бременна) мога да кажа, че бяха много по-оскъдни и изобщо не-болезнени в сравнение с предишното нетърпимо положение - пиех капки, бъркани в аптека и пак едва се влачех.  дай боже и след второто да запазя подобрението.

# 11
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
При мен лохиите спряха към 20 ден след секциото, но още нямам цикъл и направо взех да се притеснявам. Успокоява ме само това, че още кърмя.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 604
При мен лохиите бяха  около 15 дни, а на 40 ми дойде... и определено беше много по-обилен от обикновено. Но ва 3 път вече се регулира. 

# 13
  • Мнения: 4 621
Дохде ми веднага след като ми спряха лохиите и наистина беше по - обилен, но в последствие се регулира.

# 14
  • Мнения: 2 159
лохите ми спряха на около 50-тия ден, обаче още не ми е дошло и аз кърмя newsm78
дано не е много обилен, че както и без това висях в WC-то сега не ми се мисли..

Общи условия

Активация на акаунт