За раждането

  • 1 104
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте на всички  Simple SmileБременна съм в 8 месец и вече почвам да се замислям за много неща.Едното от тях е какво трябва да си купя за болница когато дойде големият ден Simple Smile (пижама,чехли...)Ами за детето?
Можете ли да ми дадете съвет?Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 12 551
Първо къде ще раждаш? Различните болници в различните градове имат различни изисквания.
Но най-общо за бебето ти трябва 1 пакет памперси и 1 пакет мокри кърпички. В някои болници искат и 1 кутия адаптирано мляко.
За теб - чехли и нощница - 2 броя в случай, че не раждаш в болница като Шейново, където задължително се обличат родилките с нощници на болницата. Пижама не става. Тоалетни принадлежности - кърпи 2 бр., бельо, тоалетна хартия, превръзки за родилка - най-добре нощни, сапун, прибори за хранене, чаша. И разбира се зарядно за мобилния телефон.
Това е най-важното. Леко раждане и здраво бебе!

# 2
  • Мнения: 148
При нас в болницата дават нощници, но иначе трябва да си вземеш тоалетни принадлежности, дамски превръзки за родилки, за бебето на нас ни казаха какво трябва да донесе таткото след като се роди- памперси и бебешко мляко, май само това беше.Мисла, че в болницата, където си решила да раждаш ще ти дадат по- подробна информация какви са им изискванията.Пожелавам ти леко раждане и едно здраво бебенце.

# 3
  • Мнения: 5 362
За мен си бях взела 2 пакета лигнин,т.к. в нашата болница не разрешават с дам.превръзки.
Тоал.принадлежности
Нощница и чехли,макар че нощници имат.
А за бебето ми искаха само памперси и мокри кърпички;сапун-по желание.

# 4
  • Мнения: 10 983
в нашата болница не разрешават с дам.превръзки.

Тази забрана я има на много места. Някой знае ли защо?  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 104
Дрешките за бебето се носят в деня на изписването.
А за теб - тоалетни принадлежности, чехли (джапанки), нощници, топли чорапи, жилетка (или нещо за намятане),дамски превръзки (лиглин), шампоан, крем за лице, носни кърпички, мокри кърпички. В много болници трябва да си носиш чаша, вилица и лъжица.
Ако нещо ти потрябва близките ти ще ти го донесът.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
В някои от болниците не се разрешават дамски превръзки, тъй като те абсорбират кръвта и трудно може да се познае колко точно е изтекла. Затова се предпочита често лигнин - на него поне си личи кръвта, той няма толкова голяма абсорбираща сила .

# 7
  • Мнения: 9 990
И също така-на визитация-без бельо, а като си без бельо няма как да закрепиш превръзка.Ако си и с епизиотомия, лигнинът е по-подходящ.Леко раждане Hug

# 8
  • Мнения: 39
За теб:2 нощници(зависи от болницата),чехли,лигнин,превръзки,долно бельо,чашка,четка за зъби,паста за зъби,хавлйки,термометър(при нас искаха),помпа за кърма,памперсови пелени(пак ни искаха,слагат ги в предродилна и в родилна зала.Пък и са удобни да си постелиш върху чаршафа на леглото за да не го изцапаш),документите от лекарката и лична карта.ЗА БЕЕТО:3 комплекта бельо,ританки,чорапки,блузки,шапки,одеалце,памперси,шишенца,биберон,лигавник,мокри кърпи.Леко райдане

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 559
И също така-на визитация-без бельо 

е това го е измислил мъж, защото на жена, особено раждала няма да и хрумне подобна глупост   Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 818
И също така-на визитация-без бельо 

е това го е измислил мъж, защото на жена, особено раждала няма да и хрумне подобна глупост   Crossing Arms

Не знаех, че жените- лекари могат да виждат през бельото.

Общи условия

Активация на акаунт