може ли по няколко глътки вино?

  • 1 496
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Докато кърмя може ли да пийвам по 4-5 глътки вино. Rolling Eyes
дали вредят на бебчето?

# 1
  • Мнения: 1 947
 И на мен ми се иска, но не смея. Wink
Безалкохолна бира, обаче, можеее! Grinning

# 2
  • Мнения: 3 760
Червеното вино е мощен антиоксидант. 4-5 глътки звучи прекрасно. Стига да спреш до там  Laughing Личното ми мнение е, чо до към 3-6 месечна възраст (на бебето  Wink) не трябва да близваш алкохол, след това - бира и червено вино в мънички количества (количествата са инидисуални - без да те "хваща").
Аз от бира не се лишавам - като ми се пие - пийвам. Вино просто не ми се консумира...

# 3
  • Мнения: 1 382
по-добре 2-3 глътки, а като порастнете още малко и по 4-5

# 4
  • Мнения: 232
Червеното вино е мощен антиоксидант. 4-5 глътки звучи прекрасно. Стига да спреш до там  Laughing Личното ми мнение е, чо до към 3-6 месечна възраст (на бебето  Wink) не трябва да близваш алкохол, след това - бира и червено вино в мънички количества (количествата са инидисуални - без да те "хваща").
Аз от бира не се лишавам - като ми се пие - пийвам. Вино просто не ми се консумира...
Peace

# 5
  • Мнения: 1 896
Може, може! Пък като порастете още малко, си може и по чашка вино съвсем спокойно. Аз поне през първите месеци не пих, защото се чувствах изтощена и идеята не ми звучеше добре, щеше за ме умори още повече. Но след като минахме 6 месеца си пийвам спокойно по чаша вино, даже и по една малка мастика на два пъти пих през лятото.
Можеш да пиеш греяно вино с подправки за Коледа - алкохолът почти изцяло се изпарява, остава само ароматът.

# 6
  • Мнения: 287
Ако много държиш да пийнеш, нека да е червено вино: гинеколога ми каза, че може по една чашка на вечер. Лично аз не спазвах това "предписание"- все пак знам че всичко минава в кърмата. Не е като през бременността: там плацентата пази:(

# 7
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз си пийвам по чашка червено вино със съпруга ми, е не всяка вечер, но честичко се случва!
Не съм забелязала това да влияе на бебка! Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
И аз три пъти си позволих по чаша бяло вино  Embarassed но не мисля, че съм навредила нс бебко

# 9
  • Мнения: 2 039
Няма никакъв проблем,особено ако не кърмиш нощем  Peace Моят спи по 10 часа през нощта непробудно,така че след последното кърмене понякога и по една малка ракийка цапвам  Embarassed,ама то до сутринта заминава.Обаче преди последното кърмене вечер не смея да пия вино,само биричка от време на време.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
След 3 -я месец пропих по чаша бира, а след 6-я и винце. Сега почти всяка вечер правя компания на любимия.
Като се сетя за винените попари, с които са ни гледали - не виждам нищо лошо да пийвам по чаша винце - поне директно на детето няма да го дам.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Не вярвам да навредят. Добре е да пийнеш след кърмене, все пак, аз така правя Wink

# 12
  • Мнения: 391
От една-две глътки нищо няма да стане

# 13
  • Варна
  • Мнения: 567
Лично аз си позволявам по няколко глътки вино от време на време. Не мисля, че е проблем.
А някои мами пият биричка ЗА кърма.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 817
Докато кърмех си позволявах от време на време по няколко глътки и то след като съм го накърмила.

Общи условия

Активация на акаунт