Искам да попитам

  • 989
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 223
Когато няма брак и бащата е дал името си на детето при евентуална раздяла кой взима правата над детето?

# 1
  • Мнения: 1 809
Не съм юрист,но правата са винаги на майката,освен ако поради някакви причини/наркоманка,психично болна и т.н./ не е способна да се грижи за детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 223
Не съм юрист,но правата са винаги на майката,освен ако поради някакви причини/наркоманка,психично болна и т.н./ не е способна да се грижи за детето.
Благодаря ти

# 3
  • Мнения: 473
И НА ДВАМАТА СА ПРАВАТА.Неможе да взимаш сама решение спрямо детето примерно да излезеш извън граница с него .Трябва неговото съгласие дори паспорт да извадиш на детето ти тряба неговото присъствие в паспортно.Неможе примерно с пълномощно от него.ЛИЧНО #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 809
Да,Тонката е права за това,но  по принцип детето остава при майката и основните права са нейни.Бащата си има режим кога да бъде с детето.

# 5
  • София
  • Мнения: 223
Просто исках да съм сигурна че неможе да ми вземе детето

# 6
  • Мнения: 1 809
Просто исках да съм сигурна че неможе да ми вземе детето
Спокойно ,няма как да стане! Peace

# 7
  • Мнения: 473
Да,Тонката е права за това,но  по принцип детето остава при майката и основните права са нейни.Бащата си има режим кога да бъде с детето.


MALVINKA  "детето остава при майката и основните права са нейни"правата са: да готви ,чисти,пере гледа детето да му чете ,приспива да е ангажирана с него и когато и се иска да излезе да се оговори предварително с някой да остави детето(това са задължения на една майка ако иска да е майка и не казавам 4е е досадно само права разликата в задълженията и правата).Режима на бащата 2-ти в месеца 2 уикенда.когато оба4е му е кеф не може да се раз4ита.на мен примерно за миналата седмица ми обеща за петък ,събота и неделя да го гледа щели да ходят по -магазините насам -натам.В петък оба4е като му го оставих след едни 4ас ми се обади да ме пита къде ще ходя.Щях да падна ,като разбра че ще бъда с моя приятел за 15 минути детето ми беше доставено пред врата #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Та задължения и без ли4ен живот имаш ти "майката".Той няма задължения и има ли4ен живот"бащата".А правата са равни.Това е от мен.Да  е жива и здрава демокрацията другари и другаркй  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 223
Като се скараме все ми я дърпа и казва, че тя никъде няма да ходи. И затова си мисля че ако станат по сериозни нещата ще иска да ми я вземе.

# 9
  • София
  • Мнения: 223
Права си Тонка, ама нали трябва да ти скъсат нервите първо затова колко са загрижени, а той дори неможе да я успокои когато плаче.

# 10
  • Мнения: 1 425
Като се скараме все ми я дърпа и казва, че тя никъде няма да ходи. И затова си мисля че ако станат по сериозни нещата ще иска да ми я вземе.
Те в тоя форум почти всички бащи са го приказвали това, ама като опрат нещата до действия никакви ги няма. Само си чешат езиците повечето  blahblah blahblah blahblah Детето ще си е при теб 99%. Трябва да си супер изпаднала че да ти го вземе. Разбира се ти си познаваш човека, ама на доста мъже отговорностите им идват нагорно - така че като седне да помисли малко сам ще се откаже.

# 11
  • София
  • Мнения: 223
Като се скараме все ми я дърпа и казва, че тя никъде няма да ходи. И затова си мисля че ако станат по сериозни нещата ще иска да ми я вземе.
Те в тоя форум почти всички бащи са го приказвали това, ама като опрат нещата до действия никакви ги няма. Само си чешат езиците повечето  blahblah blahblah blahblah Детето ще си е при теб 99%. Трябва да си супер изпаднала че да ти го вземе. Разбира се ти си познаваш човека, ама на доста мъже отговорностите им идват нагорно - така че като седне да помисли малко сам ще се откаже.
Знае, че това ме побърква и явно затова го прави. Имам чувството, че по някой път го прави за да не излезна аз самата.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Просто исках да съм сигурна че неможе да ми вземе детето


Когато няма брак родителите имат еднакви права, както и като има брак. При условие, че детето е припознато. Ако се разделят родителите и запазят добри отношения може да си имат равни права. Ако решат, обаче, че правата ще са на единия завеждат дело за родителски права и респ. издръжка! Били, не се притеснявай, те в 99% от случаите само така си говорят. Това се случва и ако имат брак. И аз съм го чувала това! Споко! Няма да ти вземе децата, никой мъж не може да се справи, освен ако не е натиснат от обстоятелствата. Така просто те манипулира! И е нормално да го прави, ако вижда, че това е единственото дето ще те задържи там. Спо ред мен иначе не би го правил. Всеки мъж просто си вдига чукалата и се маха ако самият той го иска, без да се интересува от родителски права. Според мен факта, че те плаши така значи, че не иска да се разделяте. Но това пък са си мои разсъждения!
Ако имаш нужда от помощ, знай, че можеш да се обърнеш към мен.  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 209
Аз говорих с адвокат на тази тема и се оказа,че дете се дава на бащата само,ако майката се откаже сама да гледа детето или се докаже,чне не може да го гледа или не го гледа.Имало случаи в,които даже на наркоманки не могат да отнемат децата.По закон детето остава при майката.

Общи условия

Активация на акаунт