Не мога да се справя ...

  • 2 322
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 477
Свикнах с мисълта, че имам палаво дете, но до сега се справях- аз, без бой (да има 2-3 символични пошляпвания до сега), заплахи и т.н., ако друг я изведе го прави на луд, но просто пред мен не смееше да се издънва, до днес ...

Големия роблем- Иска да ходи гола  Close вкъщи по памперс, а навън като през лятото  #Crazy днес на площадката уж си играеше в детската къщичка и по едно време изскочи по панталонки и боди с къс ръкав  #Cussing out вечерта тръгнахме до магазина, ние обличаме, тя съблича, ние обличаме, тя съблича- мъгла, студ, народа с шапки, тя по къс ръкав  Crazy върнахме се, но не знам дали осъзна защо??? Така е от лятото, тогава хубаво- не ни правеше впечатление, ама сега не става Stop

Не знам какво да правя, обяснения не помагат, не мога да спра да я извеждам, вече се замислям за специалист? На 2г. и 3м. е, не знам дали ще помогне  Tired

# 1
  • Мнения: 4 806
Да ти кажа, при моята помага личният опит и обещанието, че така ще порасне голяма-голяма...
Е, не винаги помага, но веднъж успях така да преодолея нежеланието да пие гадно лекарство. Даже сама идваше да си го иска.
Почва се като игра: ти обличаш нещо - същото (аналогично) на нея ... и изтръгваш обещание, че както се облякохте заедно, така после ще се събличате заедно...

# 2
  • Мнения: 2 863
Пробва докъде може да стигне и понеже лятото не ви е правило впечатление, сега няма причини да спира.
Сигурна съм, че прави разлика между студено и топло следователно, просто ви предизвиква, поне според мен. Дъщеря ми мина през подобно нещо, като отказваше да си обуе чорапи, като застудя. Показахме й че всички са обути-НЕ, пак й показахме- пак НЕ, леко се скарах- Не....казах че не позволявам да ходи боса и толкова, порева и това е- до там беше с упорството, сега по цял ден лично си обува чехли или пантофи.
Чета тука за  безкрайно търпеливи майки, много им завиждам, но аз това качество го нямам, също не мога, а и не искам да се правя на маймуна, за да я  накарам да направи нещо, което е нормално и е по реда си. Така, че правилно или не, накрая просто й се налагам.
Аз имам нужда тя да знае, че аз определям правилата и смея да твърдя, че и децата имат нужда да знаят кой определя правилата.
Малко по твърдо поред мен трябва да подходите -предварително решено от вас двамата и без разминавания по между ви.
А, и факта, че като я извежда някой друг го прави луд, значи наистина пробва момичето докъде ще я докара:))

# 3
  • Мнения: 46 477
Асса, обещания не помагат, въобще не се заслушва какво й говорим  Confused


Jaly, прави разлика м/у топло, студено и горещо. По мои наблюдения в студените дни се чувства най-добре Tired
Може би от това, което написах не е станало ясно, но аз доста се карам и държа да стане моето  Mr. Green баща й повтаря същото, не й угажда, когато е вкъщи, само, че в този случай не действа  Rolling Eyes ако е нещо, което не може да направи сама- пореве, пореве и й мине, обаче в събличането се е специализирала и го прави за секунди  Crazy не опира само до "леко се скарах", ами направо си се карам сериозно, действа само за секунда, после се обръща и си прави нейното ...


Изкушавам се да я изкарам някой ден, както тя иска и "да й се замръзне трътката", тогава може и да й дойде акъла в главата  Embarassed


П.П. Сега се усетих, че и на аватара е гола, не ми останаха "облечени" снимки  ooooh!

# 4
  • Мнения: 3 506
Аз имам две тактики с моя сладур в тази област, които използвам според моментните обстоятелства и настроението си.

Първи вариант, който предпочитам, но не винаги ми стиска, имам време и т.н.: "Топло ти е, така ли? Айде тогава, давай, излизай гол и бос." Взимам в ръка необлеченото и обикновено бива облечено до третата минута от излизането.
Тук следва да отбележа, че аз съм малко луда в това отношение - не вярвам много-много в теориите за простудяването, и вярвам, че детето се чуства некомфортно, ако му е студено, точно толкова, колкото и аз.

Втори вариант: "Щом не искаш облечен/шапка/ботуши (или каквото там се налага), можеш да си останеш вкъщи. Навън - не. Мама е преценила, че е студено и точка." Когато го използвам, съм готова на варианта да не излизаме - т.е. ако се заинати, оставаме си вкъщи.

Ако се съблече навън - или го оставям сам да се увери, че е студено (демек първата схема), или му казвам, че на секундата се прибираме.

Дори и при тези тактики си имаме сцени и сценки от време на време, но като че понамаляха...

# 5
  • Мнения: 3 506
Забравих - явно усеща, че за теб цялата работа е много важна и затова се инати още повече - просто привлича внимание. В допълнение на моето първо предложение, бих пробвала вкъщи да я оставя да си ходи гола и по цял ден, ако иска, пълен игнор. Все ще и омръзне след време, особено ако измислиш 2-3 неща, които да направят преживяването не особено комфортно...

# 6
  • Мнения: 5 622
Хохо....  hahaha И моят син е АБСОЛЮТНО СЪЩИЯТ   Crazy  Crazy  Crazy

Как ме е изпотявал като трябва да излизам, бързам, а той не иска да го облека. Давам му избор, питам го какво иска да му облека , не и не  Crazy Е, понякога кандисва де..КАто ми каже, че това не го иска, аз почвам да го питам дали иска друго(показвам му конкретно) и той евентуално прави някакъв избор.

Пробвай и ти с изборът. Може да помогне пък  Thinking  Peace

# 7
  • Мнения: 4 629
А ти защо държиш да стане на твоето  Mr. Green Може да му е топло на детето  newsm78 Или пък го е приела като битка за контрол и иска да се наложи не, защото й е топло, а защото иска да стане на нейната. Ако е това все една от двете ви ще трябва да отстъпи, за да се разреши ситуацията. Дай й  да разбере кои са нещата, над които има контрол (да избира какво да яде, какво да гледа по телевизията или каквото там разрешаваш да избира) и също да разбере, че други неща мама ги решава - като например какво да облече  Mr. Green

И сина ми от няколко дни иска да ходи гол в нас. Аз го оставям да си щъка по памперс. Той памперса иска да си свали, ама някак го забаламосвам да не го прави  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Никол, поне ще спестиш от дрехи Wink

Защо не смениш тактиката с някоя от следните: Избор - или се облича или не излиза. Поука - Извеждаш я както е решила като й носиш дрехите в ръка. На студа я питаш - студено ли ти е? Искаш ли да те облека. Но трябва да е супер незаинтересувано и лежерно. Усети ли, че 'не' ще ти въздейства емоционално ще ти каже 'не' и да посинява от студ  Mr. Green
С измама - Викаш и питаш - Кой панталон този или този? Коя блуза - тази или тази?

И трите тактики съм ползвала успешно, защото Дариа вече проявява претенции какво да облича - якето, което искаше беше изпрано. Излезе по блуза само. При колата се облече.

Не искаше да й връзвам косата. Сега не я гоня и заблуждавам. Вземам я и питам - Една или две плитки? Не е задължително да са колкото тя е казала  Mr. Green Mr. Green Wink

# 9
  • Мнения: 843
       Оф, моето голямо, вече , дете ме съсипа на 4  и половина  години-  не , та не,  топло ми е и не иИСКАММММ! Не иска дрехи. Рискувах и го оставих да му стане наистина студено.  Е, кандърдиса се.  Облече се.   Но той си е здрав  и не е боледувал.   Рискът е оправдан...
           Проблемът беше не само дрехите-  Проблемът си беше перманентен. Той. Да ми е жив и здрав:-)) сега и на 20г.  и ми е като балсам / лекарство/ на рана-:-))
     С две думи вече си се облича.
     Сега ми е ред са де потя с щерката. Разкатава ме и подозирам проблемите ти, Никол!!

# 10
  • Мнения: 46 477
Maria.St, двете тактики бяха упражнени тази вечер, в 20 ч., по дънки и къс ръкав я изведохме  Embarassed не й стана студено, накрая мъжът ми я натисна по средата на пътя и я облече, рев, тръшкане, лазене по земята, не помогнаха обещанията, какво ще й купим от магазина и я прибрахме:ooooh: стоя си вкъщи с мен, докато мъжът ми отиде пак до магазина и хич даже не показа, че й пука  Close

БУБА, викам да ги женим, все голи ще си ходят у тях  Mr. Green

milf, при вас може да е топло, но тук е мъгла- с нож да я режеш, всичко живо се е завило в едни шалове и шапки, а мойто се помотва по къс ръкав, представяш ли си как изглежда  Embarassed

Никол, поне ще спестиш от дрехи Wink  ...



Пробвала съм да избира м/у това и това, отговаря ми "Не ще!"  Crazy

Поука - Извеждаш я както е решила като й носиш дрехите в ръка. На студа я питаш - студено ли ти е? Искаш ли да те облека. Но трябва да е супер незаинтересувано и лежерно. Усети ли, че 'не' ще ти въздейства емоционално ще ти каже 'не' и да посинява от студ  Mr. Green 


Но ей това ще го пробвам задъжително утре, само да посмее пак да ми врътне тоя номер  Crossing Arms


Найка и тя не боледува, затова съм смела и ще го пробвам, най-много да дойдат от социалните, но все пак сме в България, докато се придвижат, ще е на 18 г.  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Никол, ако позволиш още един съвет.

Покажеш ли и най-малко, че ти пука. Ще се заинати. Знам че е студено, знам че социалните бдят  Shocked ОБАЧЕ:

Питаш - Искаш ли да се облечеш? /впрегни целия си актьорски потенциал да е безразлично/ ако каже "Не" Кажи - Аааа, хубаво и виж сега там какво има..." и след 5-10 метра пак - "Не искаш ли да се облечеш? Не ти ли е студено?" /пак безстрастно/. При дъщеря ми върви и да си говоря на себе си нещо от рода: "Хъм защо не иска да се облече Дариа, толкова красиво яке, така й отива..." Ама без да я гледам.

Голяма мъка беше обличането по едно време. Сутрин я обличах на 'порции' иначе наставаше битка велика  Sick

# 12
  • Мнения: 3 506
Днес ви е тествало детето, какво ли си е мислело "Я, гледай ги тия моите родители, какво пък им стана сега" Laughing  Опитайте отново. Знам, че си е изпитание, ама като са ни се паднали моржчета... Ние сме на морето от известно време. След като хиляда пъти си обяснихме, че водата е студена, не е лято и на-на-на-на-на, той все пак настоя да пробва. Съблякох го и джапа поне 15 мин., добре че падна накрая (аз не издържах във водата да го държа за ръка  Embarassed), иначе още щеше да упорства сигурно. Вчера обаче възникна подобна ситуация, познай колко джапа - има-няма 20 сек., явно се беше убедил, че не ме впечатлява особено... София е с година по-малка, сигурно по-дълго време ще се убеждава, че вече не привлича внимание, но все ще има резултат.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
А да не би наистина да й е топло? Може да е нещо морж детето?  newsm78

Моята дъщеря се къпе с почти студена вода да речем, ако я направя долу-горе нормална /аз се къпя с вряла/ пищи: "Париииииииии" и вече приех, че има друг термометър. В нейната стая парното е намалено на нула /аз обичам да е 23-24 градуса Embarassed/ Общо взето ходи и по-леко облечена от мен. Ръкавици, шал, шапка много-много не ползва да не кажа хич.

# 14
  • Мнения: 46 477
Не вярвам чак да й е топло  ooooh! само по боди с къс ръкав, лека блузка и едно палтенце, дето аз, ако изляза с него ще се спека от студ  Rolling Eyes пък и е толкова мекичко, че не й ограничава движенията Tired ако има слънце даже само по елече я извеждам Rolling Eyes

Това е единствения начин- следващия път като се съблече я оставям, докато се намръзне и сама реши, че иска да се облече ... само дано аз издържа психически на гледката  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт