много ли яде?

  • 413
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Здарвейте мами. Моля да помагате. Искам да ви попитам по колко мл. трябва да яде бебето ми за неговата възраст? Направо се ужасявам. Аз досега й давам 8 пъти по 120 мл., което според една книга е за бебе, което тежи около 4800 г. В момента тя е около 4 кг и това си е доста за нея. Но днес направо се ужасих - тя иска още храна  #Shocked   #Shocked Изпива си 120 мл., стои будна и иска още. Иначе реве. Подържах я цял ден да си пореве, и по някое време спира и след 1 час се буди. За храна разбира се  Sad  Най накрая не издържах и преди малко й дадох 140мл. В момента спи доволна. Кажете ми това не е ли ужасно много за нея. Като имате предвид, че тя се буди и нощно време да яде, но тогава поне гледам да й давам по-малко, защото не знам какво ще се случи със стомахчето й.  Shocked

Утре ще говоря и с педито по въпроса, но направо съм шокирана. #Shocked

# 1
  • Мнения: 1 753
И да добавя, че сме само на кърма, но я пие от шише.  Sad   Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
е, чак пък ужасно много...на вашата възраст Ники тежеше с килограм отгоре/5 200/ и понеже инцидентно се случваше да хапва от шише, си спомням, че удряше повече от 120 със сигурност.А винаги се е хранил с апетит и удоволствие...Не отказвай на детето, щом дава признаци на глад.Не разбирам защо я оставяш да плаче и за какво всъщност се притесняваш?Ако я кърмеше нямаше и да знаеш колко яде...Всички таблици са ориентировъчни, ти си гледай детето!По-добре ящно, отколкото злоядо Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 753
Цитат на: belinda
Не разбирам защо я оставяш да плаче и за какво всъщност се притесняваш?Ако я кърмеше нямаше и да знаеш колко яде...Всички таблици са ориентировъчни, ти си гледай детето!По-добре ящно, отколкото злоядо Mr. Green


Ами защо - защото си мислех, че са колики, но като ми ревна веднага след храненето, без да си превива крачетата установих, че всъщност не са колики.

Ех, успокои ме. Но бих направила всичко, за да не реве, така че ще й давам колкото си поиска... Което пък от своя страна ще й засили коликите, но поне няма да гладува, горкото  Sad  
Уфф, аман

# 4
  • Мнения: 3 379
И гошко беше около 4700-4800 на вашата възраст, не ми с евижда много. Виж дза количеството на ядене не съм сигурна колко е ял, но ето една проста формула. Умножаваш теглото в кг по 150 (така получаваш дневно от колко се нуждае бебето) и делиш на броя на храненията (така ще получиш средно и приблизително колко трябва да изяжда на едно хранене). Ако тежи 4800 гр, е така: 4.800*150=720 мл кърма на ден / 6 хранения = 120 мл на хранене.

Общи условия

Активация на акаунт