КАКЪВ ОКИСЛИТЕЛ???

  • 13 733
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
купих си професионалната боя на лонда-цвят тъмно русо...но си изглежда направо много светло кестеняво,може би най-светлото.Та въпросът ми е какъв окислител да използвам?Купих си 12%,защото продавачката ми каза че с 6 или 4 % може да ми стане рижаво.Но последният път когато бях на фризьор,фризьорката ми ми направи руси кичури на кафявата коса/тъмно руса/ и ми каза че след измиването може да жълтеят и да си правя косата с боята и най-слабият окислител,но аз си мисля че това е за обливката да ми сивее.

ООоооо много омотано го написах..дано ме разберете.
надявам се да ми помогнете при избора на окислителя...още не съм се направила с 12те %.
Чакам помощ от вас Praynig Hug

# 1
  • Мнения: 177
защо така аз като си купувах боя и моя оксидант беше 20%? newsm78 това 12% ми се струва малко, но може би е по_различно, не искам да те обърквам. Та по въпроса. На мен моята фризьорка ми обясни така, че 30% оксидант се иzполzва за руси коси, т.е. когато трябва да се изсветлява косата, а когато трябва да се потъмнява, се иzполzва по_малък процент, в моя случай 20%, понеже исках да стана тъмно кафява.

# 2
  • Мнения: 2 006
Оксидантите ;-3%(10 волюма), 6%(20), 9%(30), 12% (40).
Какъв е цвета на косата ти в момента?
Ако я изсветляваш с няколко тона ти препоръчвам 9% иначе 6%.
12% почти не се използва освен със супра(блондор) и то трябва постоянно наблюдение, защото и оксиданта и блондора са ужасно силни!

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Оксидантите ;-3%(10 волюма), 6%(20), 9%(30), 12% (40).
Какъв е цвета на косата ти в момента?
Ако я изсветляваш с няколко тона ти препоръчвам 9% иначе 6%.

На каква основа ще се боядисва наистина?от това зависи окислителя

# 4
  • Мнения: 3 453
на кестенява косакоято е на руси кичури..сега ще сложа и снимка.Трябва да я изсветля няколко тона и май е най-добре да е 9% щом казвате че 12 е за русо.То пак е русо но доста тъмно.

http://images12.snimka.bg/001610654.jpg[/urмно … 85;ие

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 13:10 от Kpuccu

# 5
  • Smallville
  • Мнения: 994
В такъв случай сложи 6% окислител,на русите кичури ще стане цвета който е боята,номер 7 доколкото разбрах, а другата  кестенявата ще се промени към по светла до1-2 тона.Ако сложиш 12%  кестенявото ще ти рижавее

# 6
  • Мнения: 3 453
благодаря ти danibaby Hug,а ако сложа 9 няма ли да изсветлее 2-3 тона?Аз толкова искам Laughing

# 7
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да ще изсветлее,но ще рижавее

# 8
  • Мнения: 3 453
http://images12.snimka.bg/001636392.jpg

Това искам да постигна като цвят Laughing
А как да премахна рижавеенето?Ако използвам 6% няма ли да рижавее?

# 9
  • Smallville
  • Мнения: 994

Това е тютюнев цвят,номер как да ти кажа,ако имаш достъп до професионални бои си поръчай на BESS италианска е,Номер 8.7 или на Крамер.но не помня номера,разгледай каталога и търси tabaco.Задължително с 20 волума или 6 процента окислител.После като се боядисаш един или два пъти докато получиш изходния цвят отгоре направи кичурите,но за тях те съветвам да отидеш на фризьор,да ти направи нови и да избегне старите.Желая ти успех  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 453
Много ти благодаря Hug  bouquet

# 11
# 12
  • Мнения: 3 453
blondi пак се омотах,няма ли да стана рижава? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт