Прекалих с капките за колики!!!

  • 597
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
В аптеката бяха написали по 15 капки преди всяко хранене и аз две-три седмици давах на бебо по 45 до 60 капки на ден Sad  Днес със ужас прочетох, че това е дозата за малки деца, а на кърмачета се слагат по 15 капки в шишето/а той едно шише го изпива за 24 часа/....Излиза, че УЖАСНО съм прекалила и много се скофтих Cry /! Капките са Саб Симплекс, давам и чай на Хип, кърмим се и не се дохранваме....Много е мъничък-дали нещо може да му стане?

# 1
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
На листовката пише,че не се усвояват,а само преминават през хр. система,така че споко. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Споко, мисля, че си се объркала.
Листовката не е пред мен, но от 10-15 капки е еднократната доза  т.е. на едно хранене. Иначе може да се дават до 5-6 пъти дневно/консултация с педито/, най-добре във всички вечерни часове. Аз почвах от следобяд в 3 или в 6, и така до последното късно хранене.Понякога давах и в 3 през нощта.Това прави общо 4-5 пти . Проблеми- нихте!

# 3
Изобщо не се притеснявай. Аз така му ги давах 3 месеца и  му нямаше нищо, само добре са му действали

# 4
  • Мнения: 781
Благодаря ви момичта - по-спокойно ми е така Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 437
И аз да те успокоя, давала съм след всяко хранене по 15 капки, а храненията бяха 7 бр. Grinning

# 6
То пише по 15 на шише, което значи на всяко хранене. А не 15 капки на 200мл примерно.

# 7
  • Мнения: 4 965
Ааааа, момичетата вече са го казали. Хич даже не си объркала - давала си точно колкото трябва. По 15 капки преди всяко хранене. Което е илишно ще го "изхвърли" - не се натрупва в организма. Аз давах през втория и третия месец 5 пъти по 15 капки на ден (последните хранения, защото бебки ядяха 7-8 пъти на ден) и не ми се е случвало да плачат от коремче - коликите не ги усетихме (с едно единствено изключение - пръцкането  Embarassed ).

# 8
Цитат на: ralitza03
В аптеката бяха написали по 15 капки преди всяко хранене и аз две-три седмици давах на бебо по 45 до 60 капки на ден Sad  Днес със ужас прочетох, че това е дозата за малки деца, а на кърмачета се слагат по 15 капки в шишето/а той едно шише го изпива за 24 часа/....Излиза, че УЖАСНО съм прекалила и много се скофтих Cry /! Капките са Саб Симплекс, давам и чай на Хип, кърмим се и не се дохранваме....Много е мъничък-дали нещо може да му стане?
  Чакай,чакай! Нещо не си разбрала! Няма защо да се притесняваш! 15 капки е еднократната доза преди едно хранене /затова се казва за едно шише,а за различно големите деца млякото в това шише е различно количество/ Дава се три-читири пъти дневно,т. е. ти си го даваш точно както трябва! А аз пък го давах 5-6 пъти дневно по 15 капки! Laughing

# 9
  • Мнения: 781
Уф, добре...ще продължавам така да ги давам значи, че днес сме на една доза и ме побърка от рев Sad Мислех, че капките не помагат много, много, ама днес се убедих, че иначе е ад..Продължавам да си ги давам по-честичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт