Опушен грим

  • 9 343
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Момичета някой може ли да ми обясни как става опушения грим.Много го харесвам искам да го опитам на моите очи но незнам точно как става.Ако може стъпка по стъпка ще е супер.Благодаря!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
   Ох, и аз искам да знам! Ще се радвам, ако някой сподели!     bouquet

# 2
  • Мнения: 1 353
И аз се присъединявам към групата

# 3
  • Мнения: 186
И на мен ми е интересно. Peace

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
и аз така...
знам, че уж се очератава окото с молив, които се размазва с апликатор към сенките.
Обаче ако знаете на какво заприличвам.... става ми като "перманентен" грима...

# 5
  • Мнения: 752
И аз искам да знам.

# 6
  • Мнения: 226
И аз искам да знам

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
Преписвам стъпка по стъпка от моя съветник.
1. Подчертайте окото с мек и черен молив по вътрешния контур на ресниците. Същият ефект ще получите и с влажна гъба натопена в тъмни сенки.
2. С мека гъбичка нанесете сиви или кафяви сенки на "върха" на клепачите.Под веждите мацнете бежови или бели оттенъци. Разнесете ги внимателно, за да прелеят цветовете.
3. Подчертайте външния ъгъл на клепача с молив
или сенкив по- тъмен цвят и го съединете с вътрешния.
Дано ме разберете.

# 8
  • Мнения: 2 309
Незнам точно какво разбирате под опушен грим,но според мен е когато не се очертават ясни линии,в смисъл не се ползва очна линия да речем...
Лично аз този ефект го постигам,когато след основата на цялото лице,прибегна до грима на очите.
Очертавам първо веждите,след което нанасям най-светлия тон от гамата сенки,които съм избрала - под веждите и вътрешния ъгъл на окото.Понякога разнасям съвсем леко от белите или друг светъл нюанс сенки и покрай скулите.Но това,ако е вечерен грима!
След което очертавам окото с черен молив и задължително и вътрешната часта - абсолютно цялото.Изтеглям от двата ъгъла линията на вън - нещо като тип Клеопатра Rolling Eyes След което нанасям тъмно кафяв молив в повечето случай,за да не стои толкова ярка,черната черта.Става по-меко!!!
Нанасям отгоре,върху самия контур,сенките,които съм избрала,като завършвам с най-тъмните покрай цялото око и най-много във външния ъгъл.


По-принцип опушения ефект,лично аз го постигам само,когато се гримирам с пръсти,понеже когато ползвам четки,става по-прицизно очертано.Докато "ръчно"става по-замазано,опушено!!!

От старание,забравих спиралата,като завършек!!!

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 23:11 от Рожбо

# 9
  • Мнения: 9 063
С пръсти е най-лесно Simple Smile
Аз лично го правя така: първо слагам малко черен моливв самата основа на миглите, после малко отвън, и главно мацам със тъмно кафеви към черни сенки, с пръст или с апликатор.
Най-яко обаче ми се получава, когато сложа по-дебела линия черен молив и го размажа с пръсти. И само това.

# 10
  • Мнения: 1 547
Имаше такава тема наскоро, за smoky eyes, копирам мнението си от нея:

Цитат
И така, с думи прости... Опушени очи /smoky eyes/ е най-общо гримиране, при което се използват 2, най-много 3 тона на един и същи цвят, преливащи плавно един в друг. Започва се с нанасяне на неутрални сенки по целия горен клепач + цялата дъга под веждата. Излишното се отстранява с четчица, салфетка, клечка за уши, нелошо става и с пръст. Идеята е да се получи гладка и равномерна основа, максимално близка до естествения тен на лицето. Следва нанасяне на по-светлия от двата/трите/ тона върху горния клепач. Излишното количество отново се попива. Най-тъмните сенки се полагат на тънка линия върху ръба на клепача, с леко удебеляване към външния ъгъл на окото и издължаване по диагонал към края на веждата, а също така и на по-дебела линия точно в сгъвката на клепача /при затворено око/. По външния ръб на долния клепач се нанася фина линия, която в зависимост от формата на окото е или равномерно плътна, или по-плътна само във външния ъгъл. Всичко това се тушира отново - тук най-добре се получава с пръст - като идеята е да няма видима граница между отделните тонове. Вътрешните ъгълчета на очите се подчертават дискретно с малко бяло или сребристо. Следва спирала и туй то. Преди сенките за контур може да се използва и молив в съответния цвят, но има риск гримът да натежи и окото да се смали оптически. Освен това, ако се "опушва" със сенки в тъмни графитено сиви или кафеви нюанси /получава се най-добре/, моливът се губи... Друго просто средство за постигане на въпросния ефект е нанасяне на сенките с леко влажен апликатор /не четчица, а такъв от дунапрен/.

