Какви документи се изискват за пред съда във връзка с делото по осиновяване?

  • 2 460
  • 8
  •   1
Отговори
  • космополитно
  • Мнения: 941
Преди да предложа тази тема усърдно проверих дали вече не сте дискутирали в тази насока? smile3529... И тъй като не открих материали по нея разчитам на онези от Вас, които вече са извървели до край пътя на осиновяването на децата си.
Аз съм на последната отсечка: очакване на дата за дело и провеждането му. Дали поради местния регионален темп на работа или поради спецификата на самия казус това очакване навлезе в третия си месец!? Четейки обсъжданията в този форум многократно се натъквам на изречения, че “…трябва да се подновят и/ли подготвят документи, които да се представят на делото”... Още в деня на подаване на заявлението за осиновяване на конкретното дете попитах юриста на регионалния Отдел за Закрила на Детето дали ще е необходимо да извадя някакви документи за пред съда и самото дело? В последствие чувайки от тук и там и четейки в този форум отново неколкократно поставях в ОЗД същия въпрос. Отговорът му винаги, та и до днес е отрицателен. Започнах да се тревожа от протакането (то беше причина да не сме вече заедно на Рождения Ден на детето) и поради това, че предстоят Коледни празници, около които  настроението не само на магистратите, а и на всички хора ще е по-скоро за веселие, отколкото за работа – в това виждам заплаха, която би саботирала преживяването на първата съвместна Коледа в живота ни.
Моля кандидат-осиновителите  smile3547успели да извървят цялата тромава процедура по осиновяването и съумели да станат родители, изправяйки се и заявявайки своето желание и пред съда да ми посочат кои и какви документи (извън пакетът документи, които са подготвили за кандидатстването за осиновяване) се изискват и е необходимо да бъдат извадени и подготвени за делото?
На откликналите предварително Благодаря!  bouquet

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 00:51 от Venecias

# 1
Здравей,

обикновенно се налага да се подновят медицинските и свидетелствата за съдимост.

Причината е, че тяхната валидност е 6 месеца, амного често в съда се влиза по-късно.

За друго не се сещам.

А и доста кураж и здрави нерви.  bouquet

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравей.Първо Честито.
Ние при второто осиновяване имахме малко забавяне.Бяхме решили,че ще осиновяваме въпросното дете,чакат да изпратят документите от нашият град за да могат хората от другият град да ги внесат в съда,ама нищо.Минава една седмица и аз вече обезпокоена звъна дя питам,какво става.Тогава една от социалните работнички,ми заяви,че видиш ли някой от документите ни почти им бил изтекал срока и трябва нови.
Това което вадихме като документи да подновим беше:
Медицински свидетелства
Васерман
Свидетелство за съдимост
Само не мога да се сетя, дали не искаха и дохода наново. newsm78

# 3
  • Мнения: 127
Медицинските свидетелства от-до ли се вадят наново ShockedТова е ужасно.Без крака останахме предишния път.Да не говорим,че и пари струва.Простете. Venecias, честито  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 171
Честито и от мен! Hug
На въпроса за медицинските и свидетелствата за съдимост- Щом юриста на отдела е казал че не е необходимо да се подновяват, не е необходимо, защото във всеки съд практиката е различна. Аз съм живия пример. Поднових и двете а когато ги внесох допълнително в РДСП, за да ги подадат в съда ми казаха че не е имало смисъл да ги вадя отново и така делото мина със старите.
Какво ви казват от РДСП, каква е причината че не ги внасят в съда?
Нас например ни забавиха с близо седмица защото нямали средства да изпратят документите до РДСП-то в града от където е нашето дете. Аз съответно изпратих мъжа ми да им занесе 10лв., за да могат да ги предвижат, при което им стана неудобно и още същия ден ги копираха и изпратиха.

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Медицинските свидетелства от-до ли се вадят наново ShockedТова е ужасно.Без крака останахме предишния път.Да не говорим,че и пари струва.Простете. Venecias, честито  bouquet  bouquet  bouquet
Да за съжаление трябва да се вадят,от до.Аз си спомням,че така бързахме,когато ги правихме наново,а като капак,когато трябваше да идем при психиатара,изненада.........Жената отишла на екскурзия извън България и едва след седмица щяла да се върне.Та тичахме до близкият град,където минахме на преглед при Психиатъра там.
Тонни е права за документите,нашите ги извадихме по съвет на една от социалните,но момичето ни обясни,че съвсем вероятно е да не ни потрябват и да минем със старите.Ние обаче,не искахме да вземат нещата да се закучат,определена дата на делото,отиваме и да ни кажат,че делото се отлага,защото са ни със изтекал срок няькой от документите.

# 6
  • Мнения: 367
И ние чакаме дата за делото, но социалната каза тези дни да подновим медицинските и да извадим свидетелство за съдимост. Но дали пред съда може да минат старите- съмнявам се и въпреки това всичко зависи от съдията. А този , който ще гледа нашето дело бил перфекционист и затова тези дни гледаме да изкараме всички документи. Вярно, че хвърчат пари, но какво да се прави. Те от сега нататък ще хвърчат много повече, но пък ще са за хубаво. newsm10 santa2

# 7
  • Мнения: 441
Какво ти отговори на този въпрос юриста?

не спирай само с въпрос към него - питай социалните

изобщо бъди по-настоятелна, от това, което чета в различните градове е много различен начина на работа

успех Venecias   Simple Smile

и наистина прекрасна Коледа Hug

# 8
  • космополитно
  • Мнения: 941
... във всеки съд практиката е различна....
Вероятно ще е така и  при моя случай. Засега юристката не иска никакви подновявания, но май и дело може да няма!?....
Благодаря на всички за отзивчивостта, загрижеността и поздравленията. Да стигнеш до дело наистина звучи като пред последната права и за поздравления… Но явно не и във всички случаи! Настъпиха усложнения, които са били прогнозируеми още в самото начало (да се предложи дете без всички изискващи се необходими и важни документи; без родителски отказ). Пълна представа за ситуацията може да добиете, като погледнете аватара ми (ако добре съм се ориентирала така се нарича пространството в ляво)…
Весели предстоящи празници в домовете Ви с много подаръци  santa2не само за децата – не забравяйте, че във всеки от нас се съхранява детето, независимо дали го искаме и признаваме! smile3540

Общи условия

Активация на акаунт