Детето ми не наддава - 2 част.

  • 1 120
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
Здравейте, пускам отново темата си, заради проблема с архива.
Предполагам, тези от вас които са чели предната се сещат за какво става въпрос. Накратко - мъжът ми в четвъртък ми каза че Маги му изглеждала слабичка. И аз реших да отида в петък да я претеглят. Претеглиха я и се оказа че тежи 5 100. А на последната консултация на 21 ноември беше 5 150. Но пък е порастнала на дължина с 5 см. Педиатърката я прегледа основно и каза че детето изглежда чудесно. Здраво е. Но ми казаха да купя АМ за да дохранвам. Малката си спи по цяла нощ без проблем, заспива към 23 и се събужда към 9 - 10 понякога и по-късно. Препоръчаха да купя NAN na Nestle и аз го купих. Давам по 30 мл. добавка за последните 3 хранения за деня. Но искам да възстановя кърмата или по-скоро да я увелича. Искам съвет, защото това е доста силно емоционално преживяване за мен. Много неприятно ми се отразява. Имам огромно желание да продължа да кърмя и да изхвърля въпросното АМ.
Благодаря ви предварително. Вие знаете как се чуствам.

# 1
  • Мнения: 2 829
Защо не опиташ да я кърмиш през нощта както си спи (без да я будиш) а също и през деня докато е сънена. Като увеличиш броя на курменията ще ти се увеличи кърмата.
Не знам дали и при вас е така, но моя син този месец (м/у 3 и 4 месеца) като че ли започна много да се интересува от света наоколо и хем е гладен, хем му е скучно докато суче. Започна да суче по 1 мин. и спира, мрънка, извива се. Единствено помага като отида на тъмно и спокойно място.
При вас има ли някакви особености? Променило ли се е нещо в начина на хранене от миналия месец? Пиши по-подробно.
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 737
Почти 12 часова пауза за през нощта е много голяма и за бебети, и за твоята лактация! Вмъкни 1-2 кърмения за да ти се увеличи кърмата, като не е необходимо да будиш детето, направо докато спи го слагай на гърдата - на сън сучат много по-силно и ритмично.
Може и през деня да кърмиш по-често - така се увеличава кърма.  Peace

# 3
  • Мнения: 3 760
Моята бебка също правеше 12 часова пауза на тази възраст. Аз обаче се притесних да не ми намалее кърмата и започнах да я будя 2 пъти.
За мен е абсурдно да се препоръчва захранване при условие, че бебето е здраво и изглежда добре. Да не говорим, че трябва да се работи в посока увеличаване на поетата кърма, а не директно да се изписва добавка...  #Cussing out НО такива са ни повечето педиатри  Confused
Подкрепям горните мнения - кърми по-често и не допускай такива големи паузи. Виж в библиотеката за кърмене с компресия на гърдата.
Между другото - ти как кърмиш: от двете гърди или от една?

# 4
  • Мнения: 4 181
Мила както са те посъветвали най-доброто нещо е да въведеш нощно кърмене Peace
Аз лично те съветвам да махнеш веднага добавката. Като я даваш вместо бебето да сттимулира гърдите ти и за изсуква тези 30 мл от теб, той си ги набавя от АМ, а гърдите не получават сигнал така да се каже, че бебето се нуждае от повече мляко.
Освен това в тази възраст бебетата стават много активни, моето също не наддаваше въобще в тези месеци, но не съм давала добавка. На 6 месеца си беше удвоило теглото и отгоре, така че нямаш повод за притеснение Hug

# 5
  • Мнения: 743
Направило ми е впечатление, че докато се храни и си извива главичката нагоре или настарни, все иска да гледка нещо наоколо. Любопитна става. И си забравя да яде, потупвам я по дупето, пипам и раменцата, пощипвам ушенце, каквото се сетя, пея, говоря, не и не, тя се разглежда.
Кърмя от едната гърда на едно хранене, на следващото от другата.
Хранила съм я в легнало положение до сега само 2-3 пъти и все ми се струва, че й се запушва нослето и не може да диша. За това избягвам.
А не знам как да спра добавката, защото всички около мен ми повтарят как детето било слабо и не му достигала храната.
Започвам да я храня през час и половина - два през деня, а през нощта ще видя как ще го разпределя.
Прави ми впечатление, че когато заспива докато яде, след като я яла 10 мин., ме ползва за биберон около 4-5 мин. и пак започва да суче упорито и то си тече, значи си имам кърма.
Благодаря за подкрепата момичета, необходима ми е наистина.

# 6
  • Мнения: 4 181
Разбира се , че си имаш кърма, не се поддавай на лошите съвети.
Щом детенцето е жизнено и изглежда добре значи всичко е наред.
Упорито ти повтарям,защото и мен се опитваха да ошашкат така, но след няколко дни мислене и ровене във форума реших, че няма да давам добавка и не сбърках Peace
Можеш да видиш в лентичката ми вече колко време се кърмим без проблеми да чукам на дърво и си наддава нормално, просто има такива периоди Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 423
пробвай да цедиш с помпата след кърмене,да пиеш повече течности
на 3 месеца,бебчетата трябва да наддават и на кг. затова мисля,че неможе с лека ръка да се каже,че добавка не е необходима
пробвай да си увеличиш лактацията,вярвам че ще успееш и тогава махни добавката  bouquet
успех  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 926
Решението да спреш добавката е само твое Grinning Точно както решението да я дадеш. 30 мл. не са много, можеш да ги премахнеш изведнъж, защото явно е, че детето няма нужда от добавка, но, за да си по-спокойна намали първо на 20 мл, задръж така два дни, после на 10 мл. и така я премахни изцяло. Като междувременно намалиш интервала на кърмене. Добре е да оставяш бебето само да пусне гърдата (дори да те ползва за "залъгалка", значи има нужда. Сукателният рефлекс успокоява), да уригне, а след това да му предложиш и другата, ако иска ще суче. Защо да даваш добавка, след като имаш две гърди и е почти невъзможно на бебето да не му достига млякото от двете. Освен това така се стимулира и лактацията, освен с нощното кърмене, за което вече са ти казали момичетата Grinning
Най-важно е да вярваш в себе си и тялото си и ако намериш сили и смелост да изхвърлиш кутията НАН и да не купуваш никога повече Grinning Повечето от нас никога не са купували АМ, само, за да не се изкушават, защото у всяка майка стои притеснението дали детето не е гладно. Трябва да знаеш, че това са норми, наложени по-скоро от обществото. Баба ти никога не се е притеснявала дали детето е гладно - връзвала го е на крушата и като заплаче е давала гърдата, после жъне, копа... като заплаче бебето - пак гърдата. Нали си наясно, че не е носела часовник на ръката, за да следи каква пауза прави бебето Wink
Така че - всичко е в твои ръце - ти си майката. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 555
И аз си мисля, че ако е гладно, няма да спи покойно цяла нощ. И Радинка на вашата възраст правеше такива нощнои паузи (не ми намаля кърмата от това).

# 10
  • Мнения: 1 091
Можеш да пиеш и лактогонен чай за твое успокоение. Аз така правя. Повече ми действа българският, този на Хип не ми помогна особено.

# 11
  • Мнения: 3 092
На поредната консултация в петък и моята дъщеря бе наддала 50 грама за 1 месец.Бе пораснала с два сантиметра.Кърмя я през около 2 чаза денем и много пъти нощем.
Мили мами а аз имам ли повод за притеснения Rolling Eyes
Искам да се извиня на didika за изместването на темата и. cry
Просто и аз съм притеснена и търся съвет . smile3529Благодаря предварително на всички!

# 12
  • София
  • Мнения: 555
Вили, ако детенцето е жизнено и спокойно, не се притеснявай Grinning Вече няма да наддава както в началото, сега изразходват много повече енергия. Радина последния месец качи 100-тина грама, но си се чувсва добре и мисля да не се притеснявам, а и лекарката каза, че не е притеснително, да сме наблегнели на кашите.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 224
   Наистина може да се пробваш просто да предложиш и втората гърда вместо да даваш добавка или пък да изцедиш и да и дадеш изцедената кърма. Няма смисъл при условие че имаш още кърма реално да даваш АМ. Така хем ще си спокойна че си и дала и допълнително хем ще стимулираш и двете гърди и по-голямо производство. Именно това е опасността от даване на АМ, че стимулацията на гърдите намалява и кърмата вместо да се увеличава намалява още повече.
   Отделно винаги почти едно бебе просто за да задоволи желанието си да суче ще изпие предложената му кърма в шише дори и да не е гладно. Е разбира се ако изобщо не отказва шише, но това е отделен въпрос Simple Smile.

# 14
  • Мнения: 3 926
Вили, моята дъщеря за 6-тия месец качи 150 гр. и порасна с 1 см. Та ка че, ако детето ти изглежда нормално и жизнено - нямаш база за притеснение. Хубаво е да учестиш предлагането на гърдата, но сега започват да изразходват такова количество енергия... а и всичко е до метаболизъм - някои бебета просто не наддават много. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт