За запека

  • 470
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Не съм съвсем сигурна, че тази тема е за тук, ама ми се струва подходящо.
Али е само на кърма, не и давам нищо, нито сокове, нито пюрета. От седмица - две обаче има проблеми с акането.Прави го по около веднъж на ден и то често с големи болки при изхождане. Случва се да пропусне ден. Кажете дали да не ям нещо, за да се "разхлаби" малко. По принцип знам, че нейното не е притеснително , но при положение, че е свързано с болка и определено дискомфорт и рев... Вече се видях в чудо какво да правя. Да използвам ли термометър.
И по принцип едно кърмено бебе от аккмо може толкова да се запече?
И ако не е запек какво е тогава?
Ще звънна на джипито, обаче ме е леко шубе да не ми препоръчат сокчета за разхлабване. Не, че е е страх от нея, ама така и няма да го направя.

Извинявайте за обърканото мнение, ама съм толкова притеснена и объркана.

# 1
  • Мнения: 3 379
Сигуран ли си, че я обли или просто се напъва и ръмжи?

Защото напъването не е знак за болка, виж ако плаче е друго...

А как е самото ако - ако е меко и кашаво, не е проблем, че не ходи често.Гошко ходеше по веднъж ан седмица като стана на 2-3 месеца, после се оправи, не съм му парвила нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами меки, кашави и леко слузести са. Не са супер, но са по-добри отпреди време, когато имахме разстройство.

Боли си я, защото заспива и се буди с ядски рев, надува сякаш корема, пръцка, и едва когато се изака, се успокоява. И  не може да бъде успокоена по никакъв начин, реве крещейки.Чак настръхвам.Щом и нашият татко възпитател прецени, че не се лигавела..., аман-аман-мъже. Често казано много приличат на колики, само ,че те отминаха преди около месец. Пък и облекчинието идва с изхождането. А може ли коликите да се появят отново?

# 3
  • Мнения: 3 379
Ами може да има пак колики, например от нещо, което ти си яла.

Ако си сигурна, че реве от акането, идете на лекар. Но по принцип запек е твърди изпражнения...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
То знам ли, вече от всичко ям толкова внимателно и избирателно. Та чак се ограничавам.

А знаеш ли за колко време горе долу нещо преминава в кърмата. И колко време остава там?

# 5
  • Мнения: X
Аз давам сок от круша или синя слива на Хип в такива случаи, действа безотказно. Виждам, че вие сте само на кърма, значи може и ти да ги ядеш, немога да ти дам друг съвет, защото ние сме на адаптирано мляко.

# 6
  • Мнения: 3 379
Ами в кърмата преминава храната сравнително бързо. Например ако пиеш кафе и кърмиш след 15 мин бебето ще пийне кафенце и то Simple Smile

Можеш да ядеш по една купичка мюсли или овесени ядки на ден с мед и вода. Също да пиеш ти сок от сини сливи, гроздов сок, сок от круши... Много течности също. Питай педиатъра дали можеш да пиеш Дуфалак (ти).

Виж тук една статия по въпроса.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Многа благодаря!
Почвам да опитвам.

Общи условия

Активация на акаунт