От кога давате глутеносъдържащи храни?

  • 953
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 236
Здравейте майчета. Моята бебка е на 4 мес. и 1 седмица. Аз си я кърмя,но започнах захранването по БГ схемата. Първо със сокчета, после плодови пюренца, а от няколко дни давам и зеленчукови. Първо с домашно картофено, но нещо му се мръщеше, после и взех на ганчев- картоф с морков- хареса го и си го хапваше. Днес реших да разнообразя и купих пак на Ганчев- картоф с капия и картоф,морков и спанак. като прочетох обаче- първото съдържа овесени ядки (глутен), а второто пък има ориз (той няма глутен). Пише за над 4 мес., но все пак се притеснявам. Вие от кога започнахте да въвеждате храни, съдържащи глутен? А спанак мога ли да и давам? Изобщо какви зеленчуци мога да давам сега, освен картоф с морков. До скоро имахме проблем с изхождането, но сега от пюретата започна да ходи самичка (а нали моркова запича, искам да го избягвам, но поне съм сигурна че него го понася). Ще се радвам на споделен опит. Благодаря Ви !!!

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дори по българската схема захранването с глутен е след шестия месец - мисля, че си избързала. Иначе аз съм фен на късното захранване и глутена там се въвежда на 8 навършени месеца най-рано!  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 236
Слава Богу- не съм и ги дала още. Бях ги купила за утре, но ще и ги оставя за по-нататък. Знам,. че този глутен се дава в по-късни месеци, но незнаех то4но от кога. А какви други мога да взема, на коя фирма и какви зеленчуци? И вече ще чета съдържанието още в магазина !!!

# 3
# 4
  • Мнения: 3 478
Мнооого ви е рано за глутен още. Аз още не съм дала, мисля да изчакам поне до 8-я месец Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
От 6-я месец.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 580
След 6-7 месец - това е по българската схема на захранване.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Глутен въведох в 8я месец.А зеленчукови вземах на Хип,но след като опитахме Сънвал си продължихме на тях.И между другото от ранния морков на Хип се разхлабвахме/както и от тиква,круша.../.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 806
От 8-мия въведох глутена.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Слава Богу- не съм и ги дала още. Бях ги купила за утре, но ще и ги оставя за по-нататък. Знам,. че този глутен се дава в по-късни месеци, но незнаех то4но от кога. А какви други мога да взема, на коя фирма и какви зеленчуци? И вече ще чета съдържанието още в магазина !!!
Можеш да даваш на Хип, Гербер, Сънвал - зеленчуците за тази възраст са картоф, морков, тиква, тиквичка, чушка. Другите мисля, че се въвеждат по-късно.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Не давай Ганчев  Peace В много от тях има глутен, сухо мляко, захар, сол и т.н. Щом си решила да захранваш - давай Хип и Сънвал.
За глутена са ти писали - най-рано след 6-ти месец  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 236
Благодаря за отговорите. Ще и взема зеленчуците, за които сте писали, но на друга фирма. Исках да и дам пипер, но откъде мога да предположа, че ще сложат овесени ядки? Тиквата я има само като плодово пюре- взела съм и. Ще потърся тиквичка. Спанака и глутените ще почакат- време има. А ориза не вярвам да вреди. Нали се дават оризови каши по-нататък?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 580
А ориза не вярвам да вреди. Нали се дават оризови каши по-нататък?
Оризът е едно от основните брашна при безглутеновите каши, така че давай смело. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 191
След като кърмиш, защо не даваш безмлечни пюрета? Тези, които изброяваш-на Ганчев, съдържат сухо мляко, дори не адаптирано. Мисля, че не е безвредно. Но ти си решаваш.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 236
Първите дни и правих картофено пюре и го разредих с кърма- нищо друго, но не го хареса особено. После и сложих малко масълце (съвсем мъничко)- без сол, захар и такива неща,но му се мръщеше. А купеното го хареса. Тук в кварталното ни детско магазинче няма много голям избор на зеленчукови пюрета, повечето марки ги няма. Ще отида на друго място и ще потърся и безмлечни. Благодаря на всички за съветите. Моето педи е набор на майка ми и май не се интересувала за новите неща напоследък. Иска до 1 седмица да съм заместила обедното хранене.После като станем на 4,5 мес. да въведа каша и до навършване на 5 мес. да съм заменила и следобедното в 16ч. с каша. Струва ми се много бързо, а и не ми се иска още да замествам кърменето- толкова е приятно да си цоцка. Нека да яде и други неща, но.......да си цоцка и къмичка.

Общи условия

Активация на акаунт