Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

  • 13 661
  • 283
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 610
В тази тема пишат бъдещите и настоящите мами в Германия.Моля новите да се регистрират на картата:

http://www.frappr.com/mamawgermany

както и да подадат данни към Tatti за промяна в темата "Кой сме ние+ рожденни дни?"

Добре дошли в новата тема!  smile3525

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 14:43 от rien

# 1
  • Мнения: 3 423
Уеуе, тая тема не са набива на очи, дай нещо главни букви, подчертаване, иху-аху, не мое тъй.

# 2
  • Мнения: 1 610
ако на някой не му харесва заглавието да даде предложение!лиске, следващия път ще сложим немското знаме в името  Laughing Laughing да се набива на о4и

# 3
  • Мнения: 2 567
Здравейте,
и аз скоро ще ставам мюнхенска мама  Grinning Ще се присъединявам с най-голямо удоволсвтие на срещите  Heart Eyes Не познавам никой там и ще ми е много тегаво в началото  Sad
И в тази връзка искам да помоля мамите от Мюнхен за съвети в търсенето на жилище. Засега е безрезултантно, след 2седмици планираме да отскочим и до там. Има ли някой местен вестник с обяви? Снабдили сме се с Immobilienführer и малко или много имам представа от кварталите вече  Grinning

# 4
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
ХА!!ХА!! Не давам самото немското знаме.....искам и бългаското!!
Малееееееееееее......вие станахте по немски мами от немкините!!!!?????

Какво трябва да пиша на Тати???  ooooh!....кратка автобиография ли???.......Шегувам де....!!!
Как да я открия????....

# 5
  • Мнения: 1 610
глупости!просто темата е "дойче".та затова с немското знаме.хаха...може и българското до него преплетени в символ на българо/немската дружба!! newsm10
темата "кои сме ние" е закована в началото на чужбинските, затова не си дадох труд да пиша линк...промяна се адресира с лично съобщение към 'tatti' в полето до../кого/ го пишеш по посочения начин
  newsm12 хмм, смеете ми се на темата, май? ок,  smile3516 следващия път ще пишем 17 страници smile3502

# 6
  • Мнения: 1 329
Не познавам никой там и ще ми е много тегаво в началото  Sad
И в тази връзка искам да помоля мамите от Мюнхен за съвети в търсенето на жилище.

Ще се запознаеш, има много момичета в Мюнхен, макар че и аз не познавам кой знае колко.
По въпроса за жилището - зависи как искате да търсите , чрез агенция или без.Наемите са фантастични.Също зависи и в кой район искате да сте, и дали ви устройва апартамент ил искате жилище с двор.Цените на двустайните са между 650 - 800.тристайни - 700 до 1100.Зависи какво търсите.Принципно е трудно да се намери нещо наистина хубаво и евтино. И ние март ще се местим, сега ако кажа че  сега плащаме 440Е за апартамент в студенскто общежитие, 36м2, тука сигурно ще ми се изсмеете.Но това е положението.В хубав квартал нормалните жилища са безумно скъпи.
Аз гледам в : www.immobilienscout24.de.Във вестниците понякога цените са по високи от тези в интернет. Ако ползвате агенция ще ви е по - лесно , но не по евтино.Това е в общи линии. Желая ти успех и се обади като дойдеш.

# 7
  • Мнения: 2 567
Бискара, благодаря ти!  Hug Знам го този сайт и често гледам там, но засега предпочитам да е без посредник, а там са предимно такива обяви.  Confused Нямате ли местен вестник с обяви?  newsm78 Тук имаме например Annonce.
Ще се обадя непременно!   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 329
Бискара, благодаря ти!  Hug Знам го този сайт и често гледам там, но засега предпочитам да е без посредник, а там са предимно такива обяви.  Confused Нямате ли местен вестник с обяви?  newsm78 Тук имаме например Annonce.
Ще се обадя непременно!   bouquet

Има , S?ddeutschezeitung, и разни дето ги оставят в кутиите без да си ги искал.В първия има специален ден в който има само и единствено обяви за жилища, но да ти кажа не се сещам кой е денят.Сряда или четвъртък мисля.наистина има много обяви.Аз не знам от къде се местите тука, но май е доста различно от другите части на Германия. В смисъл наемите са адски скъпи, на българи малко трудно дават.Тук имам едно познато семейство , жилището е не повече от 50 м2, плащат 850Евро.

# 9
  • Мнения: 3 880
Тук имам едно познато семейство , жилището е не повече от 50 м2, плащат 850Евро.

 #Crazy
уауу, и тук е скъпотия, ама там явно обират всички точки #Crazy

# 10
  • Мнения: 1 329
Тук имам едно познато семейство , жилището е не повече от 50 м2, плащат 850Евро.

 #Crazy
уауу, и тук е скъпотия, ама там явно обират всички точки #Crazy

обират ги да, по всички параграфи.Просто евтино няма.

# 11
  • Мнения: 1 947
 Мдаа, хубаво е на село - на 70кв.м сме и няма да кажа колко плащаме,
че ще ми завидите - с гаража под 500... Laughing Чист въздух, гора, курорт! Simple Smile
Ама е село... Мирише си и най-близкият град, макар да е на 5 км, има
една главна улица и малко магазини и всички носят еднакви дрехи,
особено бременните. Grinning Обаче не искам да живея в голям град...
Кошмар е - онзи ден ходихме до Мюнхен и се лутахме като гламави
за 1 място за паркиране половин час... Тук, на курорта си ни е добре. Wink

# 12
  • Мнения: 1 173
ШоШи писах ти и на лична, ма и тук да ти пиша. Дай телефон да ти звънна, че мъненкото ми дърпа гащите и не мога да пиша... ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 329
ШоШи писах ти и на лична, ма и тук да ти пиша. Дай телефон да ти звънна, че мъненкото ми дърпа гащите и не мога да пиша... ooooh!

Дорит , ако имаш някаква по различна информация за квартирите в М.ако може и на мен да я пуснеш ако е удобно.Мерси.

# 14
  • Мнения: 1 173
ШоШи писах ти и на лична, ма и тук да ти пиша. Дай телефон да ти звънна, че мъненкото ми дърпа гащите и не мога да пиша... ooooh!

Дорит , ако имаш някаква по различна информация за квартирите в М.ако може и на мен да я пуснеш ако е удобно.Мерси.

Тъй като Шоши ме пита за яслите, ето тук има една карта по квартали, като можеш да си погледнеш и самите квартали как са разположени.

Иначе едни от най-хубавите квартали са Bogenhausen, Schwabing, Lehel, Haidhausen, Neuhausen и др.

Жилище без посредник е почти невъзможно да си намериш. Такава е политиката в града. Комисионната е 2,33%. После ще довърша....

Общи условия

Активация на акаунт