ТРЯБВА ЛИ ДА ДОХРАНВАМ ?

  • 583
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
  Обръщам се към всички майки с опит.Бебката ми е на 1,5м.Доста реве от коликите,но може и от недохранване да е.Днес реших да се изцедя,за да видя колко кърма имам,понеже напоследък ака през ден или по 1 път на ден.Иначе през 3-4 часа иска да яде.През деня спи,когато няма колики,нощем също.
 Въпросът ми е,понеже съм доста притеснена- трябва ли да я дохранвам,тъй като знам,че на тази възраст трябва да изяжда около 120-130 гр. на ядене.
   Предварително ви благодаря!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не бързай да я дохранваш Peace!Това,че ака веднъж на ден или през ден не е основание за дохранване,кърмата се усвоява много добре.Божа акаше в седмицата веднъж или дваж,но все още я кърмя.Това,което ще изцедиш с помпата не означава,че има само толкова.Пожелавам ти успешно кърмене!

# 2
  • Мнения: 90
привет и честито бебче! аз съм мама сс скромен опит, но  съм изчела всички писани тук и в библиотеката съвети. защо мислиш че трябва да дохранваш като сама казваш че бебка иска да папка през 3-4 ч.? може да е от коликите неспокойна, трие ли крачета , свива ли се в коремчето?! ние с коликите бяхме адски неспокойни, не спяхме през деня/вие казваш спите/, търкахме крачета, пукаше ни коремчето и си поплаквахме доста. с помпата и аз изцеждам много по-малко ,отколкото гладничето си хапва.ние акаме веднъж на ден най -много, а често на два дни.четох някъде че кърмата се своява много добре от малкото стомахче и затова кърмените бебета акат по-рядко. с много гушкане, капки и мазане на коремчето попреборихме коликите, също така много ни помогна грейката с топла водичкa на nuk за коремчето. успех в борбата с коликите и не се притеснявай  за млекцето , трябва да си много спокойна и слънчева, и двете с бебчето имате нужда от това  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 760
Честито бебче и от мен!
В случая е важен броят на мокрите, а не този на нацапаните памперси. Трябва да имате 5-6 добре намокрени в денонощие... Това разбира се е валидно ако не даваш вода, чай и т.н.
Какъв е случаят при вас?
Кога ще ходите на консултация? Добре е да видиш дали бебето наддава. Ако не наддава достатъчно ще трябва да кърмиш по-често - примерно на 2-2,5 часа.
Колко изцеждаш и  колко изсуква бебто са две съвсееееееем различни неща, така че нека това не ти е критерий.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 35
 Благодаря ви!Малко се поуспокоих,но все още съм притеснена-Всъщност се притесних от момента,в който изцедих само 70 гр. днес от едната гърда. Но бебчето иначе е спокойно и спи,е през деня повече будува.Може от коликите така да реве и да спира сукането. На консултация сме след 1 седмица и тогава ще видим.Дотогава само ще я кърмя,пък било то и от 2-те гърди на хранене.

# 5
  • Мнения: 4 181
Мила, 70 мл от едната гърда си е много добре на цедене  Peace
По принцип аз много трудно цедя. Бебето изяжда доста повече от това което можеш да изцедиш с помпата, така че въобще не се притеснявай.  Peace

# 6
  • Мнения: 660
Тя си знае колко трябва да изяджа на хранене. Може един път да изяде 130 мл, друг път 30 мл. Затова, ако ти хрумне да правиш пробно кърмене, знай, че то се прави за период от минимум 24 часа, а не еднократно.

Това, колко успяваш да изцедиш, е мярка за това, колко си опитна в цеденето, а не за това, колко произвежда гърдата и колко още може да изсуче бебето след тебе Hug.

Когато бяхме на вашата възраст, също имахме период на пускане на гърдата, гърчене, рев по време на сукане – бебето така се държи, че майката почва да си мисли, че няма мляко. Ако по онова време всяка трета тема във форума не коментираше точно това бебешко поведение, за едната бройка щях и аз да почна да дохранвам. Още повече, че на вашата възраст Самуил се хранеше през около час и половина Shocked.

Не всяко превиване е от колики Naughty. Точно толкова често срещан е и гастроезофагеалният рефлукс. Кисело стомашно съдържимо се връща в хранопровода и предизвиква усещане за парене, от което бебето неистово плаче. Като си засукне сладката течност /кърмата е много сладка, ако си я пробвала/, киселото се отмива и бебето се облекчава, а майката си мисли, че е плачело от глад. Напротив, по-често се случва при преяждане /при бебетата поначало е по-разхлабен долният езофагеален сфинктер – при някои повече, при други – по-малко/.

За памперсите са ти казали.

  bouquet затеб и бебчо и горе главата!

# 7
  • Мнения: 2 109
Моят младеж рева от глад първите 3 седмици (беше качил 100 гр за две седмици), после започнах да изцеждам и да му давам от шише. много се успокои, мързелчо.  Това не го отби. Аз си му давах                          да суче през едно-две хранения, да не отвиква. Цедях се на ръка.

# 8
  • Мнения: 4 181
За първия месец 100 грама определено са много малко, но за след 3-ти месец нещата са съвсем различни, още повече ако дотогава е наддавало повече Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз също не мисля, че трябва да дохранваш. Има майки, които успяват да изцедят много по-малко от 70мл и въпреки това кърмят успешно много месеци наред.

Общи условия

Активация на акаунт