Млякото ми много намаля/Мога ли да спра да кърмя без хапчета???

  • 385
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета! Искам да ви попитам, възможно ли е да спра да кърмя без хапчета? Имам бебе-Райна на 5,5 месеца. Тя е с АПКМ и я кърмих до 4-ти месец някаде, след това постепенно минахме на смесено хранене...не за друго, а като не мога да ям 1000000 неща, много трудно ми е да задържа кърмата   Наскоро бях болна, и бебка беше при мама, и я кърмих 1 на ден и кърмата ми савсем намаля . Сега виждам че и тя се мъчи докато изсуква капка по капка, а и аз вече се изморих! На всичко отгоре взе че ми дойде, а някаде бях чела че (не е доказано) бебетата ставали много неспиоойни когато майката е неразположена-и без това още има ужасни колики Cry Cry Cry  Кажете ми как да постъпя, и как да разбера кога да спра. Имах невероятно желание да кърмя-толкова приятно е усещането когато бебе суче... ....(да не говорим колко скъпо ми излиза този FRIZOPEP )
Ще се радвам ако някой ми помогне, благодаря ви!!!
 

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 21:54 от mama-Nana

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
можеш да спреш кърмата постепенно, като намалиш броя на кърменията, в твоя случай евентуално по веднъж на ден, примерно когато усетиш гърдите си най-напрегнати. Постепенно разреждаш кърменията и така. Ако въобще не трябва да кърмиш, просто изцеждай по малко, когато усетиш напрежение в гърдите.
А това за цикъла е поредният мит Grinning, на мен ми дойде две седмици след като ми спряха лохиите и досега цикъла ми е редовен, а с бебка още се кърмим на поискване по много пъти през деня и ноща
можеш да прегледаш и тази тема
подтискане на лактацията
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт