А На колко месеца проходихте ?

  • 2 347
  • 31
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добъъъъъъър деееен викам !!!!!
много ми е интересно на колко месеца проходиха вашите бебоци ?
и също с какъв номер обувки (буики) запо4нахте . Някоя по предпо4итана марка имате ли си и защо?
мерси Ви зна4и Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 212
Здрасти съседке. Flutter
Мойта щерка беше много щвъкната от малка и проходи на 9 месеца, на 11 ве4е бягаше.....от тогава, ве4е по4ти 12 години дупето и не си знае стопанина Mr. Green
За обувките. Задължително да са ортопеди4ни/да повдигнат свода на ходилото/ и високи в глезена за да го стягат. Както и добре ще е да са от естествена кожа. Тук специално има много магазини специализирани за детски обувки и са много добри като ка4ество и имат сертификат.Задължително купувай испанско производство, те са оригинални.Китайските могат само да доведат до дефекти,така 4е избягвай ги като за на4ало.
 Flutter  Heart Eyes

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
На 10 месеца. Първите и обувки някой ни ги даде, не помня марката.

# 3
  • Мнения: 189
Моята дъщеря е на 9 месеца и от няколко дни прави крачки самостоятелно. До сега имаше едни обувки на КОКО "бебешка буйка", които се водят за прохождане -  с повдигната пета и ортопедични, с цип през ходилото, мекички. Но после се оказа че задължително трябва да са твърди обувките и да обхващат глезена за да стъпва правилно.

# 4
  • Мнения: 6 472
И мото гардже раничко проходи на 9 месеца и половина. Почнахме с най- малкия номер (мисля че 17) и до ден днешен си върви с малко краче.
Обувчиците трябва задължително да са ортопедични и по възможност да обхващат глезена, за да не се криви крачето. За естествените материи предполагам, че няма смисъл да споменавам.

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: cucy
Моята дъщеря е на 9 месеца и от няколко дни прави крачки самостоятелно. До сега имаше едни обувки на КОКО "бебешка буйка", които се водят за прохождане -  с повдигната пета и ортопедични, с цип през ходилото, мекички. Но после се оказа че задължително трябва да са твърди обувките и да обхващат глезена за да стъпва правилно.

това ме вълнува и мен последно какви и това за твърдата обувка педиатър ли го е разпоредил? и подметката ли трябва да буде твърда?  
и изоб6то как се придовиба дюстабанлииството(сигурно не съм го написала правилно но не знам как да се изразя то4но Simple Smile )

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Обувките трябва да са ортопеди4ни,естествена кожа и да обхваща глезена на детето няма зна4ение марката. Първите които купих бяха номер18  в магазина бях заедно с нея за да и ги меря не трябва нито да са големи нито малки. Самостоятелно проходи на 1 годинка, а от края на 9 месец всеки ден съм я държала и е ходила навън и вкъщи по малко.

# 7
  • Мнения: 687
Виж тук: http://kolevikolev.com/index2.html
Иначе синът ми проходи на година и две седмице - тогава направихме прощъпулника, ходеше сам из цялата къща. Иначе опити правеше доста преди това. Оставих го сам да се оправя, пълзеше, изправяше се и така. Може би затова проходихме толкова "късно" в сравнение с другите, но аз така си реших.
Започнахме от 19 - 20 номер но бързо ни станаха малки. Сега сме на 21 - 22 някъде, зависи от марката.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: jakinik
Обувките трябва да са ортопеди4ни,естествена кожа и да обхваща глезена на детето няма зна4ение марката.


Аз пък гледах по ТВ СКАТ в предаването Биберон някакъв лекар /ортопед мисля беше от клиниката в Горна Баня/ и той каза категорично че децата трябва да прохождат боси /или с чорапки/ а не с буки или разни там обувчици. не знам дали е прав, но ми направи силно впечатление.

# 9
Ами мойте проходиха като бяха на 14 месеца. Започнахме с 2-ри номер (тук номерацията е различна) . Най-харесвам на марката Clarks, там е хубавото че като купуваш обувките ги мерят крачетата освен на дължина и на ширина. Имат специални таблици разработени за това и така ти предлагат кой номер е най-подходящ.
Но и както и звездица е написала, аз обувки съм им обувала само като сме били навън. В къщи боси или по чорапи.

# 10
  • Мнения: 1 680
Жори проходи на 11 месеца и проговори на 1г11м(шегичка, ама е истина). Имаше голими крачета и направо отидохме на 19 номер с обувки на Фют. Зная , че важното е да са твърди отзад и обувката да обхваща глезена.

# 11
  • Мнения: 811
щерката - на година и 3 дни
малчото - на 10 месеца

и за двамата - първите обувки бяха ........... боси крачета по паркета Laughing

А размера на обувтата зависи от крачето / при кака/ или крачището / при малчо/  Stuck Out Tongue  Аз обикновено плащам 3 чифта, нося ги вкъщи, меря и връщам неподходящите и те ми връщат парите. Държа да са естествена кожа, да имат ортопедично ходило и да се закопчават с лепки. Но без мерене не става.

# 12
  • Мнения: 5 539
Ами не сме още Grinning
На 13 месеца и две седмици.
Досега съм и купувала едни буйки за прохождане на Коко, от които не съм особено доволна и едни български обувчици, но не помня марката. Вкъщи - по терлички Grinning

# 13
  • Мнения: 544
Amka, тук някъде бях чела мнение на прочутия д-р Драганов, че на 9мес. щом стъпват, трябва да са с истински обувки. За това и преди няколко дни търсих инфо и купихме истински обувки на Анджи Grinning Е, и защото с тях крачетата и` са топли навън Grinning

Мога да ти кажа, че с тях е доста по-стабилна. Още първия ден като я обух стоя 15мин. права без да се държи никъде. Премяташе си ключовете в ръце, докото приготвих количката.

# 14
  • Мнения: 2 498
Дъщеря ми проходи на 9 месеца, но не помня кой номер обувки и купих.......

Общи условия

Активация на акаунт