Лесни сладки

  • 9 927
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Момичета сетих се за едни сладки,които са от любимите ми.Лесни са за изпълнение,а най-хубавото е 4е не се нуждаете нито от фурна,нито от котлон.

Топченца:

1  кутия меки чаени бисквити
4  супени лъжици ром
2   чаени чаши прясно мляко
1  чаена чаша пудра захар
2  яйца/може и без тях ако искаш/
2  ванилии
1  супена лъжица какао /кафе
1  чаша счукани орехи
1  пакетче масло

Всички продукти се смесват и се получава меко тесто.От това тесто правите топченца и ги овалвате в настърган шоколад.Може да оформите като торта или пасти,а отгоре да залеете с шоколадова глазура.Слагате в хладилника за няколко часа/най-добре цяла вечер/за да се втвърдят топчетата/тортата или пастите.Да ви е сладко Laughing

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
С твърди бисквити на това нещо, но на пръчки му казваха май сладък салам преди доста време?
Много е вкусно и калорично Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 35 812
Добра идея - не бях се сетила  Hug Мерси

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
А може ли без ром, че детенце не знам как ще го опазя Thinking от сладинките

# 4
  • Мнения: 508
А може ли без ром, че детенце не знам как ще го опазя Thinking от сладинките

Ама разбира се ,че може:).Няма да лишаваме децата от сладостите я Wink.МОже да сложиш някакъв друг аромат/а защо не и без такъв-ванилията мисля е достатъчна/.Въобще тази рецепта предоставя доста варианти за лично творчество Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Вместо алкохол ром, сложете есенция ром - няколко капки и готово

# 6
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Без яйца стават  още по-вкусни!!

# 7
  • Мнения: 1 640
Аз мисля,че е много рисковано да се слагат сурови яйца като се има предвид , че сладките не се пекат!!! Peace

# 8
  • Мнения: 750
Топките са върха! Мама правеше едно време, но не помня дали бяха с яйца. Не съм ги яла от детството си, а тя ми каза, че вече не помни как ги е правила. Мерси, ще им се полюбувам отново! Wink

# 9
  • Мнения: 508
Разбира се ако се дават на деца, сладките не би трябвало да са с яйца.Затова съм сложила в скоби,че може и без тях Peace.

# 10
  • Мнения: 56
и аз ще ги пробвам през почивните дни и ще пратя снимки.

# 11
  • Мнения: 3 550
Мисля да ги замеся като обща маса, от която да оформя нещо красиво за именния ден на съпруга ми. Правих подобно нещо и миналата година по друга рецепта, но не беше вкусно. Тази звучи обещаващо. Grinning

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ох, ама много калорично бееее......  Sad

Общи условия

Активация на акаунт