За течението bookcrossing

  • 1 296
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 442
много ми харесва идеята за bookcrossing-a  Party
идеята е следната:
1-во: прочетете хубава книга
2-ро: регистрирайте книгата в http://bookcrossing.com/home
3-то: пуснете я на свобода. т.е. `забравете` я на някое обществено място, където някой друг ще я намери прочете, `забрави` другаде и т.н.
м?  Laughing

п.п. в посочения сайт видях, че във варна две книжки са оставени в градинката до катедралата преди три дни. криминалета. варненки?  Wink и в софия май имаше една.

как мислите? има ли почва буккросинга у нас  Party или е кауза пердута  Sad

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз не мога да се разделям с книгите си; пазя ги грижливо; не мога да си представя, че книгата ще попадне в някой, който ще я метне в коша или ще я предаде на вторични суровини, напр.
струва ми се, че това явление няма особено бъдеще у нас.

# 2
  • Мнения: 442
да ти кажа и аз трудно бих се разделила, ама пък много ми харесва идеята. и заради това бих опитала. като начало ще започна с някоя не особено любима книга.
по-ценна е идеята!

# 3
  • Мнения: 4 390
Добро като замисъл, но трудно за изпълнение в България. Confused
Може би бих опитала с някоя не особено скъпа и не особено любима книга, не знам.
И мен ме притеснява описаното от Pipince.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
докато някой прочете в нета къде е оставена книгата и отиде да я вземе....
в България нищо, струващо повече от 5 стотинки, не остава без притежател за повече от 5 минути.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И всички опитват с криминалета, защото не са кой знае какво.......затова никой не ги търси и чете

# 6
  • Мнения: 25 447
Хм, като гледам край нас колко клошари ровят за всяко късче хартия... И бабичките как дебнат като лешояди край магазините за празните кашони... Много се съмнявам в бъдещето на това течение...  newsm78

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ами може наистина да е хубавя идея, но аз любимите си книги ги чета по няколко пъти - определено е проблем  за мен да се разделя с тях

# 8
  • Мнения: 3 405
Не мога да изоставя любима книга, все някога пак ще я отворя.
Интересно е това движение, бих участвала по принцип, но следващия прочел книгата дали ще я пусне?

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз много се бях навила по едно време, даже бях абонирана за бюлетина - известяват ви, когато във вашия град е 'пусната' книга. Но поради горните съображения се отказах...
Но все пак - има практикуващи Буккросинг в България. Доста често получавах бюлетин, но тъй или иначе не излязох на лов нито веднъж.
Една мама (мисля, че Sweetkids Mama) участва също, в профила й си пише.

# 10
  • София
  • Мнения: 276
Обичам книгите, дори любимите си ги чета повече от веднъж. Когато си харесам някоя книга, може и да се лиша от нещо друго, но си я купувам така, че не бих я оставила  вън и някой да я даде например за вторични суровини.

# 11
  • Мнения: 431
Чувала съм за буккросинга и съм се интересувала от него. Имам книги, които никога повече няма да отворя, но съм замислила да ги събера и да ги даря на някоя библиотека. Книгите са нови, актуални, не са кримки, но ме дразнят само като ги погледна... В някоя библиотека ще свършат много добра работа на стотици хора, буккросинга ми изглежда ограничен до изхвърляне на евтини ненужни книжлета, никой няма да изхвърли някоя книга от 50 лева. Rolling Eyes

Друг подраздел на буккросинга ми беше направил впечатление, а именно как хората се записват на нещо като опашка за някаква книга, този който я има я изпраща на първия в списъка за своя сметка, получилият я прочита и я изпраща за своя сметка на следващия и така докато се върне при стопанина си, обиколила целия свят. Hug

# 12
  • Мнения: 2 161
Не бих се разделила с нито една от книгите си.Изчезнаха ми книги от библиотеката,дори вече не давам и за едно прочитане.

# 13
  • Мнения: 3 447
Много ми харесва идеята, но ме притеснява това, което Пипинце е описала - с коша и вторичните суровини.
Този вариант
Друг подраздел на буккросинга ми беше направил впечатление, а именно как хората се записват на нещо като опашка за някаква книга, този който я има я изпраща на първия в списъка за своя сметка, получилият я прочита и я изпраща за своя сметка на следващия и така докато се върне при стопанина си, обиколила целия свят. Hug
ми допада повече, защото книгата ще си обикаля по предназначение.
Всъщност, аз от години практикувам нещо подобно - като дам на някого книга за четене, или му я подарявам, ако много му е харесала, или му казвам да я даде на някой друг. Говоря за любими мои книги, не за такива, от които се опитвам да се отърва. По-приятно ми е да подаря на някого моя книга без повод, отколкото нова, някак по ми сгрява душата  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 208
Одавна ми се иска да "забравя" някоя книга, но все  ме спира факта,че в  България действително ще изчезне веднага и просто се разваля смисъла... Мисля да пробвам все пак макар и да съм сигурна,че някой просто ще гепи книгата щото е на аванта и после въобще и няма да я отвори.

Общи условия

Активация на акаунт