Диета Аткинс

  • 26 604
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 650
Опитах се да намеря дискусия за прилагали диетата на Доктор Аткинс. Аз лично не вярвам в гладуване, плодове и подобни диети, а и на мен не ми се отразяват изобщо след като минах 30, накратко резултат - нула , да не говорим за намаляне на метаболизма и подобни:( преди време опитах с аткинс диета и даде резултат, но сега и това се запъва и ми се иска ако мога да намеря съмишленички да споделяме какво работи и какво не с тази диета.

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз правя Аткинс понякога.
на сайта му има много инфо, ако разбираш английски http://www.atkins.com/. Има фазите подробно описани, както и рецепти
Лично аз съм доволна, като цяло.
Аз също не вярвам на гладуването. Правила съм само до 5 дневно гладуване, което при мен доведе до лоши последици.
Единствения недостатък на Аткинс диетата за мен е, че след определен период изпитвам силен глад за сладко.
Когато я правих за първи път свалих 13 кг за за 3 месеца, като най-бързо свалих през втората фаза на диетата.
Диетата на Аткинс може да не действа, ако се пият хормони.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 08:03 от Diana

# 2
Коя беше диетата на Аткинс - където се яде само месо и зеленчуци ли? Ако нещо бъркам, моля пояснете ми. Много ме впечатлиха тия 13 кг резултат след 3 месеца.

# 3
  • Мнения: 2 700
Ето ти сайт за Анти Аткинс http://www.atkinsdietalert.org/

# 4
  • Мнения: 650
Toва е доста общо и не виждам какъв е проблема за остеопороза и подобни като си вземаш добавките и витамините които така или иначе вземаш със всяка диета. А холестерол -това е друго нещо и друга тема.

Диана, и аз така първия път за много кратко време 10 кг свалих после два пъти бях бременна и сега нещо ми се опъва. Да гледам страници, а и тук е улеснено защото има много сладки неща с по 1-2 въглехидрата на порция.  По принцип аткинс е начин на живот а не диета според мен. Когато прочетох книжката ми станаясно защо майка ми без да знае за Аткинс не мърда с кг и яде, не гладува и все си стои 56кг даже на 74 години Laughing

# 5
  • Мнения: 1 339
Добре де те линковете хубаво ама какво представлява тази диета. Нещо не мога да разбера   Confused   Някой може ли да обясни, какво се яде какво не, през колко време, какво количество...  Rolling Eyes Дайте моля ви повече инфо     Praynig 
 Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 13 512
Това е високомазнинна нисковъглехидратна диета. В много теми е  разисквана вече във форума

# 7
  • Мнения: 650
накратко трябва да знаеш колко въглехидрата има всичко което ядеш. В началото се пази 14 дена ж които не триябва да поемаш повече от 20 въглехидрата на ден. Тогава организма изпада в състояние на отделяне на кетони и задеиства метаболизма-след тези 14 дена увеличаваш въглехидратите докато намериш твоето ниво при което не надебеляваш-различни хора различни нива, но да кажем че започва от 40-50 въглехидрата на ден-за някои може да е 100-при мен знам че ако ида повече от 50 качвам-това е! Оттук нататък ти сиопределяш храната. хубавото е че когато се яде повече протеин си по сит и не огладняваш като с някакви плодчета и супички. Другото което се препоръчва е да се яде начесто -поне 5-6 пъти на ден и да е съчетано с физическо натоварване. Ако прочетеш книгата на Аткинс ще видиш идеята-според мен си заслужава. На тази основа има доста диети направени. И въобще няма диета която да не контролира нивото на въглехидрати-без значение коя е. При тази диета трябва много добре да се знае колко са въглехидратите на всяка храна-има зеленчуци с високо съдържание на въглехидрати, има плодове с ниско съдържание...

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Лана, съгласна съм с теб, че е начин на живот.
По някога изкушенията обаче са много.
Монда, това не е високо мазнинна диета. По-скоро е ниско въглехидратна и то само в първите 2 фази.
Аз при 100 гр/ден въглехидрати свалям, вече на 140 почвам да дебелея.
Във форума се обсъжда диетата на "Бриджет Джоунс" - всъщност тя отслабва с Аткинс.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 271
Монда, това не е високо мазнинна диета. По-скоро е ниско въглехидратна и то само в първите 2 фази.

Високомазнинна си е и още как. Някъде в сайта бях чела репликата "нискомаслен Аткинс не е Аткинс"  Peace
Но наистина 3и 4-та фаза вече са по-нормални и особено 4 си е общо взето НВД. (моят начин на живот от почти 3 години с някои паузи покрай стрес и т.н.  Embarassed )

# 10
  • Мнения: 1 028
С тази диета като ученичка успях да сваля 36 кг за 8 месеца Peaceмисля,че това е диетата с която не се гладува и е най-лека за правене,само дет на мен  сега нещо ми убягва щот не мога да си наложа да не тъпча плодове,все ми се дояжда нещо..май волята ми  нещо се е разклатила,тряябва да се мобилизирам.

# 11
Кажете с няколко приказки какво точно трябва да ям и какво не, моля ви.

# 12
  • Мнения: 3 271
Виж темите за режима на Рене З., Дюкан (основните положения са сходни). А аз ай-вече бих ти препоръчала темата на "ближещите мас"  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 028
Кажете с няколко приказки какво точно трябва да ям и какво не, моля ви.
С няколко думи можеш да ядеш почти всички зеленчуци-салати,марули,домати,краставици,моркови,фасул,и зелен също,зеле...без картофи обаче,можеш да ядеш месо каквото поискаш и както искаш приготвено,но да не е студено желирано,риба можеш да плющиш,яйца-пържени,варени,сирене можеш да ядеш,всичко това без ограничение в количеството.Забраняват се плодове,картофи,ориз,тестени изделия,сладкиши,газирани подсладени напитки/сода може/От напитките можеш да пиеш чай и кафе без захар,бяло вино,водка,уиски и ракия и минерална вода,чешмяна също Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 889
V zelen4ucite ima dosta vaglehidrati sasto,taka 4e se razre6ava SAMO po edna kupa na den,i to samo zelena salata,krastavici i domati  Peace Alkohol prez parvata faza - absurd !!!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт