Прибиране на корема след раждане със секцио

  • 34 662
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте момичета,

моля ви да споделите какво правихте, за да се прибере корема по-бързо и ефективно. Гимнастика, упражнения  и какъв крем за стягане на кожата сте използвали? Моето пъпче стърчи навън и се чудя дали и кога ще се прибере.

Поздрави   bouquet

# 1
  • Мнения: 112
И аз имам същото питане. Освен това ме интересува след колко време след секциото можем да започнем коремните преси ?

# 2
  • Мнения: 163
Аз също родих секцио преди 25 дни и корема ми виси над операцията - даже пуснах такава тема"корема след секцио",защото ми изглежда доста странно.За коремните преси най-безопасно е след 6 месеца да се започнат,може и по рано но  има риск - все пак си е операция,а за мазането открих страхотен лусион за тяло на Палмърс - специално за след раждане и възстановяване на килограмите ( за съжаление не съм го виждала тук,изпратиха ми го от САЩ),но наистина е страхотен - дори заличи част от стриите ми,които са отпреди 9 год. получени при предишната бременост и които мазах с какво ли не,но без ефект.Има същия лусион и за гърдите след спиране на кърмата да може да възстановят малко от малко предишната си форма.Успех и бързо възстановяване!

# 3
  • Мнения: 4 915
За коремни преси - казаха ми в болницата най-рано след 6 месеца.

Но моят корем се стегна както отпреди бремеността, та дори и повече, покрай грижите за бебето. Което изискваше изключително гушкане, кърмене, люлеене и запознаване с околния свят. Количката и легълцето бяха в употреба много рядко.  Laughing Та благодарение на щерката, ми заякна и корема, и ръцете, та и дупето и краката, пък от кърменето отслабнах бързо... Laughing Сестра ми дори изкоментира веднъж: "Ейй, как си се стегнала, да взема и аз да родя, че да ми се оправи тялото!..."  Mr. Green Crazy Mr. Green

А пъпчето не се прибира както преди. Ама това да е проблемът.
  Wink

# 4
  • Мнения: 9 899
а моят пъп се прибра почти както преди раждането със секцио, но все пак изглежда малко по-голям отпреди. Иначе накрая на бременността беше се обърнал целия навън.
Рано е да очакваш прибиране на корема само месец след раждането. Ако структурата ти е такава, може  да продължи и 6 месеца, а и повече.

# 5
  • Мнения: 26
Моят доктор каза, че вече мога да правя коремни преси и не е  необходимо да чакам 6 месеца. Имало и възстановителни упражнения, ама пусто не остава време за това. Дано покрай ревливия ми бебчо, мама по бързо се възстанови (качих цели 25 кг., след ражадането свалих 13 кг, остават още толкова) Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 35 893
Коремни преси.
Часове след раждането/операцията/ дойде физиотерапевт и ме накара да стана и да правя упражнения. Бях още под упойка/ едва ли не/. ooooh!
Много съм и благодарна.

# 7
  • Мнения: 9 899
часове след секциото са те карали да правиш коремни преси?
За пръв път чувам и ми звучи безумно - извинявам се за което. Говорим за коремна операция все пак.

# 8
  • Мнения: 1 949
На третия месец след раждането бях на контролен преглед и лекарят ми каза, че мога да правя всякакви упражнения и т.н. Аз обаче нищо не съм правила  Embarassed Коремът ми сега е плосък и е така от ок. 3-4 месеца. Мисля, че кърменето много ми помогна в това отношение.

# 9
  • Мнения: 2 897
И на мен кърменето много ми помогна,иначе правих умерени упражнения,дори не редовно.Индивидуално е.

# 10
  • Мнения: 772
абсолютно никакви упражнения не съм правила.доктота ми каза че 6м. трябва да минат-бях решила да ходя на тае-бо.като минаха 6-те месеца вече нямаше нужда.сега съм 7 кг. под теглото на което забременях и корема ми е плосък а никога не съм била слаба.бебчето е най-добрата гимнастика Peace

# 11
  • Мнения: 1 986
  Зависи колко си напълняла по време на бременността,дали си спортувала преди това....Аз родих със секцио преди 2 седмици,бях качила 14 кг.,и 11 оставих в болницата-корема ми е почти прибран Peace,надявам се до месец да се доприбере WinkНе мисля да бързам с коремните преси,ще изчакам поне 3 месеца-все пак става въпрос за коремна операция и определено не ми се правят експерименти Peace

# 12
  • Мнения: 990
2 месеца след като родих започнах да ходя на фитнес, но избягвах да натоварвам прекалено много корема .

# 13
  • Мнения: 5 103
Два месеца след раждането бях на море, корем нямах никакъв, после ще кача снимка Peace

# 14
  • Мнения: 3 336
От моя корем има какво да се желае, а бях като дъска преди раждането и гинеколози са ми казвали, чи имам много твърда коремна стена. Е, и аз на нея се надявах, но корема ми още стърчи. Вярно, родих близнаци и явно се е преразтеглио всичко- и кожа и коремна стена и мускули Rolling Eyes Дано някой ден си върна старата форма.

Коремните ги бях започнала, но нещо ги спрях Embarassed Което ме подсеща да се захващам пак Sick

Общи условия

Активация на акаунт