Моля за помощ! Въпрос за Развод

  • 1 493
  • 10
  •   1
Отговори
Момичета здравейте,

предстои ми развод. До колкото знам ,когато е по взаимно съгласие протича с едно дело. Но уви май ! Наплашиха ме, че почти никога не преминава само с едно. Бихте ли ми казали моля Ви, които вече сте минали по този неприятен път, как протича и защо почти винаги се появява второ дело, трето и т.н?

# 1
  • Мнения: 3 211
Мога да те посъветвам да пишеш в родители, отглеждащи сами децата си, или пиши до някой модератор да ти премести темата.

# 2
  • Мнения: 625
Не може да се мине с едно дело дори по взаимно съгласие.Делата са най-малко три.Първото е "помирително" ,след което следва период от 2месеца, в който евентуално да размислите.Второто е същинската част , викат се свидетели.........да се убеди съдът , че тази двойка наистина няма нищо общо вече или по-скоро , че не може да има.В третото се дели имуществото , дори и да няма такова.
          Като съчиненията общо взето УВОД ,ИЗЛОЖЕНИЕ И ЗАКЛЮЧЕНИЕ.Надявам се , че си убедена в това което правиш.Успех!

# 3
  • Мнения: 2 032
Питай Пела; погледни в съседния форум.

# 4
  • Мнения: 357
Може да мине и с едно дори не е дело, ако имате 3 години брак и се разделите по взаимно съгласие без да търсите вина и да спорите за родителски права и имущество.
Ако нямате 3 години брак, също може да се споразумеете, но минава през две заседания. Първото е помирително, на него трябва да заявите, че и двамата искате развод и не желаете помирителен срок. Насрочва се второ (при мен след около месец), на него предствяте споразумение за всичко, касаещо развода, родителските права, имущество, издръжка, фамилно име и т.н. и може дори да не викат свидетели. При мен стана точно така, аз имах подготвен свидетел, но дори не го викнаха в залата, съдийката сметна, че не е необходимо. После чаках около месец и половина да излезе решението и още 14 дни да влезе в сила.

# 5
  • Мнения: 209
Всичко си зависи до голяма стпен и от адвокат и съдя...аз сега се пека на тоя огън.Чакахме да минат 3 години от брака,за да е по взаимно съгласие,никой няма претенции към другия,нямаме какво да делим,не живеем заедно от 1 година,а и за капак на всичко съм бременна от друг и пак...насрочиха 2-ро дело.Не ми е ясно за какво помиряване може да става дума.Мотивът за 2-то дело беше,че не носим бележки за доход,а аз и бележка,че съм бременна,въпреки,че бремеността едва ли играе роля в случая.Не се касае за бащинство,а за развод по взаимно съгласие.И на мен ми говориха,че на 1 дело ще мине всичко,но... #Crazy

# 6
  • Мнения: 624
Всичко си зависи до голяма стпен и от адвокат и съдя...аз сега се пека на тоя огън.Чакахме да минат 3 години от брака,за да е по взаимно съгласие,никой няма претенции към другия,нямаме какво да делим,не живеем заедно от 1 година,а и за капак на всичко съм бременна от друг и пак...насрочиха 2-ро дело.Не ми е ясно за какво помиряване може да става дума.Мотивът за 2-то дело беше,че не носим бележки за доход,а аз и бележка,че съм бременна,въпреки,че бремеността едва ли играе роля в случая.Не се касае за бащинство,а за развод по взаимно съгласие.И на мен ми говориха,че на 1 дело ще мине всичко,но... #Crazy

Вижте всекий съд си има изградена практика ,мерки за помирение не се предприемат, когато поради запрещение, отсъствие или друга мъчно преодолима причина не може да се очаква помирение между страните. По принцип насрочват заседанията с промеждутък от месец между тях при нас поне е така . А и в другие съдебни райони където съм ходила . Така ,че моаже да минеш с едно може и с две. Зная няколко съдилища където се минава  на едно заседание ,където бележките за дохода не са най-важното ,нито документа ,че си бременна............но тук е от значение практиката на съда,така че ще почакате малко.

# 7
  • Мнения: 209
Искам да попитам за 2-то дело призовки идват ли,че моето е днес,а призовка не сме получила нито аз,нито съпруга ми???

# 8
  • Мнения: 624
Искам да попитам за 2-то дело призовки идват ли,че моето е днес,а призовка не сме получила нито аз,нито съпруга ми???

Няма да получите призовка ,в предходното заседание ви е съобщено за следващата дата .
И неправилно сте задали въпроса не е второ дело, делото е едно става въпрос за заседание ,първото е минало значи помирителното ,следващото е по доказателствата и ако вс. е наред  , съдът ще ги приеме и делото ще се разгледа  по същество ,няма да има следващо заседение.

# 9
  • Мнения: 2 655
... неприятен път, как протича и защо почти винаги се появява второ дело, трето и т.н?

Защо "неприятен път"? Thinking
Това е най-добрия, цивилизован и разумен път по които могат да се разделят двама души, които някога са се обичали.
Аз лично съм развела точно две двойки, от кито едните близки приятели.
В случай, че двамата съпрузи не дойдат лично и не заявят категорично желанието си за развод по чл. 100 от СК, го избягвам:
1. и двамата трябва да се явят на две с.з. и да присъстват;
2. при неявяване съда прекратява делото и се запоява отново;

Много често единият се разколебава и не се явява и целият труд остава напразно даден.

Но, ако при Вас е всичко разрешено предварително и сте категорични в желанието си няма проблем.
Има 2 с.з. или явявания. На първото, ако заявите, че нежелаетя да се предприемат помирителни мерки насрочват второто с.з. бързо (при нас различните състави в различен срок, затова не фиксирам срокова). След последното с.з. в 1 срок съдията се произнася с решение и всичко приключва. Това е. Предимството е, че не се водят свидетели, за всичко сте се разбрали предварително, а съда само му дава писменна форма с РЕШЕНИЕТО.

Мисля, че ти бъркаш видовете развод по чл. 100 с този по чл. 99 от СК, затова и въпросът ти е зададен така.

# 10
  • Мнения: 2 655
Не може да се мине с едно дело дори по взаимно съгласие.Делата са най-малко три.Първото е "помирително" ,след което следва период от 2месеца, в който евентуално да размислите.Второто е същинската част , викат се свидетели.........да се убеди съдът , че тази двойка наистина няма нищо общо вече или по-скоро , че не може да има.В третото се дели имуществото , дори и да няма такова.
          Като съчиненията общо взето УВОД ,ИЗЛОЖЕНИЕ И ЗАКЛЮЧЕНИЕ.Надявам се , че си убедена в това което правиш.Успех!
Това не е вярно, когато се касае за развод по чл. 100 от СК (по взаимно съгласие).
Така става, когато имаме развод по чл. 99 от СК.

Общи условия

Активация на акаунт