кървене в 13г.с., споделете опит!

  • 2 457
  • 12
  •   1
Отговори
 Момичета,
разбрах, че има проблеми със сайта и са затрили разговора ни. Че исках да ви благодаря за съпричастността и да ви кажа, ходих и при друг лекар- нищо. Единственото логично е това , което AYA сподели, че сега се образува плацентата, а при мен единият и край е много близко до сервикалния канал (шийката на матката). AYA, кажи ми твоето кървене колко беше силно, на цвят? Моето е кафяво, общо взето изтича веднъж на 24 часа- три, четири петна наведнъж, а после само зацапва- и така до другия ден, повтаря се същото. Пия си нош па, дуфастон, а в четвърък бях и на система магнезий+, лежа си и се моля да намалее. Айде пишете вие как сте, поздрави!

# 1
  • Мнения: 1 419
Бях ти отговорила снощи, но...
При мен имаше еднократно ярко червено кървене, но с разредена консистенция. След това премина в  тъмнокафяво и беше като при теб - 2-3 пъти на ден зацапваше и толкова. И при мен едната плацента беше по-ниско, но после се оправи  Peace Пиех  НоШпа и Утрогестан - не съм имала контракции и не съм пила магнезий. Решаващо за спирането се оказа пълния покой - почти не се движех - е, ходех на работа, но там седя на бюро, така че не се движа и там. Ще отмине и при теб, само бъди спокойна и почивай максимално - не прави нищо, дори чинии не мий  Wink

# 2
  • Мнения: 22
пълен покой в хоризонтално положение. дуфастон, но шпа, магнезий - но лекарят да назначи дозите. И не се притеснявай - трябва пълно спокойствие и положителен заряд. Аз лично спрях да ходя на работа до края на бременността.

# 3
thanks много, помогнахте ми да събера кураж, че се бях отчаяла. И аз не съм на работа засега- моята работа е свързана с постоянно шофиране, пътуване и общуване с хора, доста стресово е и май ще трябва да забравя за нея за дълго- живот и здраве Simple Smile)) Колкото за контракциите, аз дори не мога да разбера дали ги имам, защото по принцип имам сериозни храносмилателни оплаквания- болки, тежест, подуване и т.н. и ми е трудно да кажа откъде точно идва дизкомфортът. Важното е бебчо да е добре! Aya, в кой месец си сега всъщност? А ти, Iriana, ако правилно разбирам вече си родила, колко е голямо бебчето? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22
вече е на 8 месеца. Благодарение на това, че си останах вкъщи и си лежах и не се притеснявах за нищо, слава богу се роди детенцето живо и здраво. Иначе и аз стартирах с кървене и болки. Имах контракциии през последните месеци - въобще голям ужас изживях. С лекарствата и пълен покой закрепих положението 

# 5
  • Мнения: 74
ini1 , , да ти кажа само ,че и аз бах същото положение, зацапването ми се появиоще на 12-я ден след трансвер и така птодължи до 15 седмица! Слагах утрогестан и пиех нош-па,спазмалгон и папаверин, по едно време даже и инчекции ми слегаха от последните спазмалготици ,които споменах! Така , че се успокой, при много майки е било така ,  и при теб ще спре! Peace  Аз не разбрах с двечки ли си бременна? Thinking

# 6
  • Мнения: 2 723
Аз прокървих в 8 и после в 12 седмица... и то след един спонтанен аборт в 15гс. Изкарах си акъла. Предписаха ми но-шпа, утрогестан и лежачка. Закрепих положението. Много спокойствие трябва, ама това само на думи, как да е спокоен човек Rolling Eyes
Успех ти пожелавам Hug

# 7
 Всъщност, rene_rs, аз не съм уточнила, но не съм заченала инвитро, просто не намерих друга подходяща тема във форума освен "рискова бременност", за да публикувам въпроса си Simple Smile. Сори, ако съм ви заблудила Simple Smile Иначе бебчето е едно- да ми е живо и здраво Simple Smile Ти, роди ли вече? А ти, Никси?

# 8
  • Мнения: 1 419
... Aya, в кой месец си сега всъщност? ...
Почти средата на 6ти   Simple Smile
И за да те успокоя допълнително, след 15та седмица като ми спря зацапването, не е повтаряло  Peace Така че следвай предписанията и почивай  Hug

# 9
  • Мнения: 303
Уффф тези г.седмици все не мога да ги оправя... Та затова ще напиша, че прокървих в 3-ти, в 5-ти, в 6-ти и в 8-ми, но това не попречи с нищо на бебето. В началото незнаех каква е причината, но около 7-ми месец установиха че плацентата е под бебето и няма да се вдигне. Та кървенето с тази диагноза(с каквато си останах до раждането - плацента превиа) е постоянно или поне от време на време. Лекар ми обясни че кървенето идва от цервикален канал... Та като изключа това, мога да кажа че преминах една много лека бременност и да си призная, въобще не съм правила усилия да се пазя суетно, или да лежа... напротив, работих до 8-ми месец, а 9-ти се движих постоянно, дори ходих на плаж..макар и мрънкаща, с шишето с вода и под някой сенчест чадър... Та така, само дето с такава диагноза финалът е секцио, а аз въобще не исках...
Ще ми се да кажа на тези които са прокървили, че може би не е тази опасност, за която моментално ви идва на ум!

# 10
  • Мнения: 2 019
вече е на 8 месеца. Благодарение на това, че си останах вкъщи и си лежах и не се притеснявах за нищо, слава богу се роди детенцето живо и здраво. Иначе и аз стартирах с кървене и болки. Имах контракциии през последните месеци - въобще голям ужас изживях. С лекарствата и пълен покой закрепих положението 
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 781
Да се включа и аз. Като за начало ИНИ не се притеснявай, трябва да си спокойна. Аз прокървих в 14 г.с. При мене беше много обилно, направоооо ужас, аз се изкорках яко. Веднага в Шейново прегледаха ме, казаха че бебчето е ок, включиха ме на системи и никакво ставане, само до тоалетната. След 2 дни кървенето спря, и започна да тече едно кафяво, което си ми тече 1 месец близо. Сега съм в 24 г.с, и стискам палци всичко да е наред. След това кървене нямах друго....и се моля да нямам baby_neutral. Надявам се и при теб всичко да е ок. В началото и мен ме бяха уплашили, че плацентата ми е ниско и за това се получава, още повече че ми е задна, но на последния преглед се видя, че всичко е наред и плацентата си ми и нормално. Не се притеснявай и си мисли само хубави неща. Всичко ще се оправи, ще си почиваш повечко и така.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 555
Това, че е кафяво, е добре, колкото мог да те успокоя, при мен също имаше и лекарката ми изписа Утрогестан след двудневен прием всичко спря !!! Успех само не се притеснявай, Лека бременност и раждане

Общи условия

Активация на акаунт