Относно облеклото на бебоците в къщи

  • 999
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета бъдещи и настоящи.Първо да се похваля и аз макар и с едно голямо закъснение.Имам си дъщеричка казва се Цветина.Вече сме на цели 4м.Но ето че се и поразболяхме малко.Получи разтройство и аз се притесних много.Оказа се че е от настинка.И по този повод реши да  попитам  как обличате бебоците в къщи .За температурата разбрах ,но с обличането  май имаме проблем .Та да кажа все пак как се обличаме сега боди с  дълаг ръкав ,памучна блузка и леко пуловерче отгоре.А температурата м/у временно е 22-24градуса     Благодаря ви предварително и се надявам да не съм ви досадила с моите може би банални въпроси.

# 1
  • Мнения: 1 733
Аз моят Калоян го обличам с боди с дълъг ръкава и елече плетено, а понякога му слагам костюмчета (нещо като анцунг), които имат лека вата и тогава под блузката слагам само едно боди без ръкав, за да не му е гол кръста. Гледам крачетата винаги да са му топли и затова задължително му слагам терлички.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Както и да е облечена, винаги спазвам бабешкото "правило"- моите дрехи, плюс една. Например- боди, блузка и елече, а аз съм с тениска и блуза.

# 3
  • Мнения: 2 952
  Има термометри вкъщи  във  всички стаи ( за удобство) .....Съобразявам се с това ...."На око" не се доверявам....защото  понякога  дори ние  с мъжа ми се чувстваме различно на една и съща темп. Хванала съм  си цаката на малкия според темп.Понякога е слънчево./...аз съм се  развихрила , насам , натам , шавам.....по една тениска ...., а като погледна термометъра то  било 18 градуса ...., като се  спра на 1 място...усетя , че не е жега толкова ...Така , 4е   термометъра е най- сигурен за мен.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя син малкия го обличам с боди къс ръкав и отгоре някакво гащеризонче при 20 градуса Peace

# 5
  • Мнения: 240
Аз смятам , че 24 градуса е предостатъчна температура.На такава с мъжът ми стоим по тениска с къс ръкав , а малкия е по боди и ританки.Вечер спим на същата температура.Нкой от нас не обича да му е много топло.

# 6
  • Мнения: 1 555
Не искам да те критикувам, а просто изказвам мнение, но смятам че така облечено детето ти освен да го изнежиш  друго не правиш, а при положение че температурата у вас е между 22-24 градуса съвсем !!! Откакто съм родила синът ми съм го обличала много леко или поне не е бил навлечен и навън и вътре, но все пак всяка майка най-добре знае ! Иначе при положение че не пускам парното, защото у нас е доста топло детето е облечено с долнище на анцуг и отдолу боди с дълъг ръкав, в краен случай слагам отгоре някоя памучна блузка !

# 7
Моя син малкия го обличам с боди къс ръкав и отгоре някакво гащеризонче при 20 градуса Peace
И при нас е така, само че слагаме чорапчета, защото крачетата винаги са ни студени

# 8
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Дъщеря ми на 4 месеца я обличах с боди с дълъг ръкав и цял гащеризон,а на краката с терлички.Вечер спеше на 16 градуса облечена с цяла пижамка и увита в една пухена завивка.

# 9
  • Мнения: 858
синът ми е на 3 месеца и го обличам вкъщи с боди /дълиг ръкав/отгоре памучна блузка или тениска с къс ръкав върху бодито ,надолу някакво панталонче от трико като долнище от анцунг и чорапки.Винаги му е топло и е с горещи ръце и крака.Аз мисля,че няма всеобщо правило за обличането.До детенце си е.

# 10
  • Мнения: 2 015
Оф, и на мен ми е много трудна тази работа.Гледам да не го разнежа, но все са му студени ръцете.Това значи ли, че му е студено, а в къщи е 25градуса и аз съм го облякла с боди с дълъг ръкав, ритънки и чорапи.Моля, кажете!

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Аз,май най-разголена държа Божидара,но едно,че тя не търпи да и е топло и второ,че аз не искам да я изнежвам.По същество-температурата е 21 градус,боди с къс ръкав,тънка памучна блузка и ританки или някакво тънко панталонче,а когато много мрънка събувам ританките и така половин час мир. PeaceВсеки сам си решава как ще си облича бебето,но на мен ми се струва,че е много облечено и температурата е висока,ама ти си знаеш.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 605
И мойта май е доста леко облечена, като гледам какво пишат другите мами. Аз я обличам само с гащеризон.

# 13
  • Мнения: 1 294
При температура от 22 градуса я обличам с боди с дълъг ръкав и леки памучни панталонки.
Можеш да се ориентираш за това дали  детето се чувства добре, по нослето.Топло ли му е нослето, значи детето е добре облечено( или навлечено Wink).Ако ръчичките или крачетата му са студени, това е абсолютно нормално за бебе, индикатор е само нослето.Тоева знам аз и по това се ръководя за ужас на бабите Mr. Green и за сега болест не ни е достигала(чук-чук).

# 14
  • Мнения: 348
Долно боди с дълъг ръкав, гащички, и отгоре друго боди, плюшено например. Ако не сложа боди, му слагам по една блузка и ританки. Задължително чорапки и тарлъчки за да му е топло на краците  Joy Температурата в къщи варира между 22 и 23 градуса, а в стаята, където спи е около 19  bouquet Аз и още по малко дрехи му обличах защото в началото само спеше милото и все завито беше, но дойде мама и хубаво ми се накара.

Общи условия

Активация на акаунт