След махане на трите сливици...

  • 3 456
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Преди два дни махнаха трите сливици на момченцето ми(на 5 год).В момента езикът му е обложен и гърлото му е цялото в бели налепи...а освен това ми поддържа температура 37,3-37,4гр. Опериращия лекар не ни изписа АБ,  каза само да вземаме Панадол.Направо ще се побъркам...малкият ми хич не е добре,седи свит,плаче от най-малкото нещо...като му погледна гърлото-на мястото на сливиците всичко е побеляло....Никой не ми обясни какво е това чудо,доктора каза че може така да стане,но толкова пък лошо не съм си представяля че може да бъде!!!Споделете...ако някой е минал през този ад-как беше след операцията,защо не се пие антибиотик...ох ,ужасно съм притеснена...не знам как да си помогна на детенцето, а то ме гледа и ми каза: Мамо,не трябваше да ми махате сливиците...много ме боли,много...

# 1
  • Мнения: 380
Съжалявам за миничкото човече. Преди две години на сина ми му махнаха само третата сливица с пълна упойка но само след 2 часа припкаше из коридора и искаше да яде. Просто нямахме никакви болки , дори нищо не ни изписаха за пиене или мазане. Незнам какво да те посъветван може би да се консултираш с друг лекар или пък джипито. Все пак тези болки да траят вече два дни  а пък и тази температура може би се дължи на нещо. Дано всичко отшуми по бързо , после всичко ще бъде наред. Поне при моят син беше така дори спря да боледува толкова жестоко както преди. Желая бързо оздравяване. newsm39

# 2
  • Мнения: 485
Ами на него също му е махана третата сливица когато беше на 2,5г(после явно пак е порасла),но тогава наистина нямаше налепи и всичко мина о,кей,на втория ден беше забравил и си ядеше както трябва,а сега ....погледнах из форума-доста майки са махали и трите сливици на децата си,дано някоя да ми отговори...през 5мин. гледам компютъра и чакам...на всичкото отгоре ме е натиснала някаква вина,че аз съм виновна за цялата му болка...не знам...

# 3
  • Мнения: 2 082
ако много го боли дали можеш да му даваш нурофен-той ще успокои болката поне докато се консултирате с лекар

# 4
  • Мнения: 485
Нюрофенът е нестероиден препарат и увеличава възможността от кървене,за това е забранен след операции при деца,давам му само Панадол,но не ме притеснява толкова болката,колкото тези бели налепи по цялото гърло, а като легне едва диша от тях ...

# 5
  • Мнения: 2 082
Нюрофенът е нестероиден препарат и увеличава възможността от кървене,за това е забранен след операции при деца,давам му само Панадол,но не ме притеснява толкова болката,колкото тези бели налепи по цялото гърло, а като легне едва диша от тях ...
не знаех...защо не питаш Birdie на лични-може би ще помогне

# 6
  • Мнения: 781
Аз имах такива бели налепи/то не са точно налепи/, като ми вадиха единия мъдрец. Това не е гной, иначе температурата щеше да е висока. Най- вероятно е някаква никрофна тъкан и се почиства. Отдолу раната си зараства. Идете на промивка да я почистят. И аз така се бях ошашкала.
И ние ще махаме и трите сливици другата сряда и ми е притеснено доста.Успех и бързо възстановяване   bouquet

# 7
  • Мнения: 485
Няма ли да ми пише някоя мама,която е преживяла подобно нещо? Вече пети ден сме с налепи, а и тази температура...

# 8
  • Мнения: 3 456
Здравей, махах си сливиците през февруари. Тези бели "налепи", които виждаш на мястото на сливиците са съвсем нормални. Лекарят не ви ли каза, че ще стане така. Те ще паднат от само себе си и в никакъв случай не трябва да ги буташ. За храната, предполагам знаеш.

# 9
  • Мнения: 2 006
Според мен трябва пак да се обадиш на доктора и да му кажеш как стоят нещата!
На Александра и е вадена само трета сливица, но след това ни изписаха антибиотик!
По тукашните форуми като чета виждам,че антибиотик се изписва на всяка такава манипулация.
Попитай и Бърди на лични-никога не е излишно и друго мнение, но най-вече се свържи с доктора извършил манипулацията!

# 10
  • Мнения: 3 835
По тукашните форуми като чета виждам,че антибиотик се изписва на всяка такава манипулация.

А, няма такова нещо, аз пък за първи път чувам. И на нас ни махаха 3-та сливица, на 3г. и половина, нямахме никакви проблеми. Въобще никой, никога не е споменавал, за АБ. По темата не се включих, защото не знам, какви са тези налепи и тази температура, на какво се дължи. И моите сливици, ми ги вадеха, в детска възраст, много бързо се възтанових. Никакви такива проблеми, не съм имала. Според мен, се обади на доктора, да ти обясни, нормални ли са тези неща.

# 11
  • Мнения: 511
не се притеснявай тези налепи падат след месец,казвам го защото преди месец извадихме на моя син който е на 5 год,и даваи нурофен защото той е и болкоуспокояващ и помага по бързо да му мине на детето,аз давах 3 пъти по 5 милилитра.и да пие течности защото може от това да дига температура,на мен така ми обясни доцента които му извади сливиците,даваи му данетчета и други кремчета само да не са кисели,и даи нурофен ще видиш как след 1 час ще му е по леко,на мен изришно ми казаха да го давам,а панадол само при нужда в промеждутака на нурофена,ако те интересува нещо друго пиши ми

# 12
  • Мнения: 2 006
По тукашните форуми като чета виждам,че антибиотик се изписва на всяка такава манипулация.

А, няма такова нещо, аз пък за първи път чувам. И на нас ни махаха 3-та сливица, на 3г. и половина, нямахме никакви проблеми. Въобще никой, никога не е споменавал, за АБ. По темата не се включих, защото не знам, какви са тези налепи и тази температура, на какво се дължи. И моите сливици, ми ги вадеха, в детска възраст, много бързо се възтанових. Никакви такива проблеми, не съм имала. Според мен, се обади на доктора, да ти обясни, нормални ли са тези неща.
Това, че за първи път чуваш не изначава, че не е така Peace
Това го написах не с мисълта да насърчавам майката да даде антибиотик, а защото при нас е било така, а и при всички мой познати !Антибиотика ни го дадоха веднага след манипулацията и го пихме 7 дена.
Ние не сме имали нито налепи, нито температура-спазвахме диета 2 дена само на кис.мляко и сладолед-това е.

# 13
  • Мнения: 3 835
По тукашните форуми като чета виждам,че антибиотик се изписва на всяка такава манипулация.

А, няма такова нещо, аз пък за първи път чувам. И на нас ни махаха 3-та сливица, на 3г. и половина, нямахме никакви проблеми. Въобще никой, никога не е споменавал, за АБ. По темата не се включих, защото не знам, какви са тези налепи и тази температура, на какво се дължи. И моите сливици, ми ги вадеха, в детска възраст, много бързо се възтанових. Никакви такива проблеми, не съм имала. Според мен, се обади на доктора, да ти обясни, нормални ли са тези неща.
Това, че за първи път чуваш не изначава, че не е така Peace
Това го написах не с мисълта да насърчавам майката да даде антибиотик, а защото при нас е било така, а и при всички мой познати !Антибиотика ни го дадоха веднага след манипулацията и го пихме 7 дена.
Ние не сме имали нито налепи, нито температура-спазвахме диета 2 дена само на кис.мляко и сладолед-това е.

Щом казваш, може и така да е. Не споря, защото е безмислено.
 

# 14
  • Мнения: 485
не се притеснявай тези налепи падат след месец,казвам го защото преди месец извадихме на моя син който е на 5 год,и даваи нурофен защото той е и болкоуспокояващ и помага по бързо да му мине на детето,аз давах 3 пъти по 5 милилитра.и да пие течности защото може от това да дига температура,на мен така ми обясни доцента които му извади сливиците,даваи му данетчета и други кремчета само да не са кисели,и даи нурофен ще видиш как след 1 час ще му е по леко,на мен изришно ми казаха да го давам,а панадол само при нужда в промеждутака на нурофена,ако те интересува нещо друго пиши ми
Ох,малко ми олекна като разбрах,че има и други като нас.Лекарят ни каза че можело да се появят налепи,но нищо по-подробно не ни обясни.Разбирам че и вие не сте пили антибиотик ,нали?Освен това ме притеснява това,че ни забраниха гаргари.Аз на своя глава му сварих лайка и го карам да си изплаква устата след ядене.Вие правихте ли нещо подобно-гаргари,жабуркане,изобщо нещо,което да му дезинфекцира раничките?

Общи условия

Активация на акаунт