Имаме проблем със запек

  • 4 525
  • 20
  •   1
Отговори
Дъщеря ми Мила е на 3 годинки и 10мес.,от самото си раждане имаме проблем с ходенето по голяма нужда.Когато сме се обръщали към педиатъра ни отговорът му беше,че е с лениви  черва/вярно и в двата ни рода имаме хора с такъв проблем/.Проблемът е в това че сме пробвали и с лекарства пробвахме и с храна, както и клизми, но запекът си оставаше.Най много ме притеснява това,че дупенцето по точно/ануса/ се разранява и понякога има и кръв/рядко се случва/,снощи кръвта е била повече от обичайното до момента.Много сме притеснени,моля дайте ни съвет ние сме от Сливен ако знаете някой лекар  или каквато и да е информация по случая, ще сме ви благодарни.

# 1
  • Мнения: 1 756
s hrana opredelena opitwte li

# 2
И с храна сме опитвали но няма особен ефект

# 3
Дъщеря ми Мила е на 3 годинки и 10мес.,от самото си раждане имаме проблем с ходенето по голяма нужда.Когато сме се обръщали към педиатъра ни отговорът му беше,че е с лениви  черва/вярно и в двата ни рода имаме хора с такъв проблем/.Проблемът е в това че сме пробвали и с лекарства пробвахме и с храна, както и клизми, но запекът си оставаше.Най много ме притеснява това,че дупенцето по точно/ануса/ се разранява и понякога има и кръв/рядко се случва/,снощи кръвта е била повече от обичайното до момента.Много сме притеснени,моля дайте ни съвет ние сме от Сливен ако знаете някой лекар  или каквато и да е информация по случая, ще сме ви благодарни.

# 4
  • Мнения: 2 082
с каква храна сте пробвали и за колко време-трябва малко постоянство.ако всеки ден даваш по една активия с мюсли,киви или овесени ядки не може да няма ефект-или е временен?в аптеките има сладко от рози-то също помага.ленено семе,дуфалак-тези неща пробвали ли сте ги

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Скоро разбрах че има и свещички за запек, Бизалакс или Безакодил, които не дразнят стомаха и червата а действат локално /така ми обясниха/. Незнам дали сте пробвали, на тях пише че стават и за бременни и кърмачки, но все пак се консултирайте с лекар.

# 6
Благодаря ви за информацията!Пробвали сме с сладко от рози ,но тя не го харесваше.Сега като се замисля преди време малката беше болничка  и  бяхме и давали продължително време Активия и като че ли имаше ефект. newsm78

# 7
  • Мнения: 2 082
ако харесва активията я давай всеки ден ,поне две седмици.ако я съчетаеш и с киви-още по-добре  Simple Smile свари малко ленено семе и опитай да пробутваш водата в сок,ядене.бъди по-упорита.ние две години се мъчихме със запек,докато промених малко храненето и се оправихме...

# 8
  • Мнения: 3 268
Мило мамче,най-после намерих човек на когото и аз да споделя и да ме разбере какво е.Дъщеря ми е на същата възраст и имаше същия проблем до преди 3 месеца.Обикаляхме по доценти и светила,няма да споменавам имена,нищо не направиха.Лятото съдбата ме срещна с една прекрасна педиатърка,която взе много присърце нашия проблем.Каза да даваме ХУСК на фибри по една чаена лъжичка на ден с кисело или прасно мляко преди хранене.Слагам и захар за да е по-вкусно.Проблема се реши и вече Калина ходи без клизма сама и без да я боли.Но трябва редовно да се дава всеки ден ,само не преди лягане нощем.Никаква Активия не помага при този проблем,всичко друго сме пробвали.Хуск се продава във всички аптеки,струва 8 лв. и стига за месец и половина.Ако се налага,в началото давай сутрин и вечер по 1 чаена лъжичка.Има го и в други варианти,търси фибрите.Успех!

# 9
Наблегни на супичките, избягвай варени моркови, сухи бисквити и т.н., неща които се дават при разстройство.

Предполагам сте били на АМ, колко е кърмена като малка?

# 10
Кърмих я 6 месеца.
От два дена сега и даваме дуфалак. И преди и давахме, но ефекта беше само в периода когато и го давахме. След това пак всичко беше по старому.

# 11
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Izbiagvai da i davash suhi hrani,davai poveche technosti,plodove zadaljitelno zashtoto te stimulirat rabotata na chervata.Krushite i slivite deistvat razhlabvashto,meda sashto.Ot lekarstvata Dufalaka ima dobar efekt.no triabva da se vzema pone 2 sedmici.Ne e dobre da ia svikvash s lekarstva i klizmi,zashtoto tova vodi do lenivi cherva.

# 12
  • Мнения: 1 063
На мен ми препоръчаха много плодове, зеленчуци, сокове ежедневно, и за 10-15 дни по една кутийка педиашур/не знам точно как се пише/.
Само че нали се сещате, че изпълнението е доста трудно, педиашур изобщо не мога да го накарам да пие,а плодовете и зеленчуците от дъжд на вятър/от бебе не иска сокове и плодове/, всичко става с много настояване и молби.

Ще питам лекаря си за препоръчаното от Стефани 66! Peace

# 13
  • Мнения: 3 268
Крушата действа много слабително,също и кивито.На нас ни препоръчаха да яде и много лютеница и има ефект.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 848
Голямата ми дъщеря е на 5г и имаше същия проблем.Още повече,че тя има и операция,при която е противопоказно детето да има запек.Нашето си беше ходене по мъките,пробвахме всичко,храната и винаги е била съобразена с проблемното и стомахче,ядеше супи,манджи,плодове,пиеше лекарства,слагахме свещички...и нищо.Как си решихме проблема-тук,във форума прочетох,че за да имат ефект,плодовете трябва да се дават на гладно,най-добре сутрин преди закуска.Оттогава яде по две кивита преди закуска и проблеми нямаме.Сладкото от рози също действа,но и него на гладно давам.Въобще,храните/не лекарствата/,които са против запек,давам само на гладно.За ХУСк и аз съм питала,но лекарят ми каза да не давам преди седемгодишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт