за зъбките на едногодишното дете

  • 1 453
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
здравейте мамчета, имам дъщеричка на 1 годинка и 1 месец а вече има цели 12 зъбчета в устата. малко се притеснявам че толкова набързо избиха, да не говорим колко безсънни и плачливи нощи имахме. сега се чудя дали не трябва да я заведа на зъболекар за да види дали правилно поникват, а също така незная дали вече не е време да започнем да ги мием. незнам обаче как ще стане това, та тя е малка и едва ли ще разбере че трябва да изплакне устата си след пастата за зъби.  newsm78 ако някой може да ме посъветва-благодаря предварително.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 18:03 от kiarra

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
Време ви е  да започнете с миенето  grinning012
Купуваш детска паста (по-добре без флуор) и слагаш съвсем мъничко на четката (също детска, 1 номер вземи) като не е необходимо да изплакваш. То няма и как да стане де  Mr. Green  Не се притеснявай, детските пасти не са вредни, а и се слага по малко  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 111
не сте никак малки за миене на зъбите. Най-лесно е да купиш комплект на "Ненедент" има силиконов накрайник и паста, специално за деца. ако решиш може да вземеш и детска четка и само паста Ненедент / или др. детска паста и действаш. Моят син не плюе пастата, въпреки че се опитвам да показвам, но това не е проблем. А на зъболекар няма смисъл да ходите (амй докато не изникнат всичките). ние имаме близък зъболекар и той ми каза, че дори да има изкривени зъбки или друго -сега не се пипат. Успех!

# 3
  • Мнения: 8 505
Няма от какво да се притесняваш за миенето на зъбите.Изобщо не е малка.Зъбите започват да се мият още с появата им,което в общия случай е на 6-7-8м.Не е необходимо да си плакне устата и да плюе пастата.Четка или накрайник-изборът е твой.

# 4
  • Мнения: 702
Дъщеря ми има десет зъба. Мисля тази процедура да я потложа малко, защото не ми дава да и бръкна в устата, а и не ми се ще да гълта разни пасти колкото и да са безвредни.

# 5
  • Мнения: 3 447
Аз слагам съвсем мъничко от детската паста на Чико, а понякога и не слагам. Не плюе. Рядко ми дава аз да му ги измия, така че в момента аз показвам, като мия мойте, а той криво-ляво си мие неговите  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 734
Време е вече да започнете процедурата по миене на зъбките. При нас това е любимо забавление особено частта с плюенето. Просто ни наблюдава мен и баща си като си мием зъбите и имитира. Ще свикне, въпрос на време и търпение е.

# 7
  • Мнения: 929
Моята дъщеря е с 8 зъбчета и от седмица започнахме да правим опити да ги мием. С четката за зъби не иска, но с приставката на ненедент дава.

# 8
  • Мнения: 929
За да не пускам нова тема искам тук да ви питам нещо. Последно писах че дъщеря ми има 8 зъбчета обаче се оказа оня ден че междувременно и е излязал един кътник отдолу и два отгоре( и това за няколко дни - даже не съм разбрала)л Та въпроса ми е не трябва ли първо да избият кучешките зъбчета? Thinking

# 9
  • Мнения: 8 505
Та въпроса ми е не трябва ли първо да избият кучешките зъбчета? Thinking

Не,така си растат-предкътници (първите 4,които приличат на кътници),кучешки,кътници.

# 10
  • Мнения: 183
да, не се притеснявай, преди кучешките са предкътниците, само се чудя какъв интервал ще има след пълното израстване на четирите предкътници до пробиването на първите кучешки newsm78 щото досега аз не съм видяла някаква почивка, все е една мъка с тия зъбки, направо ми е жал за беба Cry

Между другото благодаря на всички мами, които споделиха как миете зъбките на дечицата си и искам да ви се похваля че вече и ние ги мием и то с комплекта на Ненедент, стори ми се практичен. Е, от време на време моята бебка се опитва да прегризе силиконовия накрайник, ама какво да се прави Grinning

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 14:39 от kiarra

# 11
  • Мнения: 46 484
И дъщеря ми беше с 12 зъба на 1 годинка  Grinning
Миенето започнах от избиването на първия- 6.5 месеца с паста, която не се нуждае от изплакване  Peace

# 12
  • Мнения: 929
да, не се притеснявай, преди кучешките са предкътниците, само се чудя какъв интервал ще има след пълното израстване на четирите предкътници до пробиването на първите кучешки newsm78 щото досега аз не съм видяла някаква почивка, все е една мъка с тия зъбки, направо ми е жал за беба Cry
Благодаря за отговора и дано да мине малко време преди появата им, че ми се спи(не съм спала почти напоследък) Laughing

# 13
  • Мнения: 2 282
хехе Simple Smile моят щерка има само 4 зъба (и то от лятото) и пак не съм спала последните месеци, при вас поне безсънието дава бързи резултати. Това си е за радост Simple Smile
Не боли да заведеш детето при зъболекаря си просто да погледне всичко наред ли е, но само ако случайно имаш път нататък (всъщност хубаво е да наминеш преди нова година за някоя пломба:) Не знам обаче дали ще има някаква практическа полза, при моята нямаше.
Зъбите мия с бебешкия Ненедент (без флуор) когато се сетя - 1-2 пъти дневно, и от време само почесваме венците с накрайника.
Абе хора, не ви ли хапят, като ги миете с накрайниците? Мойта си умира от кеф, всеки ден опитва уж случайно по един път да ми сръфа горкото пръстче Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 757
И аз да не пускам друга тема да се консултирам тук за нещо, за което много е говорено ама... не мога да реша въпреки всичко.
Понеже ние спим с палец и установих, че е започнала деформация на захапката и то несиметрично понеже си хапе само левия палец. Биберон не приема, но се чудя да почна ли въпреки всичко с опити да го приучвам на биба на дърти години де се вика. Не знам просто как да възпрепятствам превръщането на малкия ми сладкиш във Франкенщайн  #Crazy
Иначе имаме малко проблем със зъбомиенето щото си отваря устата ама не се озъбва и като река да оголя зъбите и бяга и не дава. Та и със зъби се борим по 5 мин вечер докато не се вбеси и избяга  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт