Хапчета и възстановяване на кърменето

  • 659
  • 4
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Мамчета, тъй като се разболях и трябваше да спра да кърмя за 7 дни искам да ви попитам-колко време след спиране на хапчетата се изчиства организма?
Последно ги пих вчера наобяд и мисля днес вече да започна към обяд./силно се надявам да няма проблеми и да не сме забравили след храненето с шише/
Благодаря Ви предварително за отговорите.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зависи си от лекарството. Обикновено се счита, че след 5 периода на полуразпад (различни са за всяко лекарство) в организма вече няма концентрация, която да предизвика ефект. Така че - какво е било лекарството?

# 2
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Едното лекарство е Betaserc, а другото Lucetam 1200 и Tebokan.
Но не ми е ясно какво значи период на полуразпад?!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Период на полуразпад е времето, за което концентрацията на активното вещество в кръвта намалява наполовина. За Betaserc периода на полуразпад е 3ч - т.е. 15 часа след последния прием в кръвта ти вече не се откриват следи. За Lucetam периода наполуразпад е 5 часа, т.е. след 25ч няма следи от него. Tebokan съдържа гинко билоба, така че е повече билка, отколкото лекарствено средство.
Впрочем и трите лекарства не са показание дори за временно прекъсване на кърменето - можело е да продължиш да си кърмиш, докато ги вземаш.
Дано бебчето безпроблемно да засуче сега Grinning

# 4
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Благодаря ти много за бързия отговор!
Лекарите не ми дадоха категорична информация дали с тях мога да кърмя. Аз не посмях. Дори личната ми лекарка каза, че едва ли не ще го отровя ако го кърмя по време на приема им.
Колкото до засукването-засука ама не му стигна нещо та го дохранихме с Aptamila. Иначе вися 2 часа на гърдите ми...
Дано успеем да възвърнем нахранване само с кърмене! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт