Пак за компютрите

  • 573
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Моят компютър по принцип работи с честота 2400 hz.Но вчера като го стартирах,видях,че честотата се е променила на 1800 Hz.Знам,че мога да променя това,обаче не мога да се сетя в кои точно настройки да вляза.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 826
А ти къде видя, че е променена?

# 2
  • Мнения: 2 161
А ти къде видя, че е променена?
Като стартирам уиндоуса,още на черния екран показва,че работи с 1800 Hz.

# 3
  • Мнения: 431
Overclock-нат ли ти е компютъра? Тези настройки са в БИОС-а, там търси.

# 4
  • Мнения: 80
А преди 2400 hz ли показваше?

Има значение и с какъв процесор си. В къщи съм с AMD Sempron и за него се знае, че реалната тактова честота (вътрешна тактова честота)  е по-ниска от тази, която предполага името му. Моят е Sempron 2800+, което означава че работи на 2000 hz и че е има производителността на Intel Celeron на 2800 hz  (аналога за Celeron го изкопах от нета).

Това за overclock-а, за което казва Лизбет,  също е възможно.

Дано съм била от полза:)

ПП. По-разбиращите да ми простят, ако съм написала нещо не много технически точно.

# 5
  • Мнения: 2 161
Да,преди си работеше на 2400Hz.Мисля,че процесорът ми е 3000Hz.

# 6
  • Мнения: 313
MHz

Съветвам те да не се опитваш да променяш такива настройки дори и да знаеш откъде се правят.
Ако си сигурна, че се е променила честотата, и компютърът е в гаранция, обади се в сервиза на фирмата за съвет или да го погледнат.
Ако не е в гаранция, извикай някой познат, който знае какво е честота, множител и как се настройват.

# 7
  • Мнения: 2 161
MHz

Съветвам те да не се опитваш да променяш такива настройки дори и да знаеш откъде се правят.
Ако си сигурна, че се е променила честотата, и компютърът е в гаранция, обади се в сервиза на фирмата за съвет или да го погледнат.
Ако не е в гаранция, извикай някой познат, който знае какво е честота, множител и как се настройват.
Ще те послушам Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт