Днес на обед снаха ми роди момченце във ВМИ Пловдив. Поради поставена диагноза кондиломи при постъпване, я разраждат секцио. 1 час след операцията майката и бебето се местят в инфекциозна болница с линейка. На брат ми никой не му обяснява защо, казват му да ги чака пред Инфекциозна и толкоз #2gunfire. На всичкото отгоре, като му се обадих преди малко, каза че отивал да прекара ноща при тях, защото там нямало сестри  #Crazy. Казали му да купи шишета и АМ, за да си храни бебето. Представяте ли си родилка на 1 час след секцио и новородено да се местят от болница в болница посред зима. На всичкото отгоре в Инф-на няма сестри и правят някакъв ремонт, защото брат ми каза, че леглата били извадени по коридора. Те са в стая, но имало само един лекар, а би трябвало да има неонатолози, педиатри и гинеколози. Ако не бях с малко бебе щях да ида и да спретна страхотен скандал още тази вечер. Някой раждал ли е с такава диагноза и толкова ли е опасна? На мъжа ми лелята е акушерка и каза, че не е. Освен това аз раждах преди 5 месеца във ВМИ и знам, че имат изолатор, даже в него имаше циганка със сифилис. Знае ли някой какви са тези ремонти в Инфекциозна и дали там има специалисти, необходими за тяхната ситуация?