атопичен дерматит и варицела

  • 1 293
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
Здравейте, знаещие патили и справили се! дъщеря ми е с атопичен дерматит а от два- три дена и с варицела. Чудя се как да се справя!

# 1
  • Мнения: 47 963
децата с ад по принцип може да карат по-тежко варицелата
в какъв смисъл как да се оправиш? newsm78можеш да даваш сироп като фенистила за облекчаване на сърбежа,а за ментовия спирт-пробвай,ако се понесе добре от кожата-мажи
не ползвай кортикостероиди по време на варицелата
давай температуро понижаващи при нужда
ако има нещо друго,което те притеснява,питай по-конкретно

# 2
  • София
  • Мнения: 212
Моят син също е с атопичен дерматит и изкара варицелата доста тежко.До вчера бяхме под карантина.Знае ли някой от вас кога мога вече да го къпя?

# 3
  • Мнения: 1 793
Моят син изкара варицелата, когато беше на 8 месеца. Той също е с атопичен дерматит. Доста леко я изкара обаче. Имаше страшно много мехури, но пък беше спокоен, не плачеше. Нищо не съм давала и с нищо не съм мазала. А относно къпането - докато мехурите бяха пълни с течност въобще не съм го къпала. След като започнаха да преминават /имам предвид като ставаха с коричка/ го изкъпах. По-точно поливах го с водата без да търкам, за да не ги раздразвам.

# 4
  • Мнения: 47 963
да,точно така,след като хванат коричка може да го изкъпеш,по-точно да го поизплакнеш,но имай впредид че всички пъпки трябва да са "завехнали",с коричка,мисля че тогава вече детето не е и заразно

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Синът ми е с атопичен дерматит и на 1г и9м изкара кошмарна варицела. Определено се нуждаете от сиропче за облекчаване на сърбежите,панаол или друг сироп против температурата, мазане с ментолов спирт и пудричка върху пъпките(обикновена детска пудра, не ментолова, каквато приготвят за възрастни в аптеките) и по възможност никакво мокрене на пъпките докато не завяхнат(т.е. да хванат коричка). След варицелата спада много имунитета, така че имайте едно на ум.

# 6
  • Мнения: 10
Голямата дъщеря кара тази година(1г 11м) лятото.От ментовия спирт няма особена полза.Вдигна еднократно 38 температура-не съм давала нищо защото така избиха всички пъпчици, но ако при вас протича по-тежко желателно да се понижава температурата.Аз я кпех дори преди да завехнат защото миришеше кожата от пудрата.Отначало я изплквах, по- нататък със Триклобактер(така се казва препарата) я къпех без да търкам.

Общи условия

Активация на акаунт