За секциото и кърменето

  • 1 473
  • 17
  •   1
Отговори
Понеже живот и здраве ще раждам със секцио, а искам да си кърмя бебето, бих искала да попитам мамите, които са родили със секцио, дали са имали проблеми с кърменето. Колко време след секциото ви разрешиха да кърмите бебчетата си? И въобще имахте ли проблеми с кърменето в родилния дом и по-късно?

# 1
  • Мнения: 3 777
Никакъв проблем, веднага щом ме изкараха от реанимация ми донесоха бебето и ми казаха как да кърмя. Т.е. на втория ден, още тогава си имах кърма и оттогава си го кърмя. Така че не се притеснявай.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 658
Два пъти раждам със секцио и двата пъти нямам никакъв проблем с кърменето.

Успех и на теб!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нямах кой знае какви проблеми с кърменето. Даваха добавка при това., което при мен не е било необходимо, но аз откъде да се светна. Настрой се позитивно и те желая безпроблемно рождение и здраво бебе!

# 4
И двата пъти съм секцио и имах проблем.И двечките кукли са мързеливки,ама каката хептем,въпреки това ги кърмех до 6 месец.Значи каката отказа тотално да суче и 6 месеца се изцеждах ,по-лесно и беше от шишето пробвахме един ден да я оставим гладна белким засуче ама не стана.Малката в началото уж се съгласи да я кърмя после отказа и за известо време я оставих намира пак се изцеждах и през 2-3 дни я пробвах дали не си е променила мнението и чудото стана на 30 ден тя реши че и харесва да суче(за мое най голямо съжаление за разлика от 1-я път когато имах мляко да нахраня три бебета сега едвам имах  по 60-70 грама и трябваше да я дохранвам).Но моята лекарка казваше и 5грама да са пак си е файда така че продължих до 6 месец
Така че зависи всичко от теб.Дори и да откаже отначало пробвай пак но трябва да си поддържаш кърмата с редовно изцеждане.И най вече не се отчайвай,защото и това може да доведе до спиране на кърмата.
Ето виж на 1 месец бебе да засуче като преди това не е си е показателно

# 5
  • Мнения: 177
Цитат на: marry_72
Понеже живот и здраве ще раждам със секцио, а искам да си кърмя бебето, бих искала да попитам мамите, които са родили със секцио, дали са имали проблеми с кърменето. Колко време след секциото ви разрешиха да кърмите бебчетата си? И въобще имахте ли проблеми с кърменето в родилния дом и по-късно?

Насрочена ли ти е вече дата за секциото? Аз също ще раждам секцио. С каква упойка ще раждаш? (в момента съм на вълна упойки). А каква е причината да раждаш секцио?

# 6
  • Мнения: 5 228
И аз раждах със секцио и нямах никакъв проблем с кърменето - още в родилния дом ми дойде кърмата, но не си спомням на кой ден. Важното е да имаш желание и да слагаш редовно бебчо на гърдата дори преди да ти дойде кърмата за по 5 минути на гърда и да внимаваш правилно да суче. Леко раждане и бързо възстановяване!

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Дадоха ми бебето за първи път 24 часа след операцията. Коластрата ми вече беше налице. Кърмих без проблеми, което и на теб желая от сърце!

Не че питаш, но да си кажа..... По препоръка на анестезиолога, който ми постави упойката, ползвах едни обезболяващи свещички-Профенид (2 пъти дневно). Препоръчах ги и на другите майки от моята стая, които също бяха родили със секцио. Те също ги слагаха. Тези свещички не пречат на кърменето и с тях болката от операцията става напълно приемлива, можеш да се раздвижиш много бързо (което е много важно след секциото).

# 8
  • София
  • Мнения: 250
Цитат на: Vivi
Не че питаш, но да си кажа..... По препоръка на анестезиолога, който ми постави упойката, ползвах едни обезболяващи свещички-Профенид (2 пъти дневно). Препоръчах ги и на другите майки от моята стая, които също бяха родили със секцио. Те също ги слагаха. Тези свещички не пречат на кърменето и с тях болката от операцията става напълно приемлива, можеш да се раздвижиш много бързо (което е много важно след секциото).


А за първите 24 часа нещо допълнително обезболяващо ползва ли. Допускам, че това със свещичките си го правила след като си излязла от реанимация.
Първите 24 часа с какво те обезболяваха и достатъчно ли ти беше?

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Kose

А за първите 24 часа нещо допълнително обезболяващо ползва ли. Допускам, че това със свещичките си го правила след като си излязла от реанимация.
Първите 24 часа с какво те обезболяваха и достатъчно ли ти беше?


Свещичките ги започнах след излизането от реанимацията. Когато ме раздвижваше рехабилитаторката (разхождахме се по коридора-уффф, гадничко беше) срещнах анестезиолога и той тогава ме "черпи" 2 свещички. После си купих още от аптеката.
А иначе в реанимацията ми беше включена система някаква, но изобщо не питах какво ми вливат. Биха ми инжекции аналгин.

# 10
  • Мнения: 46 484
Виж тук. Има много полезна информация и със сигурност ще ти помогне.
Леко раждане Grinning

# 11
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Цитат на: marry_72
Понеже живот и здраве ще раждам със секцио, а искам да си кърмя бебето, бих искала да попитам мамите, които са родили със секцио, дали са имали проблеми с кърменето. Колко време след секциото ви разрешиха да кърмите бебчетата си? И въобще имахте ли проблеми с кърменето в родилния дом и по-късно?

az rajdah v `Raina Kniaginia`.Karmata mi doide na 2ria den.Imah mnogo karma,no bebka be6e marzeliva i se iztzejdah.Davaha i karmata.Gledai kato se pribere6 vka6ti da hapva6 dobre i da se naspiva6,za6toto na men mi spria 3 dni sled kato se pribrah,a kakto kazah imah mnogo karma v na4aloto.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
И аз се присъединявам към отбора на кърмещите и родили със секцио, за да те окуража. Гледай смело напред, изчети каквото има във форума за Кърмене и захранване и всичко ще бъде наред.

# 13
  • Мнения: 590
Аз също раждах със секцио (по спешност). Не успях да кърмя бебка в родилния дом най-вече защото нямаше кой да ми помогне. След това бях на антибиотик... Но през цялото време се изцеждах с помпичка и един ден след антибиотика тя засука без проблем.Дори не съм давала добавка.  И до днес това ни е любимото занимание. Но както повечето мами са ти писали няма проблем да си закърмиш детенцето след реанимацията. Ако по някакви причини се наложи  да не кърмиш веднага настоявай да хранят бебето с лъжица и се изцеждай се в часовете за хранене на бебето.Препоръчвам ти "Книга за кърменето" от Хана Латроп.  И колкото по-рано се раздвижиш след секциото толкова по-бързо ще се възстановиш. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 214
24 часа след операцията накърмих за пръв път бебето си.Не усещах да имам кърма,но сигурно е имало нещо щом заспа предоволна People Angel В следващите дни ми дойде кърмата и ставането от леглото беше проблемно заради гърдите/бяха като силиконови(големи),а операцията не я усещах вече.Имах много кърма и кърмих бебка доста време.
Сещам се още нещо:След операцията ти оставят един абокат на ръката за 24 часа,ако стане нещо да могат бързо да вливат разтвори, а е много неудобно да кърмиш от нея страна-боли Sick

Общи условия

Активация на акаунт