# 11
  • Мнения: 2 047
   С апликатор се нанася по-светъл цвят по цялото око. Колкото повече нанесете, толкова по-лесно ще е нанасянето на тъмния цвят. Добре е този светъл тон да е близък до тена на лицето ви, зада не се получи хеви-метъл ефект от тежкия грим.
   Очертайте с молив окото отдолу. Ако очите ви са по-малки, очертайте ги само от средата до края. Ако очите ви са доста големи, очертайте само във вътрешната част на долния клепач. размажете с пръст молива, която нанесохте отдолу. Минете под размазаното място с тъмните сенки, които сте избрали. Идеята е да направите очертанията невидими и цветът да се прелее равномерно и постепенно да отслабне към края на окото. Аксо сте нанесли сенките на долния клепач до средата му, продължете и малко напред. Ако пък е до края на окото - продължете размазването, докато цветът стигне до вътрешността на окото. След това направете няколко бързи движения с четката от вътрешността на окото - надолу - за още по-добро скриване на ръбчетата.
За следващата стъпка, ползвайте средния цвят сянка, върху която евентуално ще нанасяте най-тъмния цвят. Причината за използването на средният тон е, че колкото повече пластове нанасяте, толкова по-лесно ще нанесете най-тъмният от тях.

   Горен клепач - с изпъване на главата назад забележете къде точно се намира границата между окото и костта. Нанесете средния цвят. Зависи от индивидуалната форма на очите ви, дали ще оцветите целият клепач или само половината, но имайте предвид, че универсалният подход за този вид грим, изисква да се оцвети окото открай до край. След нанасянето на сянката минете с четка от края на окото в посока на вътрешният му ръб. Но не докрай, а донякъде.
Нанесете сянката и върху края на очната ябълка, гледайки надолу и после и гледайки директно лицето си. Когато сте доволни от резултата, нанесете най-тъмният цвят точно по средата. Омекотете цвета, като го разнесете с пръсти. Отново ключовата дума е слоеве.
   По желание може да насете очна линия или молив или просто като навлажните апликатора и ползвате от най-тъмните сенки.
  Разгледайте резултата без да присвивате очи (защото точно така ще ви виждат хората)  и ако се наложи направете поправки.
Нанесете спирала накрая, в количество каквото желаете.


   А ето тук го има в картинки, макар да не е точно начинът, който намерих по-горе.
http://kevynaucoin.com/lessons/?vanessa

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 23:12 от У н и

# 12
  • Мнения: 245
Не знам защо всички пренебрегват ползването на четка при ефекта-опушен грим.Не претендирам че знам достатъчно,но когато карак курсе ме научиха на метод точно с четка и ефекта не е по-различен от постигнатия при грима на фолк звездите.Та аз процедирам така:
1. при затворен клепач нанасям молив /мек, а цвета зависи от тона на опушения грим/,но не като линия а с резки и кратки движения по посока към външния ъгъл на веждата,като линийките към края на клепача се увеличават постепенно... ..
2. извършвам дейстивията-горе описани, но с оглед на това че при долния клепач нанасям пак плътно в дъното на миглите,но с права линия,която към края също се одебелява постепенно.
3. С четка, потопена в сенките/т.е. ако опушения грим е в черно се ползват черни сенки и черен молив,ако е в симо молива и сенките са в най-тъмната тоналност на сивото.../ и с абсолютно същите резки движения и леко подиягонал се разнася/за да се разпръсне, за постигане на целящия ефект/,към края на окото трябва да се склучи хубав ъгъл и подходящ за типа око
4. окото трябва да е гримирано според типа на окото,въпреки опушения акцент ,тъй като ако се извърши само опушения метод окото няма да има желания завършек и ефект т.е.ако окото има нужда от оптическо отваряне на окото като цяло то трябва да бъде така гримирано,че да се получи желания ефект т.е.трябва да си има и основен ъгъл сливащ се с опушения грим
5.накрая преди нанасянето на спиралата отново подчертавам околоочния контур с молив с опоменатите движения и ако окото позволява подчертавам и отвътре горния и долния клепач...
Ама как обяснявам де,дано може някой да ме разбере Crazy

# 13
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Тъй като нищо не разбрах, може ли някой да си го направи и да се заснеме?

# 14
  • Мнения: 506
И аз се надявам на снимчици!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт