Много сме буйни за да проходим без залитания?

  • 484
  • 6
  •   1
Отговори
Здрвейте всички,

Мисля че имаме проблем с прохождането. Нашия синковец (07.Яну.2006)  е много буен и много му се шета.. Още от 6-тия месец яхна проходилката и все се мота насам натам. Това обаче мисля че ни изигра лоша шега... Сега (вече почти на 11 месеца) с прохождането имаме проблем. Когато се държим за нещо сме на 6, но когато трябва да направим крачки без да се държим, почти винаги се накланяме напред и краката ни изостават (точно както прави на проходилката за да се движи в тази посока). От 10 пъти на 2, краката му следват тялото правилно. Но както казах това е само за случаите в които не се държим а трябва от нейде да идем на друго място (5-6 крачки самостоятелно).

Моля кажете дали имате подобни проблеми (или да сте имали), и ако да, как сте се справили с това...

Поздрави,

# 1
  • Мнения: 663
Здравей, mDonchev
   С нашия син-Дани, също имахме такъв проблем.И какво ,трябваше да направя  newsm78,просто изхвърлих проходилката Simple Smile.И го оставях  на пода да прави каквото ще,така се научи да лази newsm30,постепенно взе да се изправя по мебелите и вече прави съвсем сам по 5-6 крачки Laughing.
Според мен, проходилката забавя прохождането,но разбера се това е мое мнение, всеки сам решава.  Simple Smile
                   Успех
                  Значи нашите синчета са набочета Hug, Дани е роден на 10 януари 2006 Peace

# 2
  • Мнения: 2 821
Ако сперте да ползвате проходилката детето ще свикне само да ходи...не виждам място за притеснения. Дъщеря ми ходеше на пръсти, предполагам от проходилката, но след като спряхме да я ползваме стъпа на цяло стъпало...все още не е напълно стабилна...Няма дете, което учейки се да ходи няма да залитне...бъдете търпеливи Hug

# 3
  • Мнения: 1 666
Моят син също е много буен, но такъв проблем сме нямали. В проходилка съм го слагала много малко. Просто си го пусках да пълзи по пода, той се изправяше по мебелите и така си се придвижваше. Когато се почувства готов се пусна да ходи и сам. Сега вече си ходи стабилно сам, без залитания.

# 4
  • Мнения: 4 915
Мда, случва се при някои деца, ползвали проходилки дълго време и отрано, да придобиват вредни навици за движение.

Но не е непоправимо.
Изхвърлете проходилката.
Не ползвайте каишки за прохождане.
Не влачете детето за ръце да ходи.

Просто го оставяте на пода - да пълзи, да се изправя, да пристъпя покрай мебелите, да се пуска сам, да се учи да пада по дупе или да се подпира с ръчички. Така да се развива двигателно, както го е замислила природата. Не търчете покрай него да го хващате при всяко залитане, нека се учи сам. Ще падне 10 пъти и ще се научи как да пада по дупе и да се предпазва с ръчички. Просто обезопасете стаята, където се движи и се заредете със спокойствие.

Всичко добро!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 427
Йоана ползва проходилка около месец-два, но нямаше проблем с прохождането.Проходи на 11м.И аз съм на мнение , че когато е готово детето само ще се пусне.

# 6
  • Мнения: 6 164
Ами нормално е, изисква време, ще се усети и ще се научи. Това наистина е минусът на проходилките, но честно казано съм го виждала и при бебета неползвали проходилка - също изместват тежестта на тялото напред, краката изостават и се увисват на ръцете на майките си.

Общи условия

Активация на акаунт