Някой може ли нещо да ми каже за Втория национален бутер конкурс на Белла?

  • 653
  • 4
  •   1
Отговори
Днес купих бутер тесто, за да приготвя банички   chef и намерих в опаковката талон за участие в някакъв бутер конкурс, стори ми се интерено и ще се редвам ако някой сподели някакви впечатления за въпросния конкурс   Simple Smile

# 1
  • Мнения: 46
Миналата година участвах в конкурса на Белла с една моя рецепта. След нова година ми пратиха по куриер една книжка с рецепти за бутертесто на Иван Звездев.

# 2
и това е нещо:)...аз никога нищо не съм печелила в такива игри, но тази година и аз ще си опитам късмета в този конкурс:)

# 3
Аз мога да ви кажа за конкурса на Белла. Аз съм участникът с най-много гласове в онлайн гласуването, казвам се Диана Сапунджиева. Днес трябва да се провежда финалният кръг. Аз не съм там, защото се разболях. Неприятното в тази ситуация е, че в сайта на онлайн гласуването обещават да обявят победителите с най-много гласове, но такова нещо няма. Ако ви е интересно, ще продължа... До вчера не можех да си затворя телефона да ме търсят да участвам на финала. Днес, когато се състои мероприятието никой не се е заинтересувал жива ли съм, да не съм се изгубила в София, нали съм им уж много важна... Както и да е. Това премълчаване на имената на хората с най-много гласове ме навежда на мисълта, че чакат финала, за да сложат съответното име зад съответната рецепта. Тоест - чуждо име зад моята. Освен това, защо, след като имам невероятно много гласове, както те казват, защо тогава да не мога да спечеля печката служебно????????? Ето, хората ме харесват, какво има... Ами, има, че не някой от нас трябва да спечели, а някой .... сещате се. Ами, аз ви публикувам моята рецепта, да знаете, че е към моето име. Ако бъркам в опасенията си, ще е много добре, но нещо ме кара да си мисля, че съм права.

Рецепта на Диана Сапунджиева
29.12.2006

Бохемска рапсодия
Номинация No 69

Продукти :

500г Белла, 400г бяло пил. месо, 2ск чесън, бебе лукчета и морковчета, 4 суш кайсии, 200г пъпеш, 100г готв сметана, 50г кокосово мляко, 2сл кафява захар,бял пипер, сол, 1вр магданоз, 1каф ч пр мляко, 25г кр масло; /марината/ соев сос, зехтин, коняк по 30мл,сок и кора от 1лимон. Кашкавал за отгоре
Начин на приготвяне:

Изработват се 4 кошнички от бутер тесто, които се изпичат и се изваждат от формата. Месото се срязва по дължина и се оставя за 2 часа в маринатата. Пече се на скара и се реже косо на жулиени. В тиган се задушават 2 ск чесън в 1сл зехтин. Към тях се прибавят лукчетата и морковчетата, предварително бланширани в подсолена вода. Поръсват се с 1 сл кафява захар, за да се карамелизират леко. В др тиган се разтопява 20 гр чисто масло и се слагат парчета пъпеш колкото 1/2 локум и кайсиите, нарязани на 4, бъркат се, да получат лек загар, поръсват се с 1 сл каф захар и 30 гр коняк. Смесват се със зеленчуците, прибавя се пилето и всичко се залива със сметана, кокосово мляко и маринатата от пилето, овкусява се със сол и пипер. Оставя се на огъня да се сгъсти. От всичко се слага в кошничката, поръсва се с настърган кашкавал само пълнежа, а тестото се маже с жълтък и се ръси със сусам. Пече се само отгоре. Поднася се с пюре от магданоз и чери доматчета.

# 4
  • Мнения: 286
Мили ,момичета аз бях една от участничките в този конкурс.
Доколкото казаха организаторите първо място в он-лайн конкурса е за 13 -годишния Благо.с рецептата ,която приготви и беше невероятно вкусна-воловани "Благо Белисимо".

Целта на конкурса е да приготвиш рецептата на място и журито да я опита.

Номинация 69,жалко че си се разболяла.Изпусна наистина едно вълнуващо готвене сред страхотните кухни на гранд-хотел София.

Доколкото разбрах 2-ма мъже и 2 жени също липсваха.


Щях да забравя,май мернах на конкурса нашата Зори.Придружаваше една бременна жена от Видинско село в конкурса,но не участваше.Само се промъкваше като мишле да погледне и опита бутер вкусотиите.Не бях сигурна дали беше тя,за да и се обадя!

Общи условия

Активация на акаунт