Свинско с ориз

  • 76 075
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Срам не срам - да питам. Имам свинско и ориз, но незнам как да си го сготвя. Embarassed
Дали има някои да ми каже? Искам да го направя на фурна.
Благодарскоо  bouquet  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
сваряваш местото, слагаш в тавата ориз, заливаш с бульона подправки отгоре местото и печеш докато стане готов ориза

# 2
  • София
  • Мнения: 587
Снощи готвих свинско с ориз  chef Това е една от любимите ни манджи вкъщи. Правя го по следния начин :

Месото,нарязано на порций се посолява и се слага в тавата с малко мазнина /олио/ и във фурната.Пече се почти до пълна готовност./мазнинката става златиста на цвят/ Прибавя се ориза, няколко зърна черен пипер, сол на вкус и след около 20 мин. яденето е готово   chef

# 3
  • София
  • Мнения: 98
Аз го правя така:

Нарязваш свинското на не много едри парчета, запържваш го в 1/2 ч.ч. олио, в дълбок съд . Отгоре настъргваш 3-4 моркова / по-големи/. оставяш да се запържи за ололо 5 мин.  Изсипваш ориза, без да разбъркваш, слагаш сол, пипер / каквито падправки обичаш/. Вода да покрие ориза около 3 пръста. Слагаш някакъв капак, готвиш или във фурната или на котлона . Щом водата се изпари яденето е готово.

По този начин ориза става превъзходен.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 668
Ето и моят вариант :
Нарязвам месото на порции , слагам го в тефлонова тава без никаква мазнина , само със сол и черен пипер и го запичам във фурната . По този начин избягвам запържването , а когато се вари предварително  месото си променя вкуса  Wink
След като се запече месото слагам в тавата измитият ориз и го заливам с вода в която е разтворено кубче зеленчуков булъон . Печеш докато изври водата   chef
Количеството ориз вода е 3:1
  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
а пък аз сварявам месото и го слагам в тава.Отделно запържвам лук,морков,вегета,една лъжица къри и  ориза сипвам една чаша вода и като я поеме ориза го махам от котлона слагам сол,чубрица и го  мятам в тавата при месото,добавям още вода и печа

# 6
сега да ви светна и аз и да ме споменавате с добро Simple Smile

месцето нарязано на дребно или на порциики се запържва до като стане с златиста коричка - идеята е да се затвори самото месо и да му останат сосовете вътре Wink а и точно от тая процедура то пуска тоя специфичен аромат Simple Smile

в тави4ката слагате ориз, за предпочитане бланширан за да не се налага да го запуржвате и него (от баба ми знам че запърженият орис не се пръска/разкашква или там както му викат по различните райони).

подправи по желание - сол, 5-6 зърна черен пипер, сега който обича да готви с вегети, кърита, и др подправки ... свобода на действията, дафиновото листче му тича  Wink

слагате запърженото месо при ориза и доливате вода (стандартно 3:1 - вода:ориз)
не е хубаво да се долива вода, защото се слепва и пръска, веднъж вода се слага, ако се наложи да се долее,  Naughty задължително да е вряла водата Simple Smile

печете 20-30 мин. докато стане готов ориза

гарнирате по вкус Simple Smile
приятен апетит.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Ето моят вариант - снощи го готвих:
в касеролка за душавам наситнени гъбки с масло и малко водичка
в тиганче задушавам лук, ориза, черен пипер, сол, магданоз ( вода и ориз 1:1)
в трети съд задушавам месото, нарязано на парчета под капак
всичко смесвам в тава и добавам още една част вода, след това запичам във фурната.
добър апетит
изглежда дълго, но е лесно и бързо  chef

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Снощи готвих свинско с ориз  chef Това е една от любимите ни манджи вкъщи. Правя го по следния начин :

Месото,нарязано на порций се посолява и се слага в тавата с малко мазнина /олио/ и във фурната.Пече се почти до пълна готовност./мазнинката става златиста на цвят/ Прибавя се ориза, няколко зърна черен пипер, сол на вкус и след около 20 мин. яденето е готово   chef

И аз така го правя!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт