Бенджи страда!

  • 1 592
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Имам фикус "Бенджамин", порасна голям и красив чак до тавана, но... от известно време насам започна да "оплешевява", листата му не са така наситено зелени и дори и че го торя редовно и му смених пръста, не помага явно. Дайте съвет как да го реанимирам, защото много си го обичам, а наистина не мога да измисля какво да правя  newsm78???

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 234
На Бенджамините периодично им опадват листата. Моят ме беше притеснил миналата зима, остана със съвсем малко листа. Но през пролетта го изнесох на терасата и взе да покарва нови листа, че и клонки. Сега изглежда страхотно. Бенджамините имат нужда от много светлина, за да се развиват добре. Мисля, че твоят ще се оправи сам, само имай предвид, че когато листата са по-малко, трябва да се разреди поливането, защото по-бавно се усвоява водата от почвата.

# 2
  • Мнения: 155
Мисля, че светлината му е добре, все пак е до прозореца, на югозапад. Може би поливането му идва в повече, гледам да е поне веднъж на седмица, че сега с тия радиатори почвата му съхне по-бързо. Мерси за съветите, ще видя какво ще стане   bouquet!

# 3
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ами моя си окапва всяка зима,за миналата да не ти казвам...беше останал само на клончета с по 3-4 листенца накраяnewsm78.Напролет пак се отрупва целия с листа PeaceСпоко,на такова голямо дърво като твоето,нищо му няма,пак ще поникнат smile3521

# 4
  • Мнения: 2 085
А аз помислих, че за кученце става дума Embarassed

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А аз помислих, че за кученце става дума Embarassed

И аз в първия момент  hahaha
Иначе и моя бенджамин "сменя козината" понякога. Капят му листата без видима причина, тогава му сменям мястото, дните на поливане (2 пъти седмично по малко вода), подменям част от пръстта, и готово, скоро се появяват нови свежозелени листенца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт