за крачетата

  • 508
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
много се притеснявам.от известно време забелязвам че детето ми си криви краката навътре при ходене с обувки ,а понякога и с чорапки.проходихме на 11 м.сега е на 1.5м.вече почва да ходи по стабилно.дали е нормално така да ходи.моля помогнете.на 6м.ходихме при ортопед и нищо му нямаше  по снимките.дали от обувките не му се кривят краката или не...вече не знам какво да питам.много ми е притеснено.може би като бърза повече си криви краката.,.доста объркано се получи.дано някои да ме е разбрал и да ми пише .мерси предварително на всички, които ще откликнат на питането ми. Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 68
ако си криви навътре само стъпалото и то  пръстите се казва мечо стъпало и е по скоро козметичен дефект. ако криви краката и горе в коленете т. е. навътре вече е по сериозно. ние имаме такъв проблем и ортопеда каза да следим да не започне да криви и в коленете.сега носим специални обувки които нямат извивка от вътрешната страна . надявам се че съм била полезна.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Моя съвет е да го заведеш още веднъж нва ортопед Peace!

# 3
много се притеснявам.от известно време забелязвам че детето ми си криви краката навътре при ходене с обувки ,а понякога и с чорапки.проходихме на 11 м.сега е на 1.5м.вече почва да ходи по стабилно.дали е нормално така да ходи.моля помогнете.на 6м.ходихме при ортопед и нищо му нямаше  по снимките.дали от обувките не му се кривят краката или не...вече не знам какво да питам.много ми е притеснено.може би като бърза повече си криви краката.,.доста объркано се получи.дано някои да ме е разбрал и да ми пише .мерси предварително на всички, които ще откликнат на питането ми. Simple Smile
Vesi, моят съвет е да го заведете на ортопед. Д-р Драганов е широко известен и способен лекар в ВМА, ако сте от София. Когато водих малката за проверка на луксация, ме посъветва да я заведа след като проходи и са минали два месеца. Щом чух това заведохме момченцето на  сестра ми . Племенникът ми имаше същия проблем както вашия и когато доктора го видя, констатира че ходи навътре. Оказа се че е от голямо значение позата, в която спи детенце и обувките с които ходи, дори пантофките вкъщи. Ако си заинтересована пиши, за  да ти пратя неговия телефон. Може да отидеш и с направление от педиатъра. Не се притеснявай, това не означава че му има нещо на детето. Заведи го при друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт