Търсите ли работа?А искате ли я?!!!!!

  • 6 891
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 500
Преди около месец имах нужда от продавачка эа магаэина ни в Раэград.Пуснах обява,каэах на поэнати,приятели,роднини.Никой не се съгласи!!??При условие,че ставаше вапрос эа 4 часов раб.ден,на мин.эаплата с пьлни осигуровки!Е,кажете ми сега,че бьлгарина има нужда от работа......

# 1
  • Мнения: 1 761
Пусни обява пак и остави координати.Все някой ще се обади.

# 2
  • Мнения: 4 668
В нашият блок си търсим портиери  Confused Става въпрос за само  8 дежурства месечно , имат си стая , TV с кабелна , отопление и всички удобства . Даваме добри пари . Да , ама не  Sick
Много претенции , много нещо ... Ама няма ли диван ... ама не може ли по - късно да идвам ... Почнаха едни и след 1 седмица избягаха  Thinking явно много им е натежало да стоят и нищо да не правят , а и парите може да са им били малко ...
Оставам с впечатление , че на много хора не им се работи , по - лесно е да се оплакват колко им е трудно , но като им предложиш вариант - тц  Thinking

# 3
  • Мнения: 15 619
Монетата има две страни...
И вероятно не сте попаднали на точния човек за работата, която предлагате.
Всички не могат да са под общ знаменател.
Успех в мисията.

# 4
  • Мнения: 6 472
Аз никога не съм била от страната на работодателя и но и на мен ми прави впечатление, че много хора предпочитат да се оплакват и жалват, вместо да направят нещо. Хем безработен, хем парите за нищо не стигат, хем той нищо не може да прави освен неквалифициран труд, хем претенциите големи.
Текучеството точно при никоквалифицираните работници е най- голямо и като гледам там са и най- некоректни. Може и да не съм права, но си мисля, че не може да очакваш да работиш като метач и да ти плащат колкото на програмист newsm78

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не знам приятелите и роднините ти на какъв хал са и какво образование имат, но напр. аз никога няма да се навия за 180 лв, иначе за какво инвестирам в себе си 4 години да уча, на година да давам по 1000 лв за образование, после да продавам банички ли?

И аз си търся работа, но за по-малко от 400 лв не бих почнала, това ми е абсолютния минимум.

# 6
  • София
  • Мнения: 607
Подкрепям Лулуто 100%  Peace В момента всеки иска голяма заплата, ако може да работи 5 часа, а не предлага нищо от себе си - няма образование, няма стаж. Но мрънка и избира и все е недоволен.
Когато аз започнах да си търся работа (ееех, преди колко години беше Laughing) бях готова да работя за малко пари, но да работя. Така и стана. Сега вече се радвам на хубава работа, която съм извоювала сама.
Просто е необходимо да си даваме реална оценка, а не само да искаме.  Naughty  

# 7
  • Мнения: 25 448
Аз пък знам едно - от хубавото не се бяга. Има работни места, където не само, че никой не бяга, ами и чакат с години да се освободи място. Някои даже подкупи дават, само и само да ги назначат. И нямам предвид само чиновнически и други клатикраковски длъжности. Имам предвид и тежка, мръсна, опасна за здравето работа! И се натискат, представи си, глупаците! Що ли тъй?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Erica, нали видя, че става въпрос за 4 часов работен ден. В момента, ако ми предложат такава работа бих я започнала, защото в 10 часовия ми работен ден изкарвам, по-малко пари кат оги сметна, а и детето си не мога да прибирам от ясла. Хубавото е, че имам сестра, която да я взима от ясла и да я гледа по 3 часа докато се прибера, ама и на нея и давам пари за това, че ми помага. Та 400лв, които взимам са си 350лв, но на 10 часов работен ден. Нямам време да изчистя и да сготвя, а какво остава да си гледам пълноценно детето. НЕ се оплаквам просто тази работа е доста добра, за майка, която иска да си уплътни 4 часа от деня и да може да си гледа детето спокойно.

# 9
  • Sf
  • Мнения: 808
Ние пък си търсим ІТ специалист за филиала ни в град Плевен. С много добър осигурителен пакет и бонуси.

# 10
  • Мнения: 6 206
И аз не знам, ето имам обява, пусната по всички правила да си продам позицията...
Кандидадстват страшно много хора, примерно 70.
Първоначално каня 10 на интервю, от тези 10 идва един единствен. Толкова.
Как си го обяснявате?
После още около 30, от тях вече идват 10 човека.
Това какво значи?
Пускат се автобиографии ей така за отчитане на дейност, а когато трябва да си вдигнеш дупето и да отидеш на интервю, не става.

# 11
  • Мнения: 4 585
   Мирката, а продавач не става ли. Смятам бързо, даже и касов апарат няма да ми трябва. Ако искаш тапии- ще ти покажа - например от МГ "Д-р проф. акад. Н. Обрешков" - Разград. От колок до колко часа?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
Преди месец и нещо и аз търсех работа (в джобс.бг). Отидох на всички интервюта, на които бях поканена (ставаше дума за неквалифицирана работа - продавачка в магазин за дрехи и за една почасова работа нещо като куриер), но не ме взеха. След това прегледах още подобни обяви, напусках си автобиографията и не ми се обадиха от нито едно място Sad. Аз също няма да започна работа за 180 лева, защото абсолютно няма да ми покрие месечните задължения. Сега карам курс, който би могъл да ми осигури прилична работа, а и да не ми осигури, поне ще ми даде основа в определена насока. Да ви кажа обаче всичко си е шуробаджанащина, за съжаление. Единствената работа, която съм си намирала сама без познати и на която ме взеха на доверие, беше предишната ми такава. Дори и за този курс ми каза мой близък човек. Така, че нещата са доста разтегнати и не опират до това на кой му се работи и кой го мързи.

# 13
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз не съм на страната на работодателите, обаче, може ли да съм учила 5 години, няма да споменавам професията, и да ми предлагат 200 лева за пълен работен ден, без договор, без осигуровки, без карта за транспорт, телефон или други подобни неща.

Подобно предложение крие риска, че човек ще продължи да се оглежда за нещо по-добро, дори да се навие, и в първия удобен момент ще напусне.

Може ли да се задържи служител или работник с подобно обидно възнаграждение.  Confused

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мда, това е последната болест. Имам познати работодатели, даващи добри заплати и соц.придобивки и никой насреща. Пазара на труда боледува от нискоквалифицирана работна ръка, която е масово без опит и култура на работа, несъответстващо образование, нелоялни. Уви, и от страна на работодателите има доста пропуски... ама то, каквото повикало, такова се обадило.

Общи условия

Активация на акаунт